Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti a bibliában, vagy az...

Ti a bibliában, vagy az evolúcióban hisztek, és mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
Szerintem a biblia egy nagy mesekönyv. Az evolúcióra sokkal több bizonyíték van, bár olyat is olvastam, hogy valaki egyikben sem hisz.

2017. márc. 4. 17:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem is hülyeség mindkettő. Az evolúció meg aztán főleg.
2017. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
78%
A Biblia egy mesekönyv, az evolúcióra tudományos bizonyítékok vannak.
2017. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
16%
Mindkettőben, a Bibliát nem szó szerint kell értelmezni.
2017. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
70%

"Mindkettőben, a Bibliát nem szó szerint kell értelmezni."


Honnan tudod, hogy mit kell szó szerint értelmezni és mit nem?

2017. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
De ha vki úgy gondolja, nem történt meg sem a teremtés, sem az evolúció, akkor szerinte mégis hogyan keletkezett a világ?
2017. márc. 4. 18:34
 6/55 anonim ***** válasza:
37%

"De ha vki úgy gondolja, nem történt meg sem a teremtés, sem az evolúció, akkor szerinte mégis hogyan keletkezett a világ?"


Mindigis létezett, csak a vezetők kitaláltak egy történelmet, hogy elszórakoztassák az embereket. Mindigis voltak autók, áram, panelházak, politikusok meg boltok.

2017. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
4 megbeszéltem olyan emberrel, aki ért hozzá, teológus, és egyébként is könnyen át lehet gondolni, hogy Isten számára egy nap nem ugyanazt jelenti, mint számunkra, nekem már eleve úgy tanították, hogy az evolúció létét nem zárja ki a vallás.
2017. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
39%

A teológus honnan tudja, hogy mit kell szó szerint értelmezni és mit nem?


Isten például rengeteg törvényt felsorol Mózes 3. könyvében és azt is kinyilvánítja, hogy ezen törvények örökérvényűek. Amennyiben a Biblia Isten szava, ezeket nem szabad figyelmen kívül hagyni. Még ha a keresztények figyelmen kívül is hagyhatják az állatáldozási törvényeket, mondván, hogy Jézus volt az univerzális áldozat, és a zsidók is kifogásolhatják nagy részüket mondván, hogy a Templom lerombolása után feleslegessé váltak, akkor is ott van egy halom másik rendelet, amik megtagadását Isten halállal vagy borzalmas átkokkal bünteti, de manapság egy zsidó vagy keresztény se tart be.



Robert Green Ingersoll, aki a !19. században! élt, előállt egy jó idézettel:


"Ha egy ember manapság az Ószövetség törvényeit követné bűnöző lenne. Ha az Újszövetségét, elmebeteg."


Persze, van egy nagyon szűk jótanács-gyűjtemény a Bibliában, amiket manapság is érdemes tartani, ezek listája angolul itt érhető el:


[link]


De ezen kívül a Biblia egy zagyva, véres, gyűlölködő, pszichológiailag terrorizáló mű.


Az Ószövetség istene testi horrorban világelső, az Újszövetség Jézusa és az apostolok pedig pszichológiai horrorban.



Az Ószövetségben például, ha Isten úgy döntött, hogy leszámol veled, akkor kész, vége volt mindennek. A halál után nincs semmi. Isten megölt, többé semmi sincs.


Az Újszövetség azonban Jézuson keresztül "nagy kegyesen" bevezette az örökké tartó szenvedés, a Pokol fogalmát.

2017. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Ozmium42 ***** válasza:
51%
Az evolúció a világ része, Isten pedig nem része a világnak, hanem a létrehozója. Én nem hiszek Isten létezésében, az evolúció pedig van, kipróbálható, közszemlére tehető, ezért nem hit kérdése.
2017. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
8 a hiten nincs értelme vitatkozni, nem is szoktam senkivel, ja és lepontozni sem
2017. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!