Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mégis, hogyan lehetséges?

Ez mégis, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Megtértem,megkeresztelkedtem vízzel,megkeresztelkedtem Szent Szellemmel ,azonban nem tudok nyelveken szólni :/ .

Én arra gyanakszom,hogy nincs meg az a tűz bennem mint mikor Jézus megkeresztelt,tehát a Szent Szellemet többször is éreztem a Szent Szellem keresztség után ,azonban sose olyan módon mint mikor Jézus engem megkeresztelt a tűzzel.


Már régóta vágyom a nyelveken szólás ajándékára de sajnos még nem kaptam meg.A pásztorom azt mondta ,hogy azért meg tenni akarok érte valami és azt keresem,hogy mit kéne csinálnom,hogy tudjak szólni nyelveken ,azaz még nem fogtam fel,hogy ez kegyelemből van tehát nem kell érte tenni semmit.Ezt idővel meg is értettem és már tényleg nem teszek a nyelveken szólásért semmit ,úgymond már nem keresem,hogy vajon mit kéne tennem érte :/


A kérdésemhez vonatkozóan még azt is szeretném megtudni,hogy én miért nem tudtam olyan extázisba kerülni a Szent Szellem által mint más hívő testvérem ?:/ azt hiszem ez a 2 kérdés meg nem valósulása egybefügg :/


Csak is hit gyülekezeti tagok vagy más karizmatikusok válaszára vagyok kíváncsi.


18/F.



2017. márc. 15. 15:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy eleg nyitott. Kerd az Urtol, hogy nyissa meg a lelki szemeidet es fuleidet. Lehet mar megkaptatad, csak elkellene venni. Olvasd a Bibliat es idovel megkapod a valaszt.
2017. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Te mit tanácsolsz ,hogyan "vegyem" át?
2017. márc. 15. 17:22
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

A karizmatikus közösségének"nyelvekenszólásához","fetrengéséhez"ellazulás szükséges.Csak úgy juthat extázisba valaki,ha átadja magát a prédikátor-szeánsz vezető-sodróerejű hatásának,ellazulva.


Ne gondolj a"Szentszellem"kitöltésére,mert azok,egy egyszerű extázis jelenségei!


Isten, Lelkének ajándékait haszonra-emberek megmentésére-adja,és nem szórakozásra,örömködésre.

2017. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én egy ideje már nem vagyok "feszült" az alkalmakkor ,tehát mondhatjuk azt is ,hogy "átadom" magam :/ .
2017. márc. 15. 17:45
 5/23 anonim ***** válasza:

Van egy jó közmondás, segíts magadon és Isten is megsegít. Ha szeretnél nyelveken szólni, akkor ne valami szentszellemes csodát várj, hanem jelentkezz nyelvi tanfolyamokra.


Másfelől meg olvasd a Szentírást, mert ezek szerint nagyon nem ismered.

"A lelki adományok ugyan különfélék, a Lélek azonban ugyanaz. 5A szolgálatok is különfélék, de az Úr ugyanaz. 6Sokfélék a jelek is, de Isten, aki mindenben mindent véghezvisz, ugyanaz. 7A Lélek megnyilvánulásait mindenki azért kapja, hogy használjon vele. 8Az egyik ugyanis a bölcsesség ajándékát kapja a Lélektől, a másik a tudás adományát ugyanattól a Lélektől, 9a harmadik a hitet kapja ugyanabban a Lélekben vagy pedig a gyógyítás adományát szintén ugyanabban a Lélekben. 10Van, aki csodatevő hatalmat kap, van, akinek a prófétálásnak vagy a szellemek elbírálásának képessége jut osztályrészül. Más különféle nyelveket vagy pedig a nyelvek értelmezését nyeri el ajándékul. 11Mindezt azonban egy és ugyanaz a Lélek műveli, tetszése szerint osztva kinek-kinek."


Egyébként kíváncsi vagyok, hogy ez alatt mit értel: " Jézus engem megkeresztelt a tűzzel" Talán csak nem rád is lángnyelvek szálltak le az égből?

2017. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértelmezel.

Tudom,hogy Isten nem mindenkinek adja ugyanazt az elhívást ,azonban ez nem függ össze a kérdésemmel ,nem értem miért írtad le azokat az igahelyeket.A bibliát valóban nem ismerem olyan nagyon jól,de azt tudom,hogy Isten senkitől sem vonja meg a nyelveken szólás ajándékát.


Azt ,hogy engem megkeresztelt tűzzel az azt jelenti,hogy Szent Szellem keresztséget kaptam Jézustól és ezért is furcsállom,hogy nem szólok nyelveken,mivel ha valaki betöltekezik Szent Szellemmel utána általában már nyelveken is szólnak..:/

2017. márc. 15. 18:04
 7/23 anonim ***** válasza:

8Az egyik ugyanis a bölcsesség ajándékát kapja a Lélektől, a másik a tudás adományát ugyanattól a Lélektől, 9a harmadik a hitet kapja ugyanabban a Lélekben vagy pedig a gyógyítás adományát szintén ugyanabban a Lélekben. 10Van, aki csodatevő hatalmat kap, van, akinek a prófétálásnak vagy a szellemek elbírálásának képessége jut osztályrészül. Más különféle nyelveket vagy pedig a nyelvek értelmezését nyeri el ajándékul.


Azt jelenti, hogy mindenki mást kap. Én pl nem vágyom nyelveken szólni, nekem más az ajándékom. Az viszont szégyen, hogy nem ismered a Bibliát. Ez lenne az alsó, nem a nyelveken szólás.

2017. márc. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A nyelveken szólás olyan áldásokat tartalmaz ami egy nagyon nagy szükség a hívő élet fentartásához.Ez persze nem azt jelenti,hogy nyelveken szólás nélkül nem lehet az ember keresztény ,de így jóval nehezebb.Kétlem,hogy Isten ebből az áldásból kivenné az Ő követőit.

Nézz a nyelveken szólásról tanításokat és megérted miről beszélek.


Mellesleg szerintem az szégyen ,hogy a kijelentésednek énfelém,hogy szégyen az,hogy nem ismerem a bibliát alaptalan.

2017. márc. 15. 19:29
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A címeket,neveket nagybetűvel írjuk.

A Biblia,egy olyan könyv címe,amelyet a világ legtöbb nyelvére lefordítottak.Kisbetűvel írni súlyos műveletlenségre,és-vagy tiszteletlenségre utal.

Kérlek került ezt a súlyos hibát!


Ismerek olyanokat,akik rendszeresen "nyelvekenszólnak",de lopnak,mint a szarkák,hazudnak orcátlanul,és Isten nevével káromkodnak.

A "nyelvekenszólást"NEM Isten Lelkétől kapták,mert Ő először gyümölcsét adja,s a gyümölcstermőnek a haszonra szánt ajándékait.

2017. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy rávilágítottál erre a hibámra:).

Mindenesetre kétlem,hogy bűnös emberek szólnának nyelveken ..

2017. márc. 15. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!