Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mért...

Kedves Jehova tanúi, mért lesz jajgatás és fogcsikorgatás, ha csak elmúnk?

Figyelt kérdés
Azt mondjátok, hogy a Sátán és a hihtetlen ember lelke csak elmúlik vagy megsemmisűl. De Jézus azt mondja tanítványainak, hogy a kecskék levettetnek az öröktűzre (gyehenna) ahol lesz majd jajgatás és fogcsikorgatás. Hogy van ez akkor?

2017. febr. 23. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekik kb. mindegy, mi van a Bibliában. Jelenések könyvében kerek perec leírják, hogy az Istent elutasítókat kínozni fogják tűzzel és kénnel a szent angyalok és a Bárány színe előtt, erre ők azzal vágnak vissza, hogy nem tudnak egy ilyen szadista istenképet elfogadni, mint amit mi. Következésképp: amit ők nem tudnak elfogadni, arról nem is írhat a Biblia, ez ám a perdöntő érv :) A saját istenképük jobban tetszik nekik, mint a Biblia, így ahhoz igazítják a Bibliát, holott fordítva kéne...
2017. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Balinhun!


Bár nem vagyok tanú, de szívesen válaszolok a kérdésedre.


Először is érdemes ezt a kifejezést megnézni az eredeti szövegben. Azt látni kell, hogy ez a kifejezéspár csak Máté evangéliumában szerepel, mégpedig 5 alkalommal:

1. Mt 13,42

És bevetik őket a tüzes kemenczébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

2. Mt 13,50

És a tüzes kemenczébe vetik őket; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

3. Mt 22,13

Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

4. Mt 24,51

És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

5. Mt 25,30

És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.


Az eredetiben: "κλαυθμὸς καὶ ὁ βρυγμὸς τῶν ὀδόντων."

A pontosítva: sírás és fogvacogás. Mindegyik egy-egy példázatban szerepel. Egy képet mutat be arról, hogy milyen hatást vált ki az Isten ítélete a végrehajtására váró emberekből.


Az általad említett "kecskék" példázatában más kifejezést találunk, ott ezt olvassuk: "Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett."


A Biblia a "tüzes kemencét" vagy "örök tüzet" a második halállal azonosítja: "láttam a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állni az Isten előtt; és könyvek nyittattak meg, majd egy más könyv nyittatott meg, amely az életnek könyve; és megítéltettek a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint. És a tenger kiadta a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadta a halottakat, akik ő náluk voltak; és megítéltettek mindnyájan az ő cselekedeteik szerint. A pokol pedig és a halál vettettek a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava, és ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetették." (Jelenések 20:12-15).


Üdv. Péter

2017. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor persze nincs itt egy sem, ők sem tudják a választ, valószínűleg feletteseik válaszára várnak.
2017. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
3 Tudjuk a választ,csak éppen a határozott cinikus ellenszegülőnek akit az igazságot tagadják,és támadják, annak nem válaszolnak,mert Jézus szerint nem méltók rá.
2017. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves egyébmás százalékos, ha tudod a választ mért nem tisztelsz meg engem, illetve azokat, akik kiváncsiak rá? Mért fogod másra vagy más valamire a válasz mellőzését? :)
2017. dec. 16. 14:46
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

5.Azért kedves 666%-os mert gúnyosan kérdezte,hogy tudjatok valamit hamisan cáfolni.

Te még őszinte érdeklődést nem tanusitottál,sőt a barátaidat is elnyomva tartod.A GYIK felhasználók elnyomó osztályához tartozol, szentirási igazság nélkül.

2017. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ügyes, még mindig nem tudod a választ? ;)
2017. dec. 16. 18:54
 8/18 anonim ***** válasza:

7.Miért is ne tudnám a választ.

Az alábbiban küldöm is.


[link]

2017. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez nem a te válaszod. Ez egy ember, aki elmondja a számotokra legelterjettebb választ, de ez nem egy válasz tőled, ahogy megkértelek hogy válaszolj rá. Tehát, te ugyan úgy nem tudod a választ! :)
2017. dec. 17. 20:49
 10/18 A kérdező kommentje:
Én rá jöttem valamire, hogy téged és hozzád hasonló embereket NEM szabad bántani, ti betegek vagytok, agyilag vissza maradottak, nem tudjátok felfogni, hogy mizajlik körülöttetek. Ez látható is, hiszem újra nem arra válaszoltál, amit én neked feltettem és mégcsak nem is te tetted meg a téves választ. :) Tehát, én neked megint NEM bántásból mondom, hogy térj meg, mert nem múlunk el mi emberek Jézus szava szerint. :)
2017. dec. 17. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!