Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A liberalizmus a gonosz...

A liberalizmus a gonosz ideológiája?

Figyelt kérdés

A lelkészem szerint, csak a rossz emberek vallják ezt az ideológiát.


Eredetileg katolikus voltam, de református lettem.Szimpatikus a decentralizáltság, több az egyedi vélemény, nincs az a merevség,szigorúság, mint a katolikusoknál.

Meg, elnézve a mostani pápát, nagyon jól döntöttem,hogy áttértem.



A lelkész szerint, fel kell lépni az olyanokkal szemben, akik az iszlámnak akarják kiszolgáltatni a kontinenst, egy kereszténynek kötelessége megvédenie a földjét.



2017. márc. 19. 12:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A liberalizmus célja valaha a burzsoázia igájának a lerázása volt. A történelem alapján, annak volt létjogosultsága. A mai liberalizmus azonban az anómia törvényerőre emelése. Ez a szabadság pedig nem több, mint a sziklazátonyokkal sűrűn tűzdelt vízben elszabadult óceánjáró szabadsága hullámverés idején. Finoman szólva, nagyon nem kéne!
2017. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

manapság a liberalizmus ugyanolyan ürügy a hatalom kezében, ahogyan a kereszténység volt a keresztes háború idején. A német kormány például a liberalizmusra hivatkozva korbácsolta fel a menekültek kedélyeit a bevándorlásra, holott valódi érdeke az a német gazdaságot felpörgető olcsó és igénytelen munkaerő megszerzése volt, ahogyan a kilencvenes években a török bevándorlás idején.


Az Egyesült Államokban a liberalizmust szintén gazdasági érdekeknek rendelik alá, hogy a vállalatok feletti ellenőrzés csökkentésével azok gátlástalanabbul harácsolhassák a vagyont.


A másik, szintén liberális álcába bújtatott demagógia a tolerancia kampány. Ez sem más, mint annak demonstrálása, hogy a kulturális vagy vallási különbözők igényeit szem előtt tartják, miközben a gyermekmunkásokkal előállított olcsó ruhákat hordják, meg a rabszolgák által kitermelt anyagi javak olcsóságán gyarapszanak.


Minden eszme destruktívvá válik, ha szélsőségesen értelmezik, és a világ minden viszonylatát egyetlen mércére vetítik. A konzervativizmus így torkollik fasizmusba, a liberalizmus meg abba, amit manapság a fejlett nyugati fogyasztói társadalmaknál látunk.

2017. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!