Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A liberalizmus a gonosz...

A liberalizmus a gonosz ideológiája?

Figyelt kérdés

A lelkészem szerint, csak a rossz emberek vallják ezt az ideológiát.


Eredetileg katolikus voltam, de református lettem.Szimpatikus a decentralizáltság, több az egyedi vélemény, nincs az a merevség,szigorúság, mint a katolikusoknál.

Meg, elnézve a mostani pápát, nagyon jól döntöttem,hogy áttértem.



A lelkész szerint, fel kell lépni az olyanokkal szemben, akik az iszlámnak akarják kiszolgáltatni a kontinenst, egy kereszténynek kötelessége megvédenie a földjét.



2017. márc. 19. 12:19
1 2
 1/12 imakommandós ***** válasza:
40%
Eredetileg a liberalizmus jó dolgokat tűzött ki célnak. Nem szabad összemosni a modern liberalizmussal, amelynek már kifordult, keresztèny és Isten-ellenes ideológiája van. Olyan alapvető értékeket akarnak felszámolni, mint nemzeti identitás, (kultúra és határok), család, vallások erkölcsi normái.
2017. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

A legrosszabb és a baloldali liberális európai vezetők meg is teszik a magukét. A liberalizmus az egyént állítja központba az egyén az ember a minden elveti az istenséget és csak az emberi törvényeket tartja szem előtt, az embert felülemeli minden felsőbbrendűségen és ez a nagy baj .Ezért tartunk itt ahol tartunk szabadság nevében helyet kínál olyan vallásnak mint az iszlám ahol elvetik a szabadságot a demokráciát. Az érkezők nem fogadják el az európai szabályokat törvényeket kultúrát, mert törvényt csak az Isten adhat és így ők megvetik törvényeinket. Nekünk itt Európában a törvényben számos pont van ami keresztény eredetű( ne ölj pl )

Katolikus vagyok én kedvelem Ferenc pápát mert egy nagyon barátságos egyházfő egyszerű egyházat akar megvalósítani és ő maga példát ad e tekintetben DE a befogadásssal kapcsolatban nem értek vele egyet. Nem a befogadást vetem meg hanem annak ily módon történő megvalósulását. Egy keresztény kötelessége hogy segítsen társán felebarátján de azt a segítséget l lehet vinni és nem a saját otthonunkba kell odaadni, másrészt 2 csoportra lehet osztani azokat az országokat akik befogadták a migránsokat. Az egyik csoport aki jóindulatból fogadta be mondván hogy majd az alkalmazkodik beolvad, de ők nem fognak beolvadni nem akarnak dolgozni háborognak hogy nincs Tv , internet, eldobálják az ételt és a (mocskos) liberálisok szerint mi a bfogadók a rosszak mert nem biztosítanak mindetn. A másik csoport pont azok a (mocskos) liberálisok akik azon fáradoznak hogy tönkretegyék Európát, annak keresztény hitét. De ők is megjárják nem fognak a radikálisok békejobbot nyújtani a vezetőknek hogy köszönjük a segítséget, azt mondják hogy vagy áttérsz vagy meghalsz.


Lehet rosszakat mondani az egyházról, lehet szidni DE nézzünk csak meg pár dolgot. A középkorban az újkorban az egyház azon dolgozott hogy a lehető legnagyobb tömeget keresztény (katolikus) vallásra kényszerítse, és fellépett az eretnekek ellen. Sokszor rossz eszközöket bűnös dolgokat is alkalmazott amit katolikus létemre én is elvetek pl inkvizíció, de ennek hatására minden országban rengeteg volt a keresztény akik bíztak az egyházban. Ennek köszönhetően ki isálltak a hitért és amikor jött a török megállították azt mert hittek mert hitükben erősek voltak. Most Európa töredéke erős a hitében és ha ez a töredék fellépne a migránsok ellen akkor az Eu vezetők börtönbe csuknák a keresztényeket mert utálják őket. Ezek a tömegek azért jönnek ide mert látják hogy a kereszténység mondhatni korhadóban van nem erős sőt gyenge és itt akarják elvetni az iszlám magvait.


Szerintem és már sok embertől hallottam Mo. Európát tekintve az egyik legkeresztényibb ország. Nem szeretek politizálni és nem is tudom kedves kérdező hogy te hova tartzol de szerintem összetehetjük a két kezünket azért hogy ilyen kormányunk van. Ha baloldali , liberális kormányunk lenne mi is félve mennénk ki az utcára, félve ülnénk templomaikban. A magyar kormány - most fögetlenül attól hogy milyen- kiáll a kereszténység mellett és megint Mo-t akarják bünteti , és szidják amiért nem engedik be a migránsokat. Mo szerintem megmutatta végre hogy erős ország és még hitében is kitert nem holmi sakkbábu amit az európai unió vezető baloldali liberális politikusai kedvük szerint tologathatnak vagy kijátszhatnak .És ez nem tetszik a liberális európai vezetőknek hozzáteszem nekem annál inkább és örülök hogy ilen kormányunk van. Milyen rossz lenne ha baloldali vagy liberális kormányunk lenne , milyen példát mutatnának azok akik még akkor is amikor a magyar hősökre ősökre kell emlékezni tiltakoznak fütyörésznek ahelyett hogy félretennék pártpolitikai nézetüket és emlékeznének nemzeti nagyjainkra.

2017. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
A lelkészed tutira Fideszes. Mint a legtöbb református funkcionárius. Gusztustalan egy társaság.
2017. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Az egyház szerint az, de a valós keresztény gondolkodásmód szerint az a helyes.
2017. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A lelkészed tutira Fideszes. Mint a legtöbb református funkcionárius. Gusztustalan egy társaság."


Nem hiszem, hogy annyira politizál.Legalábbis sohasem mondta,hogy szavazzunk XY-ra, politikusokról sem beszél.


A migráció nem csak politikai,hanem társadalmi,vallási kérdés is.

2017. márc. 19. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Csak az ember szeret uralkodni a másikon, a másik pedig nem tudja megvédeni magát.

Szolgák és dögkeselyűk, hiénák pöcegödre ez a világ.

A demokrácia nevű f.. is arról szól, hogy eléd lökik, hogy ki az aki uralkodhat rajtad. Meg konkrétan nyilvánosan nem végeznek ki, ha csinálsz pár szervezetet, ami elméletileg néha megbök.

A papod valószínűleg nem bírja elviselni, hogy nem borulsz le előtte vagy nem törölhet ki másokat, akik nem a silány világnézetét hiszik.

2017. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"A lelkész szerint, fel kell lépni az olyanokkal szemben, akik az iszlámnak akarják kiszolgáltatni a kontinenst, egy kereszténynek kötelessége megvédenie a földjét."


A föld egy halott dolog, csupán por.

Ennek semmiköze a liberalizmushoz.

Annyi, hogy a papod ugyanolyan elmebeteg, mint a többi vallási fanatikus és nem az embert néi a másikban, hanem a hitét.

2017. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Nem. A szabadosság az. Az erkölcstelenség, a paráznaság az szabadosság nem liberalizmus. A kettő nem ugyanazt jelenti. A liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a vallásszabadság, a megismerés szabadsága, vagy azon alapelv, miszerint az állam ne hatoljon az egyén magánéletébe.


A valódi kereszténység a Krisztushoz tartozást, Krisztust követést jelenti. Krisztus pedig sohasem támogatta a pártpolitikát. A gyűlöletkampány az nem Krisztusi magatartás. A rasszizmus sem az.


A Szentírás azt írja: "Az Úr pedig a Lélek; és ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17)


Üdv. Péter

2017. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 imakommandós ***** válasza:
10%

" A liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára..."


Kifelejtetted a felsorolásból az azonos neműek házasságát, a gender-mozgalmat, a könnyű-drog használatot, az abortusz kitolását a 9. hónapig, stb. Keresztényi értelemben a szabadságnak egy torz változatát hozta gyakorlatba a leberális ideológia ami igenis szabadosság és semmi köze a bibliai szabadság-felfogáshoz.

2017. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
A református egyház Orbán nyaligátor. Lásd Tőkés László, illetve mi Orbán vallása.
2017. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!