Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan látod mai formájában a...

Hogyan látod mai formájában a katolikus egyházat?

Figyelt kérdés
A katolikus egyház az egyik legrégebbi ága a kereszténységnek, sok mindent élt át, egyes tagjai ) pápák püspökök sok olyat tettek amit nem kellett volna ( inkvizíció, halálra ítélés búcsúcédulák) de az egyház sokat változott azóta, és nagy fordulat volt a számára a II vatikáni zsinat. Ma pedig végre azt látni hogy ez az egyház teljesen megújult, még mindig vannak ugyan egyes tagjai akik sok rosszat tettek de őket leszámítva mára megváltozott, igyekszik az tenni amit Jézus mondott neki, nem a 4 fal között gyakoroljuk Hitünket hanem kilépünk onnan ahogy Jézus is akarta , a világba és hirdetjük hogy Isten a szeretet. NEKED MI A VÉLEMÉNYED? EGYETÉRTESZ VELEM VAGY NEM? HA NEM INDOKOLD ÉS ÉN KIFEJTEM AZ ÁLLÁSPONTOMAT EGYES DOLGOKKAL KAPCSOLATBA. NEM CSAK KATOLIKUSOK VÉLEMÉNYÉT VÁROM, DE ELSŐSORBAN OLYANOKÉT AKIK KERESZTÉNYEK

2017. márc. 16. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én katolikus vagyok. Egyet értek veled abban, hogy ma már sokkal inkább mutat emberi arcot az egyházunk, mint régen. Persze vannak még dolgok, amiken szerintem nem ártana még dolgozniuk. De összességében igen szimpatikus az összkép :)

2017. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Változott, de még mindig nem törődnek a szegényekkel. Legfeljebb kis mértékben azokkal, akik a gyülekezet tagjai.
2017. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

nem igaz, hogy nem törődnek a szegényekkel. rengeteg ingyenkonyhát működtetnek, ingyen osztanak ruhát, tüzifát stb.

Az, hogy egyes afrikai országban mélyszegénység van, nem az egyház bűne, hanem a politikusoké.

2017. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is gondolhatjuk hogy mennyi karitatív tevékenységet végez az egyház, csak nem kürtöli a világba. "Ne tudja a jobbkezed hogy mit tesz a bal"
2017. márc. 16. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az egyházat itélem el, hanem egyes embereket! Ha meglátom semjént , balogot, erdőt meg a többit, kedvenc zenekarom neve ugrik be mindig: Judas Priest : a bűnös pap :(
2017. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Rossz irányba sikerült megújítani. Értékek vesztek oda és hibák lettek átmentve a jelenbe. Nem tetszik hogy adják a lovat az eretnekségbe hajló népi vallásosság alá... Nem tetszik, hogy pusztán eszmei megfontolásból nyilatkoztatnak ki politikai véleményeket...

Az "emberarcúságért" feladták az egyház erélyességét, de a korruptságát bezzeg megtartották... az kell nekik!

Egyáltalán mi az a hülyeség, hogy az egyháznak emberközpontúnak kell lennie??? Akkor Istennek hol a helye??? A fiókban???

2017. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet, de csak részben nem.

Ez egy régi nézetbeli, kissé kommunista felfogás, hogy régen milyen rossz volt, de bezzeg most! Ez nincs így, régen sem voltak sokkal bűnösebben az emberek.

A zsinat hatására valóban sokminden megújult, de pl. a maga korában a trienti zsinat legalább ekkora változást hozott.

"igyekszik az tenni amit Jézus mondott neki, nem a 4 fal között gyakoroljuk Hitünket hanem kilépünk onnan ahogy Jézus is akarta , a világba" - Jóformán az egész XVII. század erről szólt a missziók révén, de már a XVI. század közepe is...

És igenis a "régi egyháznak" is megvolt a maga szépsége, számos dolgot tanulhatnánk onnan és nem értek egyet azzal a felfogással, hogy ki kell dobni a kukába.

2017. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

dogmatikai kérdésekben úgy gondolom vannak tévedéseik, és a mai napig van korrupció de nem sokkal több mint mindenhol ez sajnos elkerülhetetlen, én csípem őket


(ref.)

2017. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 imakommandós ***** válasza:
29%

"végre azt látni hogy ez az egyház teljesen megújult"


Ahhoz sok mindennek kellene megváltoznia még.

Nem tudnék Katolikus lenni, mert nem tudnék tisztelegni egy ostya előtt, szobrok előtt, és Máriának sem.

Valamint nem tudnék tekintélyként tisztelni egy olyan embert aki talán ideológiai megfontolásból, vagy csak népszerűségi viszketegség miatt nyitni szeretne a homoszexuálisok és paráznák felé.

2017. márc. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Katolikus fiatalként azt látom hogy a magyar kereszténység is kezd olyanná válni mint ami Nyugat-Európában van. 2 ifjúsági világtalálkozón voltam és mindkétszer azt láttam azokon a fiatalokon akik onnan jöttek hogy nem tudják mit is jelent kereszténynek lenni és ezért is nem igazán jó irány az ahová tartunk. Persze tisztelet a kivételnek de sajnos ahogy láttam ebből egyre kevesebb van. Az lenne az igazi, ha életünkben is megvalósulna Krisztus tanítása, ezek közül is kifejezetten a 2 főparancs, a hegyi beszéd és a 8 boldogság; itt kell megjegyeznem azt is hogy mostanában a kereszténység egyik rákfenéje az hogy nem tudunk megbocsátani, persze itt is tisztelet a kivételnek.

A papoknak meg szerintem erre kellene lelkesíteniük bennünket de szerencsére ezt nem egy pap csinálja.

Radikalizmus terén is van hova fejlődnünk ami annyit jelent hogy az életünk példáját lássák meg és ha nem tetszik amit látnak, nos az saját magát minősíti az az ember, de minket ez ne tántorítson el de ha mégis akkor sok erőt ad a János prológus. Ilyen téren sokat tanulhatnánk az ortodox kereszténységtől.

2017. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!