Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy JT mehet teológiai főiskol...

Egy JT mehet teológiai főiskolára?

Figyelt kérdés

Egyszerű kérdés amire egyszerű választ várok.


Előre köszönöm!



2017. febr. 23. 11:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

#19.


íme egy igazi keresztény hozzá állása, így kell ezt tenni.....

2017. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Mert gyilkolni jobb dolog. Mond még :) :)
2017. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%

"Kedves Barátaim.


A kérdező feltett egy kérdést, és igyekeztem válaszolni.

A válaszaimat, mindig a Biblia elvei formálják, s nem ítélkezésnek, vagy kötözködésnek szánom.

Bár mindig erre ítélik a mondataimat. Se baj... :)"

Kedves living witness!

Egyrészt én nem vagyok a barátod. Eszem ágában sincs, de nem azért, mert Jehova Tanúja vagy. Úgy gondolom, senkit sem a vallása, meggyőződése alapján kellene alapvetően megítélni. DE: azt írod, hogy a Biblia elvei formálják a válaszaidat. Ki kell, hogy ábrándítsalak. Az Őrtorony és a Társulat elvei formálják a válaszaidat, nem a Biblia....

Ráadásul ha nem ítélkezésnek és kötözködésnek szánnád, amit írsz, akkor a "Se baj..." és a tőled megszokott többi igenis kötözködő mondatot nem írnád le :) "

íme egy igazi keresztény hozzá állása, így kell ezt tenni....."- ööö, nem úgy volt, hogy te nem ítélkezel??

2017. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
64%

"A kinevezett szolga osztály, hosszú éveket tölt el őszinte buzgalommal, a Biblia tanulmányozásában, összevetik az írásokat más írásokkal, kutatnak, keresztutalásokat vizsgálnak,..."


living vitness!


A "kinevezett" rabszolga osztály nem azzal tölt el hosszú időt "őszinte buzgalommal",hogy az írásokat kutassa és tanulmányozza mert ha valóban azt tenné akkor ma nem ott tartana a szervezet ahol van.

A "kinevezett rabszolga osztály" azon töri magát és azon munkálkodik nagy buzgalommal, hogy minél távolabb vezesse el híveit Jézus Krisztus Urunk környékéről!

A hírhedt Brooklyni "rabszolga osztályod" nekem az 5-dik levelemre válaszolt, és a kérdéseimre akkor sem kaptam választ, hanem közölték velem, hogy a körzetfelvigyázó fog felkeresni és "segítséget" nyújtani.


Tehát az a "rabszolga osztály" akit te annyira imádsz egy egyszerű embernek mint nekem, sem tudott 3 kérdésemre választ adni.

Szóval ez a te rabszolga osztályod "igazsága" living vitness!

És tudod,elég sok kiközösített testvérrel beszéltem akik úgy jártak el mint én, és tudod mi ebben az egészben a furcsa?-hogy nem kapnak választ. A rabszolga osztály NEM ír választ egyetlen kényes kérdésre sem, és tudod miért nem?- nincs bizonyíték,akkor nincs vád!

Mert ha netán olyan választ írna ami jövőre már nem érvényes tanítás (mint ahogy azt már megszoktuk)akkor van bizonyíték.

Ezért kellett minden régi Őrtorony kiadványokat elégetni.

Tehát magyarán;-szépen tudnak vigyázni a "hírnevükre" mert az évek során megtanulták ezt a leckét is és óvatosak lettek.

Szóval a rabszolga osztály csak azt teszi amit az elődeik is tették;-hazugságban, félelemben és diktatúrában tartja a híveit!


Te nem Istent szolgálod living vitness, csak azt hiszed,hogy Istent imádod!

Te azoknak a "félistenek" nyalod a talpát mint egy kivert eb mert vetnek neked egy darab lerágott csontot és te máris a földi paradicsomban tudod az örökkévalóságod, csakhogy az a csont nem Jézus teste hanem a kígyó káprázata ami csak egyetlen egy helyre vezethet!

2017. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Legyünk tisztelettudóak egymással!


Ilyen tiszteletlen viszonyok között nem fogok további kérdéseket feltenni. Egy egyszerű kérdés alatt is összekaptok.

2017. febr. 24. 09:20
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


Egy Jehova tanúja csak az Őrtorony által jóváhagyott iskolába mehet teológiát tanulni!

Ami ezenkívül esik oda Jehova tanúja nem mehet. Amennyiben még is megteszi akkor őt kifogják közösíteni!


"Ilyen tiszteletlen viszonyok között nem fogok további kérdéseket feltenni. Egy egyszerű kérdés alatt is összekaptok."


Teljesen igazad van tisztelet tudóknak kellene lennünk. De Jehova tanúival sajnos az esetek 99% ide vezet a kommunikáció.

Egy alkalommal oda mentem egy ilyen mozgó pultos szolgálat során Jehova tanúihoz. Ismerem őket s gondoltam megkérdezem azt hogy, hogy vannak! Két mondatban elintézték a választ és már is ajánlották hogy nézzem meg a kiadványokat. Ezt visszautasítottam. Ekkor beszélgetés kezdődött egy témában amit ők hoztak fel.

Szóval a lényeg az hogy hiába tanúsítottam személyes érdeklődést nem sikerült megmaradni ezen a vonalon.

2017. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"még turistaként sem tehetik be a lábukat más vallás templomába "

Pedig de.

"mehet teológiai főiskolára?"

Tudod a választ :D

Egyébként nem tudom te jártál-e, de ha nem elárulom neked, az Ószövetséget pl egyáltalán NEM tanítják a teológiai főiskolán (itt legalábbis), van helyette filozófia, Plátón ideatanával, meg egyebekkel, újkori filozófusok tanai (pl az egész világ talán csak szemfényvesztés? és a mátrixhoz hasonló dolgok).

Bizton álllíthatom, hogy Bibliaismeretből a tanúk sokkal többet tanítanak.

2017. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%

Vidiripi


"Bizton álllíthatom, hogy Bibliaismeretből a tanúk sokkal többet tanítanak."


Amely ki van egészítve az Őrtorony filozófiával de időnként újra kell tanulni azt is mert az előző verziót újragondolják!

2017. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Ezt kérdezed: "Nos akkor a vezetőtestület miféle teológiai képzettséggel rendelkezik? "


Ezt válaszolja neked a Biblia:

Ézsaiás 54:13

13 Fiaid mindannyian Jehovától tanítottak lesznek, és bőséges lesz fiaid békéje.

János 6:45

45 Meg van írva a Prófétákban: »És mindannyian Jehovától tanítottak lesznek.« Mindenki, aki az Atyától hallott és tanult, hozzám jön.

1Tesszalonika 4:9

9 A testvéri szeretetet illetően azonban nincs szükségetek rá, hogy írjunk nektek, mert titeket Isten tanított meg arra, hogy szeressétek egymást;

1János 2:27

27 Ami pedig titeket illet, a felkenetés, amelyet tőle kaptatok, megmarad bennetek, és nincs szükségetek rá, hogy bárki is tanítson titeket; hanem amint a tőle kapott felkenetés mindenre nézve tanít benneteket (és igaz, és nem hazugság), és ahogyan tanított is titeket, maradjatok egységben ővele.

2017. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Zitus, ezt akkor úgy érthetjük, hogy a vezetőitek teológiai ismerete egyenlő a nullával?

Így nem csoda hogy ennyire félremagyarázzátok a Bibliát...

2017. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!