Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudják a keresztények...

Hogyan tudják a keresztények legyőzni a bujaság démonát?

Figyelt kérdés

Imdákozom szüntelen, de még mindig nem sikerűl magamat legyőzni, mert nem szeretnék, de mégis maszturbálok, nem bírom ki egy hétnél sem hosszabban, kérlek titeket testvéreim, hogy Imádkozzatok értem!, nagyon szeretnék túl lenni ezek a megszokáson!


Sohasem tőrödtem a szexxel, meg ilyenekkel...


mostsem szeretnék, 14 éves vagyok, és teljesen mások érdekelnek, nagyon zavar, hogy állandóan hiába szenvedek, és mégis újra, meg újra elkövetem ezt a bűnt!


Segítsetek!


Köszönöm előre is!


2007. nov. 20. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Tuti a szüleidben és a neveltetésedben van a hiba ha te ezt bűnként éled meg!

Miért lenne gyarlóság az,ami teljesen természetes egy egészséges ember életében?

Nem tudom ki sajtolt beléd ennyi baromságot,mert ez a bűn,nem az hogy te maszturbálsz!

Az bűn hogy bűntudatot ébresztenek benned,miközben te semmi rosszat nem teszel.

Ettől te nem leszel se rossz ember se kurva.

Ez a szent szöveg meg csak teljesen meghülyit!

2007. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
igaza van az előttem szólónak, de a kérdező mégse erre volt kíváncsi. ha téged ez zavar és ezeket ennyire komolyan veszed, mikor megtennéd gondolj jézus szenvedésére meg ilyenek...meg kösd le magad mással pl segíts a szüleidnek.
2007. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Isten útja az önismeret útja. És ebben a valós vágyaid, érzéseid is benne vannak.

Falánkság ha eszel amikor éhes vagy? Ugye nem? Eeszedbe se jut ilyen butaság.

Falánkásg, bujaság amit akkor is teszel amikor jól vagy lakva. Valami más cselekvés helyett teszed. Ami akkor is a figyelmed központjában van, amikor fizikailag nem cselekszed.

Nem a maszturbálás a baj.

Az a baj, hogy nem engeded meg magadnak és ezért folyton ez jár a fejedben. Isten nem várja senkitől, hogy önmaga ellen cselekedjen.

Amíg a félelmeid és a megfelelési vágy hajt, addig nem vagy szabad ember. És Isten csak homokvárat tud építeni a félelmeiktől függő emberekből.

Keresd meg magadban a valódi hitet, a valós Istenképet.

A szeretet elfogad, nem bűntet és azt várja tőled, hogy szeresd magad, mert csak akkor tudsz mást is szeretni. :))

2007. nov. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes a problémád. Annyit tudok rá mondani, hogy ha tényleg úgy érzed, hogy amit teszel, bűn, akkor javaslom kezd el feszegetni, hogy miért is bűn az. Variációk:

1. A Bibliában le van írva. (Tény.)

2. Mert a szüleid/pap/akárki ezt mondták. (Manipuáltak téged.)

3. Mert te tényleg ezt gondolod.

Megoldások:

1. A Bibliában sokminden le van írva. Az is, hogy boldog leszel, ha sziklához csapkodod a csecsemőket, meg hasonlók. Ha minden bibliai törvényt be akarsz tartani, nem fog menni. Már csak azért sem, mert önmagának is ellentmond. ("Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek" /Ján. 14,27/ - "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert... És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe..." /Mát. 10,34/) Olvasgass Bibliát, és rájössz, hogy Istent nem ott fogod megtalálni. Ha szó szerint értelmezed, akkor badarság. Ha pedig nem, akkor ki mondja meg, hogy hogyan kell értelmezni? (És honnan tudod, hogy aki mondja, annak tényleg igaza is van?)

2. Attól, hogy valaki ezt mondta neked, attól még lehet az óriási sületlenség is. (Hiszen a keresztény értelmezésekből is van jópár. Vajon melyik a helyes? ... Segítek. Egyik sem. Mert mind csak a saját igazát fújja, és a többire azt mondja, hogy hülyeség.) De lásd fentebb a Biblia értelmezését. Senki nem tévedhetetlen. (Én sem.) Próbáld inkább a magad útját járni, jobban jársz.

3. Saját gondolatod ez? Nem manipulált, rádkényszerített vélemény? Mert akkor nem tudok segíteni. Vagy elfogadod, hogy a természet része vagy, vagy pedig ellenszegülsz neki, és hülye dogmák miatt tönkreteszed magad testileg és lelkileg egyaránt. A te döntésed lesz, nem szólok bele. Csak ne felejtsd majd el, hogy vállald is érte a felelősséget, és ne hárítsd át másra.

Viszont ha további tanácsra van szükséged, esetleg egy jó vitára támadna kedved, írj. (Ha adsz E-mailt, válaszolok is.)

2007. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Úgy látom, Neked fontos a hited. Ez jó, de pont abban a korban vagy, amikor sok hatás ér minden irányból és könnyen eltéríthetnek az általad eddig választott útról. Én nem akarok állást foglalni abban a kérdésben, hogy bűn-e az önkielégítés. A keresztény egyházak szerint bűn. Ha valaki a hite miatt bűnnek tart valamit, azt szerintem nem szabad kioktatni az ellenkezőjéről. Persze lehet más véleményen lenni, ezt el is lehet mondani, de semmiképpen sem úgy, hogy abból az jöjjön le, hogy mennyire agyalágyult az, akinek mondod. A "szerintem ez így és így van" tökéletesen elég, de tiszteletben kell tartani, hogy más szerint nem úgy van. Attól még nem hülye.

A kérdésre válaszolva a saját véleményem az, hogy ha szerinted bűnt követsz el, de küzdesz ellene, Isten az akaratodat, a küzdelmedet értékelni fogja. Ha néha megbotlasz, kérj bocsánatot szívből, de ne emészd magad rajta.

Én egyébként nem tartom bűnnek, de ha Te annak tartod, tudom, hogy bánt, ha elköveted.

Még egy javaslatom van: keress a neten keresztény oldalakat, jó kis közösségek vannak, ahol jól érezheted magad és ilyen kérdésekben is könnyebben segítséget kaphatsz, mit itt. (Szerintem az egyik ilyen: [link] eredendően katolikus, de sok más felekezetű is van, akikkel jókat lehet beszélgetni.)

2007. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

A maszturbáció a Biblia szerint nem bűn, csak egy olyan helytelen szokás, amely elvezethet a bűnhöz, ha valaki hosszú ideig gyakorolja. A maszturbáció a feszültség levezetésére is szolgál. Nyilván Isten nem helyesli ezt a szokást az előbb említettek miatt, de mivel tudja, hogy gyarló emberek vagyunk, így ha bocsánatot kér valaki Tőle, és uralkodni próbál e helytelen szokás fölött (még akkor is, ha időnként visszaesik), kedvező megítélésben részesül. A KÜZDELEM A FONTOS és nem az, hogy belerokkanjunk az erőlködésbe, ami lelkileg is kihat, és így még sokkal nehezebb küzdeni. A lényeg, hogy Isten sokkal nagyobb a mi szívünknél. Ha tudja, hogy küzdesz a helytelen szokás ellen,de nehéz a "leszokás", ő azt figyelembe veszi.

Remélem segítettem. Ne aggódj!

2007. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

sajnáljuk ha valaki ezt úgy magyarázta neked, hogy a maszturbáció bűn. sajnáljuk de komolyan. ha így látod meg a dolgokat akkor hamarosan idegroncs leszel. a bibliában és egy alapvallás egy tételében sem szerepel meg semmilyen törvényben, hogy ne tedd.

nem fog érted senki imádkozni, csak aki ezt a maszlagot ugyanúgy elhiszi mint te. sajnos.

Isten úgy teremtette az embert, hogy legyenek szexuális vágyai, így ez természetes dolog és ő egy szóval se mondta, hogy ne élje ki ezeket. persze érhető ez az egészséges párkapcsolatban való szexuális közösülésre. remélem nemvoltam túl hivatalos és megérted! szívesen

szia

2008. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
jól látod, a maszturbálás bűn (ezt űgy tudod megállapítani, ha nincs a Bibliában, hogy ha utána nem tudsz érte Istennek tiszta szívvel hálát adni, akkor az valószínüleg gáz)de tudnod kell, hogy Isten téged bármit teszel mindig ugyanúgy szeret. ha megölsz valakit, akkor se fog kevésbé szeretni, ha egész nap Bibliát olvasol, akkor se fog kevésbé szeretni. Jézus már akkor meghalt érted, mikor még ellensége voltál.Ő teljesen tisztára mosott Isten előtt. a lényeg: a magad erejéből sohasem fogsz tudni megszabadulni ebből... DE Istennel IGEN!! kérd az Ő erejét! mondd el Neki őszintén, hogy mi van benned, és nemcsak hogy segíteni fog, hanem egy teljesen új életet kapsz majd Benne!! Isten Áldjon :)
2008. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Imádkozom érted. (ennek ellenére nem én vagyok az aki az egyik válaszoló szerint "beveszi a maszlagot") 14 évesen, kamaszkorban a szexuális vágyak fokozódhatnak (tobzódnak a hormonok ugyebár :))Ez egy természstes velejárója ennek az életkornak. Épp ezért a lányokat /fiúkat gondolom megnézed, naná hogy a másik nem képviselői közül megakad a szemed a szépeken. amúgy is a csapból is a szex folyik, teljesen nem tudod a szexet kizárni az életedből, mert minimum a látvány szintjén ott lesz mindig (reklám, filmbeli ágyjelenetek, stb.) Ez is hozzájárul ahhoz, hogy önkielégítesz. Szerintem itt Isten bölcsessége és ereje segít! Elbújni úgysem tudsz. A szexuális érdeklődés is természetes.


DE az önkielégítés önző dolog, csak magadra koncentrálsz közben. Ezért rossz szerintem. Szal imádkozom érted, hogy legyőzd.

2008. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
Jól látod: démon. Jézus mit csinált a démonokkal? Kiűzte őket. Ő ma is meg tud szabadítani. Nézd az Atv-n a Vidám Vasárnapot, 11 órától. Nekem is az segített. Minden jót!
2008. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!