Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúival lehet e...

A Jehova tanúival lehet e egyáltán úgy teológiai vitába bocsátkozni. Hogy ne azt vágják a vitapartner fejéhez, hogy "üldözöttek"?

Figyelt kérdés

És lehet e úgy velük egy vitába bocsátkozni,hogy ne csak kezdete legyen a beszélgetésnek hanem vége is?

Tapasztalatból mondom,hogy én eddig egyetlen tanúval sem tudtam lezárni egy vitát mert amikor "gátba" ütkőznek és már nincs olyan örtorony amiből táplálkozni tudnának akkor leállnak és nem folytatják. Tehát nem lesz egy Finish-e a beszélgetésnek.

És ezt nem csak itt tapasztalom hanem a személyes beszélgetéseknél is.

Pl. a múlt héten volt egy beszélgetésem két tanúval akik felkerestek. Nem szeretnék belemenni aprólékosan a témába mert az hosszú lenne,de egy annyit megemlítenék,hogy a Szentháromságról beszélgetve eljutottunk Jézus személyéhez. Ekkor eszembe jútottak az apostól szavai amelyeket Jézus testéről ír és megkértem,hogy olvasuk fel a Galata 6-17 versét.

Ők egyetértettek és olvasták az UVF ből,én meg utánna elolvastam a Károlibol,és itt véget is ért a beszélgetésünk mert megsértődve elmentek mert rámutattam arra,hogy az a Galata ami az UVF ben van az bizony gnosztcizmus a javából.


Gal 6:17

Ennek utána senki nekem bántásomra ne legyen; mert én az Úr Jézusnak bélyegeit hordozom az én testemben.


Az UVF ezt úgy fordítsa valahogy,hogy;


"..Jézus Rabszolgájának bélyegeit..."


sajnos nincs most közelembe egy UVF,de bárki megnézheti a honlapukon.

Visszatérve a látogatáshoz,többet nem jöttek pedig vártam őket a héten.

Szeríntem nem is fognak többet felkeresni,az a kettő biztos nem,vagy talán majd egyszer visszatérnek egy felkésztebb tesóval.

Na de a kérdésem az,hogy miért nem lehet velük egy normális vitat elejétől a végéig le tudni anélkül,hogy ne támadásnak tudják be,vagy egyszerüen ismerjék be,lássák be,hogy nincs tovább és vége?

Olyan nehéz ez!?



2016. aug. 20. 10:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hitgyülis rokonaim élnek abban a tudatban, hogy őket üldözi a katolikus inkvizíció meg a KDNP. :) Másról szinte nem is lehet velük beszélni. :(
2016. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Katolikus inkvizicíó!? :D

Még ilyet...hol van már az!

2016. aug. 20. 10:42
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogjuk rá, hogy sikerült - azért fogjuk rá, mert bár volt eleje és vége a dolognak, a hit/vallás csak felszínesen került szóba. (Talán volt valami, amire válaszul csak megjegyeztem, hogy "szerintem meg". De tr gyk-n tényleg egy befejezett vitát sem olvastam velük. Bár itt valamiért szinte mindenkinek szokása az eltűnés.
2016. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak azokkal beszélgetnek, akik nem ismerik a Bibliát. Ők is ilyenek,ezért lehet őket megvezetni az őrtorony által.

De aki olyan beszélgető partner, hogy már ismeri még Istent is, azokkal hamar lezárják azzal a felkiáltással, hogy a Biblia azt írja, hogy ne vitatkozzanak és elegánsan távoznak.


Volt egyszer olyan beszélgetésem, amikor ültem Bibliával a kezemben egy buszmegállóban, épp Istentiszteletről mentem haza és elémléptek. Két perc múlva ezzel az indokkal távoztak is, ugyanis azonnal tudtam reagálni bibliai igékkel már az első mondatukra. Nem vitatkoztam, csak igét olvastam fel. Hát nem mindegyik bírja hallani.

2016. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
itt gyakorin ez lehetetlen, utcán nekem igaz a rengetegből de már 2 ilyen tapasztalatom is volt :)
2016. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általában véve egy olyan tanúval, aki már mélyen bele gyökeredzett az őrtornyos tanításokba, nem fogsz tudni eredményes vitákat folytatni. Nekik az létkérdés, hogy semmiképp se ismerjék be az aktuális tanításaik bármelyikéről, hogy tévedés, akámilyen jól érvelsz is. Egyébként is szinte mindenre van válaszuk, amit az Őrtorony előre legyártott. Ezek a válaszok pedig akármekkora baromságok is, még mindig hamarabb elhiszik őket, mint hogy a vallásuk téved. Kb. olyan ez, mint ha egy radikális muszlimot próbálnál meggyőzni arról, hogy a koránt nem jól értelmezik.


Azokkal szemben viszont még van esélyed, akik még nem kötelezték el teljesen magukat az Őrtorony teológiának. Velük van értelme vitázni, mert még hatnak rájuk az ész érvek. Jómagam is ilyen voltam, de szerencsémre időben kihoztak onnan...

2016. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
#4 Tökéletesen jól írod, és ez teljesen át is karolja azt amit leginkább a tanúkról tudni kell, ha érdeklődő vagy arról amit beszélnek, akkor körül rajonganak, de abban a percben amikor a saját bibliai ismereteddel megpróbálsz válaszolni az általuk máshogy értelmezett szöveg részletre, abban a pillanatban megfogják magukat és tovább állnak azzal a címszóval, hogy ők nem vitáznak senkivel sem, és a pszichológiában ez az a pont, amit az igazsággal szembeni meghátrálásnak nevezünk, ami Bibliától függetlenül azt jelenti, hogy a saját magam képébe hazudok, és már előre eldöntöttem, hogy a valódi igazságtól függetlenül, kitartok a saját elképzeléseim mellett, akármekkora butaság is legyen, ez az amit a legtöbb szektához hasonló keresztény felekezet remekül kihasznál, amikor sikerül egy ember tudatát az azonnali védekezésre beállítani, akkor nevezzük a szervezetet amely irány teljes diktatúrának ami ez esetben a tökéletes elmekontrollt irányítja a tagok meg behódolva bólogatnak, hányszor hallottam itt is a 26%-os opendoor tanútól, hogy ő saját döntéséből lett tanú, és jelenleg is saját döntéséből az, csak hát egy a gond ezzel, ha valaki évtizedeken keresztül a kezdetektől fogva megvezetnek, annak halvány lila gőze sincs arról, hogy meg van vezetve, vagy a rendszer semmit nem érne.
2016. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


István 35 Áldott legyen az Úr,hogy kimenekített onnan téged!

2016. aug. 20. 15:25
 9/27 anonim ***** válasza:
Istvánnak én is nagyon örülök, mert megesett, hogy imádkoztam érte.
2016. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

szervusz.


Jehova Tanúi nem vitatkoznak.

A Biblia nem vita tárgya.


a További hozzá szólásokra pedig nem reagálok.

2016. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!