Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! A honlapotokon...

Jehova Tanúi! A honlapotokon olvastam, hogy Sátánnal a háború már megtörtént. Mikor? (Lentebb idézet. )

Figyelt kérdés

[link]


"Sátán, az Ördög egy ideig szabadon járhatott-kelhetett az égben, például ő is megjelenhetett Isten előtt a hűséges angyalokkal együtt (Jób 1:6). A Biblia azonban jövendölt egy égi háborúról, melynek az lesz az eredménye, hogy Sátánt kiűzik az égből, és levetik a földre (Jelenések 12:7–9). A bibliai kronológia és a világ eseményei egyaránt arra mutatnak, hogy ez a háború már megtörtént. Az Ördög már nem hagyhatja el a föld közelségét."



2017. márc. 10. 15:55
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem értem, hogyan kapcsolódik ez ide: "Kérdező: ha így lenne, ahogy ezek állítják, akkor Jézus semmit sem ért volna el a kereszten."


Tehát, ha később volt Jánosnak látomása, akkor az az esemény is később fog megtörténni, amiről ír - legalábbis ezt tippelem, tehát Jézus Krisztus keresztre feszítése után fogják levetni Sátánt a Földre.


Vagy ebben nincs efféle lineáris időről szó? Javítsatok ki nyugodtan, ha szerintetek téves, amit leírtam.

2017. márc. 10. 21:58
 12/27 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, hogy látta (múlt idő) a sátánt a földre zuhanni. Én neki hiszek.
2017. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Értem. Meg tudjátok adni, hogy hol írja ezt a Biblia?
2017. márc. 10. 22:17
 14/27 A kérdező kommentje:

Most találtam egy kérdést, ami épp erről szól:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Mindjárt elkezdem elolvasni.

2017. márc. 10. 22:19
 15/27 How Arrow ***** válasza:
30%

#12-vel eggyet értek.

Jézus igazat mondott és még előbbre is megyek:

Ézs 14:12 Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, aki népeken tapostál!


Itt is mult idő.

2017. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Ez hol található? "Jézus azt mondta, hogy látta (múlt idő) a sátánt a földre zuhanni."
2017. márc. 10. 22:23
 17/27 A kérdező kommentje:
Jó, majd megkeresem, bár a szövegkörnyezetet is értenem kéne ahhoz, hogy értsem az egészet.
2017. márc. 10. 22:27
 18/27 anonim ***** válasza:
Lukács 10,18
2017. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

„Láttam Sátánt, hogy mint a villámlás, már leesett az égből” (Lukács 10:18).

Jézus nem azt állította, hogy Sátán már ki lett vetve az égből, hiszen erre csak röviddel azután került sor, hogy Krisztust beiktatták mint égi Királyt 1914-ben


Elsőre úgy tűnhet, mintha Jézus egy már megtörtént eseményre utalt volna. Pedig az idős János apostol 60 évvel később Jézushoz hasonlóan fogalmazott, amikor ezt írta: „Levetették . . . a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt” (Jelenések 12:9).


a Jelenések könyve nem a múltról szól, hanem próféciákat tartalmaz

Jézus akkor vetette ki az égből, amikor az égben beiktatták királyként, amire várnia kellett,

Hiszen a Próféciák szerint, a nemzetek, vagy más fordítás szerint a pogányok ideje egy időben jár le a királlyá avatással.


A nemzetek meghatározott ideje, vagy is Isten nem választott földi képviseletet, i.e, 607-ben az utolsó király Sedékiás uralkodásának végével kezdődik.

S Dániel 2520 évet ír kronológiailag, mikor véget ér ez az idő, és akkor lesz Jézus beiktatva, ami egybe esik Sátán levettetésével, és a Földön elkezdődnek az utolsó napok jeleinek összetett globális méretű nehézségek kezdetével.


hiszen már csak a földre van korlátozva, ezért van, hogy az első világháború kitörése jelzi sátán levettetését,


Mind anyagi mind emberi veszteségek és harcászati eszközök nagysága, és az hogy sok nemzet vett részt ebben, azt jelzi, hogy előtte nem volt ilyen méretű csatározás.

2017. márc. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 imakommandós ***** válasza:
30%

Hagyd már abba ezt az 1914-es butaságot!

Semmi bibliai alapja nincs, hogy évszámokból ki lehessen mutatni ezt a próféciát. A sátán levetése majd a jövőben lesz, amikor az egyház már nem lesz a földön.

Kérdezőnek: A Jelenések könyve 6. fejezetétől Isten itéleteteinek a kitöltéséről szól, a "haragról" és a "nagy nyomorúságról", ami ezt a világkorszakot lezáró utolsó 3 és fél év. Ebben a 3 és fél évben gyorsan fog végbemmenni ez a sok esemény ami le van irva a Jelenések könyvében. Majd a 19-20. fejezet szól az ezer éves királyságról, és utána az új ég és új Föld az idő nélküli örökkévalóságban.

2017. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!