Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy JT mehet teológiai főiskol...

Egy JT mehet teológiai főiskolára?

Figyelt kérdés

Egyszerű kérdés amire egyszerű választ várok.


Előre köszönöm!



2017. febr. 23. 11:09
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!


Az általad idézett versek mit írnak ha nem fűszerezzük meg őrtorony tanítással?



Ézsaiás 54:13

13 Fiaid mindannyian Jehovától tanítottak lesznek, és bőséges lesz fiaid békéje.

"FIAIAD" Kik ezek? Csak a hét vezetőtök, vagy a 144000? Vagy esetleg az összes Tanú? Netán aki követi Krisztust?


János 6:45

45 Meg van írva a Prófétákban: »És mindannyian Jehovától tanítottak lesznek.« Mindenki, aki az Atyától hallott és tanult, hozzám jön.


Itt ismét feltehető a kérdés, kikre gondol az Úr?


1Tesszalonika 4:9

9 A testvéri szeretetet illetően azonban nincs szükségetek rá, hogy írjunk nektek, mert titeket Isten tanított meg arra, hogy szeressétek egymást;


1János 2:27

27 Ami pedig titeket illet, a felkenetés, amelyet tőle kaptatok, megmarad bennetek, és nincs szükségetek rá, hogy bárki is tanítson titeket; hanem amint a tőle kapott felkenetés mindenre nézve tanít benneteket (és igaz, és nem hazugság), és ahogyan tanított is titeket, maradjatok egységben ővele.


Ez is csak a 7 fickónak szól akik vezetnek titeket?



Szörnyen meg vagy téveszte Zitus.


Imádkozom érted.

2017. febr. 28. 23:57
 32/35 KZitus ***** válasza:

Szia Gabriel


Azt, hogy az ember mit, hogyan ért, értelmez, az az egyén dolga. Elnézéssed kérem, nem célom befolyásolni azt, hogy hogyan értelmezz bibliai tanításokat, mert az szintén a Biblia szerint csak rád és a Teremtődre tartozik.


Egy morzsányi idézetet küldtem neked(is) Isten Szavából, hogy mit ígér Isten a népének(na most ebbe is bele lehet kötni, hogy kit tart Isten a népének? mondom: mindenkit, akik megtartják a Krisztus tanítását) - olvashatod az idézetekben is, GARANTÁLJA, hogy Ő fogja tanítani a népét. Ha engeded tégedet is szeretne tanítani, és akkor sokkal több ismereted lesz a (tökéletes)Istenről, mint bármelyik tökéletlen ember teológiai tanítása. Elhiszed azt, hogy Isenről egyetlen ember sem tud többet mint maga Isten? és ezt az ismeretet nem ossza meg akárkivel? a Lukács 20:11 szerint? A Biblia tele van ez irányú tanítással/útmutatással is.


Arra, hogy ki mennyire magyarázza félre a Bibliát, Krisztus fog hamarosan rámutatni. Felesleges nekünk embereknek egymásra mutogatni ezért. Soha nem ítélnélek a bibliai értelmezésedért, mert nem kaptam sem jogot, sem felhatalmazást erre Jehovától, sem Krisztustól.

Krisztus erre tanított: Máté 7:1–5

" Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek, mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal fognak ítélni titeket, és amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak mérni nektek." - elhiszed ezt neki?

2017. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező


Utóbb vettem észre a nekem címzett kommentedet:-)

De amit Gabrielnek írtam azt immár akár neked is írhattam volna:-)


Feltettél az idézetekkel kapcsolatos kérdéseket, mivel a tele vagy előítélettel, nem látom értelmét válaszolni rájuk, másrészt, ha igazán hiszed azt, hogy a Biblia Isten tanítása, akkor szüntelenül kérd Isten segítségét a megértésben, és tisztánlátásban(ezt tettem én is anno) és akkor téged is maga Isten fog segíteni a szent szellem által a saját tanításai megértésében. Soha ne emberekre hagyatkozz ebben.

Pl. ha nem olvasod el a Ószövetséget, vagyis a Héber iratokat, nincsen alapod arra, miért higyjél Krisztusban, a Messiásban. Viszont ha elolvasod(Isten támogatását kérve), teljesen meggyőződhetsz arról, hogy Krisztus az Isten Fia, akit azért küldött, hogy örök életünk lehessen általa. Arról, hogy nincsen másik név, amely által megmentést nyerhetnénk...stb.

2017. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Irónikus hogy egyetértünk. Már csak az a kérdés, hogy akkor a Tanúk miért nem hagyatkoznak közvetlenül a Szent Szellem vezetésére?
2017. márc. 1. 10:59
 35/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...vagyis a Héber iratokat..."


Ezt miért kellett hozzá írni?

2017. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!