Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire éri meg elmenni a...

Mennyire éri meg elmenni a Hit Gyülekezetébe istentiszteletre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de hallottam, hogy valaki önbizalmat szerzett ott, és sok új embert is ismert meg (köztük a mostani barátnője is)... Mik az előnyei és a hátrányai ennek a közösségnek...Hit gyülis tagok vagy volt tagok is írhatnak véleményt :)
2017. márc. 6. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Látszólag az emberek boldogok a Hit Gyülekezetben. De ez ne tévesszen meg.

Ők szokták alkalmazni a Szent Szellemmel való betöltekezést. Olyan érzésed van tőle, mintha részeg lennél, csak nem vagy másnapos.

Ők azt hiszik, hogy a Mindenható tölti "be" őket, de bizony nagyot tévednek.

Persze találkozhatsz rengeteg, kedves, vallásos emberrel, de mind meg vannak tévesztve.

2017. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Amiket leírtál, nagyjából minden vallási közösségben van rá lehetőség. Minden közösségben új embereket ismerhetsz meg, "önbizalmat" pedig nem a hitgyüli adja, hanem az emberek Istenbe vetett hite.


Óvatos lennék minden szektával, mert bár lehet nem vallásosként mind egy kis felüdülést, színt hoz az életedbe, de nem mind közvetíti Isten igéjét a megfelelő módon.


Ha a kereszténység érdekel, akkor helyedben a valódi keresztény egyházakat nézném meg első körben. Válassz ízlésed szerint vagy ismerkedj meg többel is elótte. Például az evangélikus, református egyházak nagyon egyszerű, puritán és jól érthető módon vezetnek el Krisztushoz, a katolikus (görög k.) egyház által egy egészen különleges módon részesülhetsz Isten kegyelmében, a szentségekben valóságosan találkozhatsz Vele, az ortodoxok szertartásain keresztül pedig átélheted azt a 2000 éves misztériumot, amit a kereszténység jelent.


Szóval van választék bőven és az általam felsorolt keresztény egyházaknál is megtalálod a számításod. Viszont földön fetrengés egyiknél sem lesz.

2017. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Az attól függ, mik a szempontjaid. Lehet, hogy barátnőt találsz ott, de az egyéniségedet elveszíted, az biztos. Nagyjából úgy, hogy fel se tűnik. Vagy idegennek fogod ott érezni magad, vagy vakbuzgó, semmire se nyitott követő leszel, akinek mindent megmond a (és mindegy miként hívod, a lényeg, hogy te nem leszel közötte).
2017. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Személy szerint 25 évvel ezelőtt léptem be a Hit Gyülekezetbe de már régen el is mentem onnan. Szerintem az emberek nagyobb részének megéri odajárni (nagyon is), de tény, hogy nem mindenkinek jön be. Ha egy szót kellene használni, azt elit szót választanám: ez az elit keresztény hely hazánkban. Magas hitbeli színvonalat képvisel, (emiatt sokan nem is értik meg), az előnyeinek és hátrányainak mondható dolgok is szerintem nagyjából ugyanazok, mint más elit szervezetek tipikus előnyei és hátrányai. Nagyon jó tanítás és hitélet, Isten akaratának szorgalmas keresése és követése, jó feltételek a keresztény életmódhoz. Isten nagyon szereti és becsüli ezt az egyházat, és sok jót küldött oda. Nagyon sok ember élete jóra fordult ott, boldog és sikeres életük és házasságuk lett. Sokan voltak, akik meggyógyultak ott.


De tény, hogy nem mindenkinek jött be. Sajnos sokan lemorzsolódnak, és az ő életük sokszor rosszul alakul (főként ha nem mennek el gyorsan egy másik közösségbe, hanem abbahagyják az alkalmakra járást).


Az elitizmusból olyan dolgok is következnek, amelyek nem mindenkinek fekszenek. Az elit helyeken sokszor vannak elvárások is. Ez egy erősen centralizált és hierarchikus irányítási rendszerrel rendelkező szervezet, adott esetben középvezetők is elég komoly hatalmi eszkökkel léphetnek fel. Hitben általában radikálisak (tehát számítani lehet arra, hogy nem mindenki tartozik a világ legtoleránsabb emberei közé :)). Mindezek együtt nem kedveznek a különutaknak és különvéleményeknek, és kedveznek a nyájszellemnek, amivel időnként vádolják is őket. De annyi ember jár oda, hogy nyugodtan el lehet tűnni a tömegben, tehát ha valaki nem problémázik, az biztos, hogy föl sem tűnik senkinek. A rengeteg ember miatt azonban itt nem lehet meghitt családias légkört kialakítani, állandó személyes konzultációkkal, ezért szerintem olyan lelkileg problémás embereknek, akik állandó tanácsokat ill. törődést igényelnek, nem optimális, sőt a feléjük irányuló elvárások, rosszul is érinthetik őket, ezért szerintem nekik lehet, hogy jobban bejön egy nyugodtabb egyházi környezet, pl. a Golgota Gyülekezet. De ez csak magánvéleményem.


Barátnő szempontból nem tudom, mennyire optimális :), de ahhoz hogy Isten az Ő szeretetéből Hozzád vihessen egy jó társat, akivel le lehet élni boldog házasságban egy boldog életet, ahhoz jó lehet.

2017. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

"elit helyeken sokszor vannak elvárások"


Ez a mondat rész, és a tucatszor leírt elit szó, semmilyen módon nem illeszkedik a Jézusi szelídséghez, mindenhol elit hitéletet, elit embereket, elit tanítást, elit életkörülményeket, és csupa elit dolgokat olvasok, amiknek semmi köze Jézushoz, ahol ennyi "elit" dolog van, ott elvész a valódi megtérés, nem véletlen, hogy ezek a csuda elit emberek, számtalanszor pereltek már be embereket az "óriási" "Jézusi" szeretet nevében, az imakommandó kiátkozásairól, és az óriási Zsidó imádatról, amelyet a gyülekezet gyakorol már nem is beszélve, valami elképesztő módon ömlik az "elit" maszlag abból a társaságból, én azt nem értem, hogy értelmes, és valóban Jézust kereső ember, mégis, hogyan nem veszi észre azt, hogy mi megy abban a társaságban, mert én azonnal észre vettem, és hányingeren kívül más "áldást" nem kaptam.

2017. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pietrosol ***** válasza:
55%

Sziasztok!


#4!


"Ha egy szót kellene használni, azt elit szót választanám: ez az elit keresztény hely hazánkban. "


Ez az elitizmus abban merül ki, hogy öltönyben és kis kosztümben járatják le a kereszténységet a fetrengő, halandzsázó szeánszaikon.

2017. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pietrosol ***** válasza:
57%

Kérdező!


A félreértés elkerülése végett: azt csinálsz és oda mész, ahová vágysz, viszont, ha önbizalommal kapcsolatos problémáid vannak és ismerkedni akarsz, akkor elmehetsz más közösségbe is, ahol annyi a minusz a hgy-hez képest, hogy nem kell bohócot csinálnod magadból.

2017. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az #5-re válaszolnék, mert ez érdemi kritikákat tartalmaz, némely másik rosszindulatú és egyértelműen lejárató szándékkal írt kommentárhoz képest.


Valóban előfordultak perek, ez szerintem sem túl szép, de ilyenek azért előfordultak már más egyházaknál is, és mindez az istentiszteletre járókat egyáltalán nem érinti.


Az átkozással illetve imakommandózással sem értek egyet. Azonban az a gyülekezet, ahol Németh Sándor fiatalkorában tanulta a kereszténységet, szintén nem teljesen egyértelmű ebből a szempontból. Tehát ő részben úgy csinálja a kereszténységet, ahogy tanulta annak idején, és úgy hiszi, hogy ez a helyes, ahogy cselekszik. Ez a dolog is csak azokat érinti, akik részt vesznek benne, és ez nem kötelező (sok embert valószínűleg soha meg sem kérnek ilyesmire, pláne nem azt, aki éppen akkor csöppen be. Az észre sem vesz semmit).

A zsidókat szeretik. Hát igen. De én azt kívánom nekik, soha ne legyen ennél nagyobb hibájuk :) Ha valaki utálja a zsidókat, az készüljön föl erre :)


Nagyon jó hangulata van az összejöveteleiknek, sajátos ezeknek a légköre, szinte sehol nem lehet látni (tapasztalni) ehhez hasonlót. Szerintem 1-2 próbát mindenképp megér.

2017. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyire! Ha meg akarod érteni "Isten keze munkáját" (amennyiben van Isten) akkor inkább a tudományt ajánlanám, mert a biblia is csak egy téves emberi elképzelés istenről és egészen biztos vagyok benne, ha létezik Isten, akkor teljesen más, mint ahogyan a vallási könyvek elképzelik!


De ha mégis a biblia érdekel, akkor javaslom nézd meg Németh Sándor 1-2 előadását az ATV-n és döntsd el magad, hogy megéri-e vagy nem!


Én megnéztem párat és nekem nem jött be!

2017. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!