Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy mégis "hat...

Lehetséges, hogy mégis "hat nap alatt teremtette"?

Figyelt kérdés

Napjainkban nagyon sok kutatás témája, hány éves is az Univerzum, amelyben élünk. A leginkább érdeklődést keltő, és a kérdést leginkább megvilágító magyarázatra a Bibliában találunk rá. A tudományos világ kutatásainak mai eredményei párhuzamba állíthatóak a megadott információkkal, miszerint Isten a világegyetemet hat nap alatt teremtette.


A modern tudomány összhangban van a Bibliával, melynek egyik példája az Univerzum életkora: a kozmológusok az Univerzum korát 16-17 milliárd évre becsülik. A Biblia pedig azt mondja, hogy az Univerzum teremtése 6 napba telt. Elsőre úgy tűnhet, nincs sok köze egymáshoz a két időintervallumnak, az összhang azonban nagyon is meglepő. A világegyetem korával kapcsolatosan ez a két szám áll a rendelkezésünkre, és valójában mindkettő helyes. Vagyis az Univerzum, ahogyan a Bibliában áll, 6 nap alatt teremtetett, ez az időszak pedig megegyezik az általunk 16-17 milliárd évként érzékelt időszakkal.


1915-ben Einstein felvetette, hogy az idő relatív, és a helytől, az utazó személy sebességétől és az adott pillanat gravitációs erejétől függően, az idő folyásának tényezője is változik. A Biblia említi a világ teremtésének időtartamát. Ha figyelembe vesszük az idő folyásának ezen differenciáját, láthatjuk, hogy a Bibliában leírtak összecsengnek a tudósok feltételezéseivel. A Koránban leírt 6 napot hat periódusként értelmezhetjük. Ugyanis ha számításba vesszük az idő viszonylagosságát, akkor a „nap”, mai értelemben véve, a Földön tapasztalt 24 órás időtartamot jelenti. Az Univerzum más pontján azonban, más időben és más feltételek között a „nap” ennél sokkal hosszabb időintervallum.


Az Univerzum korábbi korszakaiban az idő sokkal gyorsabban telt, mint amihez most hozzá vagyunk szokva. Ennek oka pedig a következő: a Bing Bang (Ősrobbanás) idején az Univerzum egy egészen apró pontban sűrűsödött. Az óriási robbanástól napjainkig az Univerzum tágulása és térfogatának növekedése miatt az Univerzum határai több millió fényévnyi távolságra tolódtak. Ráadásul az Ősrobbanástól mostanáig az űr folyamatosan tágult, ez pedig jelentős dolgokat idézett elő az Univerzum óráját illetően.


Az Ősrobbanás pillanatában felszabaduló energia az egyetemes idő folyásának sebességét milliószor millió arányban (1012) lelassította. Az Univerzum teremtésekor az egyetemes idő folyásának tényezője – a ma érzékelhető formájában – milliószor millió arányban nagyobb volt, vagyis az idő gyorsabban telt. Vagyis amíg mi a Földön milliószor millió percet átélünk, addig az egyetemes időben ez mindössze egyetlen percet jelent.


Ha a 6 napos időtartamot az idő viszonylagosságának figyelembe vételével számoljuk, az 6 milliószor millió (vagyis trillió) lesz. Hiszen az egyetemes idő, milliószor millió arányban gyorsabban telik, mint a Földön tapasztalt idő. 6 trillió napnak pedig megközelítőleg 16.427 milliárd év felel meg. Ez a szám az Univerzum napjainkban becsült életkora.


6.000.000.000.000 nap / 365,25 = 16.427.104.723 milliárd


Másrészről, a teremtés 6 napjának mindegyike – a mi időérzékelésünkkel – egymástól különböző időtartamot ölel fel. Ennek oka az, hogy az idő folyásának tényezője az Univerzum tágulásával fordított arányban csökken. Az Ősrobbanástól kezdve, az Univerzum nagyságának minden megkétszereződésekor, az idő múlásának tényezője a felére csökkent. Ahogy az Univerzum növekedett, megkétszereződésének sebessége is egyre jobban lelassult. Ez a tágulási arány világszerte jól ismert tudományos tény, amit a Fizika Kozmológiájának Alapjai című tankönyvekben megtalálhatunk. Ha a teremtés egyes napjait, a földi idővel számoljuk ki, az alábbiak tárulnak fel előttünk:


Ha az idő kezdetétől fogva vizsgáljuk, a teremtés 1. napja (1. periódus) 24 órát vett igénybe. Ez az időszak viszont, aszerint, ahogyan mi érzékeljük az időt itt a Földön, 8 milliárd évnek felel meg.


A teremtés 2. napja (2. periódus) 24 órán át tartott. Ez viszont, szintén az általunk érzékelt idő szerint, az előző nap feléig, vagyis 4 milliárd évig tartott.


A 3. nap (3. periódus) szintén az előtte való nap fele, azaz 2 milliárd év.


A 4. nap (4. periódus) 1 milliárd esztendeig,


az 5. nap (5. periódus) 500 millió esztendeig,


a 6. nap (6. periódus) pedig 250 millió évig tartott.


Következtetés:


A teremtés 6 napja, vagyis 6 periódusa, földi idővel számolva 15 milliárd 750 millió év. Ez a szám nagymértékű párhuzamot mutat napjaink feltételezéseivel.


2011. júl. 5. 14:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vajon a vonatkozó rész szerzője ezt honnan tudhatta, miért tartotta érdekesnek közölni ezt a részletet?
2011. júl. 5. 14:29
 2/14 anonim válasza:
Valóban felfedezhető valamiféle párhuzam,érdekes ez a cikk.Engem mindig is foglalkoztatott a tudomány és a világegyetem létrejötte(ill. annak körülményei),de még sosem hallottam efféle feltételezést...
2011. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Viszont még azt is fontos tudni,hogy a tudomány szerint az univerzum (az Ősrobbanás következtében) valószínűleg a másodperc milliomod része alatt keletkezett...de ezt nem tudhatjuk biztosan ez is csak egy hipotézis,mint a cikk...:)

A Hubble űrteleszkóppal végzett vizsgálatok viszont meggyőzőek az emberek számára...

2011. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amikor azt mondják, hogy a homogén semmiből, hirtelen előpattant az univerzum, az gyakorlatilag egy "csoda" nem?

Annál is nagyobb csoda, mint amikor a vízből bor lesz.

2011. júl. 5. 15:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az 1920-as években a tudósok úgy hitték a világegyetem 2 milliárd éves, ma úgy gondolják, ha az ősrobbanás megtörtént akkor 16 milliárd éves.


A probléma abból adódik, hogy ahogyan az űrtechnika fejlődik egyre távolabbi csillagokat találnak meg, melyek távolsága sokezer fényév. Nyilvánvaló, ha ezek észlelhetők, akkor nem lehetnek fiatalabbak. Ugyanis ha az ősrobbanás megtörtént, kell lennie elég időnek ahhoz, hogy kialakuljanak az első generációs csillagok, sokan keresztülmenjenek a teljes életciklusukon, majd végül sziupernóvaként felrobbanjanak, hogy létrehozzák a nehezebb kémiai elemeket, és a felrobbant törmelékekből elegendő összegyüljenek, és kiformálódjanak a második generációs csillagok és a fény eljusson ezektől az nehéz elemektől az óriási távolságra lévő Földre.


Számos bizonyíték van azonban arra, hogy sosem volt ősrobbanás, vagy hogy ezek a nehéz elemek valamiképpen a csillagok első és egyetlen nemzedékében keresendők, és hogy a vöröseltolódás nem mindig csökkenő sebességre utal, hanem arra, hogy csillagevolúció nem fordul elő.


Megjegyzendő emellett, hogy a Bibliában leírt Teremtéstörténet csak a mi naprendszerünk teremtését mutatja be, előtte más számos "világ" létezett és létezik ma is, amelyeken az "Isten fiai vigadoztak" a Föld és az ember megteremtésekor. Az igazán nagy kérdés én úgy gondolom az ember és a Földi élet megjelenésének mikéntje, hogy lassú sokmillió éves evolúció eredményeként jött létre, vagy Isten teremtő munkájaként, és a halál vajon az ember bűnbeesése miatt következett be itt a Földön, vagy már előtte is jelen volt.


Üdv. Péter

2011. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hol van ez leírva, hogy az Isten fiai vigadoztak? Ez érdekes.
2011. júl. 5. 15:15
 7/14 A kérdező kommentje:

Az igazán nagy kérdés én úgy gondolom az ember és a Földi élet megjelenésének mikéntje, hogy lassú sokmillió éves evolúció eredményeként jött létre, vagy Isten teremtő munkájaként, és a halál vajon az ember bűnbeesése miatt következett be itt a Földön, vagy már előtte is jelen volt.



Az evolucio szerintem létezik, működik. Az élet keletkezését pedi ki lehet tolni a "pánspermia" elmélettel a mindenség egy tetszőlegesen távoli sarkába.

Az eredendő bűnt pedig inkább egy metaforának tartom arra nézve, hogy az emberiség olyan létmódot folytat, amelyben feléli saját környezetét, tehát önpusztító. Ezért "meghal".

Ez taz önpusztító tulajdonság talán eredendően sajátja az emberi fajnak, tehát "eredendő" bűn.

2011. júl. 5. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés, de nem gondolom hogy igaz..mert nem válaszolja meg mi az idő, és ez a kulcskérdés... a napok akkor is teltek, amikor Isten nem teremtett meg a Napot mint világítót...

A mai természettudomány sem tudja mi az idő, értelmes választ még nem találtam.

Másrész figyelembe kell venni hogy Isten megígérte hogy az utolsó időkben megrövidíti a napokat (Mt 24,22) és ez már elkezdődött, és ez mérhető. Sok ember szubjektív véleménye hogy egyre kevesebb ideje van bármire, hát ezért...

Ezt megértve nem kell csodálkozni, hogy az Univerzum kora egyre nagyobb lesz.

2011. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Isten fiai vigadoztak"-Jób 38,7
2011. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Hol találtad ezt az írást?


Egyébként nyilvánvaló, hogy a cikk írója nem ért a fizikához, csak összeolvasott ezt-azt, majd létrehozta ezt a katyvaszt. Nem vagyok hajlandó kitérni minden butaságra és a belemagyarázásokra, csak megjegyzek pár dolgot.


Egyszerűen nincs egyetemes idő, nincs olyan, hogy az egyetemes idő gyorsul vagy lassul, mert egyetemes idő nem létezik.

Nem az idő folyik, hanem mi haladunk az időbeli dimenzóban.

A kezdeti pillanatok óriási tempójú tágulása valóban lelassult, de ma már (és ki tudja, mennyi ideje már) ismét gyorsuló ütemben tágul a világegyetem - ez a 90-es évek óta ismert (nem tudom, mikor íródott ez a cikk).

Az univerzum keletkezésének ideje 13,7 milliérd évvel ezelőtt volt a tudomány mai álláspontja szerint, korábban 10-20 milliárdról beszéltek, 15-16 évvel ezelőttről, mint az univerzum keletkezésének idejéről, sosem beszéltek. Talán azért írt ennyit, hogy valamiképpen össze tudja hozni ezt a hat nappal? (Egyébként az a számolás is elég kifogásolható.)

2011. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!