Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református/evangélikus...

A református/evangélikus vallásban szabad a házasság előtti nemi élet? Vagy emberfüggő?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Öhmn, elvileg nem, de hát tudod, ki tartja be :D.
2017. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a vallás azt tanítja, hogy nem, nem szabad. az, hogy az egyes ember hogy dönt, az már egyéni
2017. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
és első, vannak, akik betartják :)
2017. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 FundamentaIista ***** válasza:
82%

Ez annyira csunya megfogalmazas hogy szabad-e, tilos-e, tiltja-e a Biblia, stb...

Ezekre a dolgokra ne tekintsunk ugy mint valami torvenyekre amiket be kell tartani kulonben elkarhozunk. Ezek a mi eletunket hivatottak jobba tenni.

Mar a vilagi pszichologia is foglalkozik a hazassag elotti/hazassagon kivuli szexualis elet rombolo es negativ hatasairol, Isten egeszseges hazassagokat szeretne nekunk adni es ehhez nagyon fontos hogy ne szennyezzuk be magunkat. Tehat amikor azt mondom hogy jobban jarsz ha betartod ezt, akkor ezt nem azert mondom mert igy megmenekulhetsz a pokol tuzetol - annak semmi koze ehhez - hanem azert mert ezaltal ha majd egyszer meghazasodsz sokkal biztosabb, stabilabb es kiegyensulyozottabb lesz a hazassagod.

2017. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hol van konkrétan, azaz szó szerint ez leírva, hogy nem ajánlott, hogy éljünk?

Biztos, hogy vannak, akik betartják, de szerintem inkább a katolikusok között.

Ha nem működök kettőtök között a dolog és az csak a házasságban derül ki, akkor zátonyra futhat a kapcsolat.

Másrészt nemcsak érzelmi lények vagyunk, hanem biológiai is, azaz vannak vágyaink. Sigmund Freud szerint ha nem elégítjük ki a vágyainkat, frusztráltak leszünk, ami akár elvezethet az agresszióhoz is.

Harmadrészt kértem, hogy református/evangélikus vallásúak írjanak, erre fundamentalista is ír bejegyzést.

2017. febr. 24. 00:08
 6/11 FundamentaIista ***** válasza:
87%

Pl. 1 Korintus 7:3

A lenyege az, hogy ha az emberek nem tudjak megallni hogy szex nelkul eljenek, akkor hazasodjanak meg es azon belul szabad a szex.

Ap.Csel. 15:20, 1 Korintus 5:1, 6:13,18 es meg sorolhatnam. Rengeteg helyen beszel arrol a Biblia hogy szex az csak hazastarsak kozott lehetseges. Zsidok 13:4 is erdekes ebbol a szempontbol.

Ez a mukodik nem mukodik dolog csak alkor lesz relevans ha tapasztalt felekrol beszelunk. Olyanokrol akik mar sok mindent kiprobaltak, van egyfajta igenyszintjuk, elvarasaik, stb. Ha viszont ket tapasztalatlan szuz ember osszekerul akkor ott nincs olyan hogy nem mukodik a szex. Ami nem mukodik benne az max a tapasztalatlansagbol fakadhat, de egyutt tanulva, felfedezve a dolgokat ez hamar elmulik. Ha egy szexpartnert nincs kihez hasonlitgatni annak rengeteg elonye van azzal szemben mintha lennenek mas tapasztalatok is.

Freud nagyon sok butasagot osszehordott, ez az egyik. Ezt a mai tudomany mar regen megcafolta, nincs semmilyen hatranya az onmegtartoztatasnak, sot...


Vegul pedig szeretnek elnezest kerni hogy igy idepofatlankodtam, a reformatusok es evangelikusok igen kozel allnak hozzam ezert batorkodtam megszolalni. A velemenyem nem ezen felekezetek velemenye - bar egyezes elofordulhat -, hanem a Biblia/Isten velemenyet igyekeztem bemutatni neked. A tobbi mar rajtad all. :)


U.i.: a fundamentalista az nem felekezet, hanem szimplan egy olyan ember aki komolyan veszi a Bibliat. Altalaban pejorativ ertelemben hasznaljak, en viszont buszken viselem nevemkent. Hiaba, provokativ szemelyiseg vagyok... :P

2017. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
72%

A kereszténységben a nemi élet megfelelő kerete a házasság. Beleértve az itt felsorolt felekezeteket is.

A Bibliában nem igen fogsz találkozni a házasság előtti szexualitással, mindenhol házasságon kívüli nemi kapcsoltokat tiltja.

Ez nem azt jelenti, hogy ez megengedett, hanem azt, hogy a házasság az első nemi érintkezéstől lép érvénybe, azaz két fiatl az első együttlétüktől házstársaknak számít. Az összes további kapcsolatuk házasságtörésnek minősült.

2017. febr. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
tudom, nem katolikus véleményt vársz, de a Biblia csak egy, felekezettől független igazságot tartalmaz. Nézd meg ezt a videót, itt az atya szépen, egyértelműen elmagyaráz mindent :) [link]
2017. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy felekezet elleni bűn, olyan van hogy Isten elleni bűn. Én sem voltam egy szent, parázna és házasságtörő ember voltam de megtértem. Dicsőség az Úré.
2017. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs református vagy evangélikus vallás, csupán a keresztény hit református, evangélikus vagy egyéb megközelítése. A keresztény hit alapja pedig a Biblia, a Biblia pedig meglehetősen egyértelmű ebben a kérdésben: ne paráználkodj! Ha mégis teszed, azt a saját felelősségedre teszed, amiért számon leszel kérve. Egyetlen kiutat biztosított Isten Jézus Krisztus által. Ha megbánod, és elhagyod a bűnt, akkor Jézus Krisztus vére megtisztít, és megszabadít, mivel Ő már elvette a bűnödet. De csak azzal a bűnnel kapcsolatban jogerős Jézus Krisztus bűnelvétele, amit az ember megbán és kész elhagyni. A megideologizált, szocializált és megtűrt bűnöket Jézus soha nem mossa le a bűnösről, tehát az elszámoltatás garantált.
2017. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!