Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református vagyok. Hogyan...

Református vagyok. Hogyan tudom felvenni a Római Katolikus vallást?

Figyelt kérdés
Évek óta a római katolikus templomba járok, valahogyan ott érzem Isten jelenlétét. Közelebb áll hozzám a Római Katolikus hit, mint a Református.
2017. márc. 12. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Beszéld meg a pappal. S ne az elkövetkező, "bálványimádást" kiáltó jehovistákkal :D:
2017. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Meg kell kérdezni a plébánián. Sok helyen szokott lenni felkészítő a felnőtt keresztelés, elsőáldozás, bérmálás szentségére. Keresztelés a te esetedben nem kell, mert a Kat. Egyház elfogadja a református keresztséget is ugyanolyan érvényesnek. Az elsőáldozás és a bérmálás felnőttek esetén egyszerre történik és ezekkel már teljesen tagja leszel az Egyháznak.
2017. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha évek óta oda jársz, akkor miért nem ott kérdezed meg?
2017. márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kései Sirató ***** válasza:
14%

A szentképek miatt érzed ott jobban Isten jelenlétét?

Vagy elkezdtél hinni Szűz Máriában?

Azért én a helyedben átgondolnám ezt még..

2017. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy kedves kérdező, hogy református vagy katolikus vagy e, ha Jézus még nem él, nem lakik a szívedben, nincs személyesen az életedben, nincs vele élő személyes kapcsolatod? Mond meg őszintén, nem mindegy?


Ne egy vallási felekezeté legyél, ne nekik kötelezd el magad, hanem legyél a feltámadt Jézusé, az Élő Istené!

Bánd meg Ő neki a bűneidet, hívd be Őt a szívedbe az életedbe, legyen veled mindenkor.


Isten nem a templomban lakik és nem is a vallás tanításaiban, külsőségeiben, ceremóniáiban, szokásaiban, hanem a szívben akar lakni, a te szívedbe is. Hívd be Őt, engedd be Őt magadhoz és valld be neki, hogy bűnös vagy. Valld meg bűneidet és kérd, hogy bocsásson meg neked.

2017. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Teljesen igazad van, Testvérem. Mindegy, hogy Istennek, Alahhnak, Jehovának, Mindenhatónak, Úrnak vagy Nagyfőnöknek hívjuk.
2017. ápr. 14. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!