Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hithű keresztényeknek nem árt...

Hithű keresztényeknek nem árt a halálos méreg, kézrátétellel gyógyítanak és mindenféle nyelveken beszélnek? Van itt olyan keresztény aki képes minderre?

Figyelt kérdés

Az alábbi Bibliai versekből ez következik:



Márk 16:16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.

Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,

Márk 16:18 kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."



Nem vagyok ateista és nem akarok provokálni senkit, csak kíváncsi vagyok léteznek-e ilyen emberek.



2017. márc. 31. 10:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%

Véleményem szerint ezek a karizmák az apostoli munkát voltak hivatottak támogatni. Apostolok némely esetben tudtak csodákat tenni, hogy higgyenek nekik, ők meg látták a megtérés eredményét: ördögűzés, nyelveken szólás, stb... Így nem tudtak mellényúlni és kamu megtérőkből gyülekezetet toborozni.


Kihagytad az előző és az utolsó igét, ami megmutatja, hogy az apostolokhoz szól mindez:


16,15 És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.


16,20 Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a [Csel. 14,3. Zsid. 2,4.] jelek által, a melyek követik vala. Ámen!

2017. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Bocs, így teljes:


Azután, mikor asztalnál ülnek vala megjelenék magának a tizenegynek, és szemükre hányá az ő hitetlenségöket és keményszívűségöket, hogy azoknak, a kik őt feltámadva látták vala, nem hivének,

És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek. A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik. Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak. Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára. Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, a melyek követik vala. Ámen!

2017. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Igen azt látom hogy az apostoloknak mondja Jézus, de nem csak nekik szól hanem mindenkinek aki hisz.


"Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik. Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik"


Ha csak az apostolokra vonatkozna akkor nem így lenne leírva.

2017. márc. 31. 10:29
 4/33 anonim ***** válasza:
51%
Ha a szövegkörnyezetet nézed, akkor láthatod, hogy ezt az apostoli térítő munkára vonatkozó hívőkre érti, ahogy írtam. Nem tudom másképp megfogalmazni. Te hibásan kiemeled a 16.16-os igét és általános definíció szintjére emeled és külön értelmezed. Így nem szabad igét értelmezni csak szövegkörnyezeten belül
2017. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy én hívő vagyok, de az egyik pontot sem teljesítem:


"az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak. "


Mégis szívből tudom, hogy Jézusban újjászülettem. A Te elgondolásod szerint legalább az egyik dolgot minden hívőnek tudnia kellene

2017. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

4-es, elolvastam a szövegkörnyezetet is, de továbbra is úgy látom ez mindenkire vonatkozik, aki hisz: Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik.

Az apostolok hittek, így rájuk is vonatkozik, de mindenki másra is aki hisz.

2017. márc. 31. 10:48
 7/33 anonim ***** válasza:
Akkor engem miért nem követnek, és sok hívő testvéremet? így akkor téved a Biblia, ami lehetetlen
2017. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Akkor engem miért nem követnek, és sok hívő testvéremet? így akkor téved a Biblia, ami lehetetlen"


Talán mert nem vagy igazi hívő ? :) De mond meg te.

2017. márc. 31. 11:09
 9/33 anonim ***** válasza:

De, igazi hívő vagyok, sok gyümölccsel, ami az igazi jele a megtérésnek:) És a testvéreim is. Ahogy vélekedsz azt a karizmatikusok tanítják.



"De mond meg te"

Hát eddig miről beszéltem?

2017. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésről és az egyik válaszodról ez jutott eszembe:

"kígyókat vesznek kezükbe,"

Veszünk. Minden nap, mikor elolvassuk ezeket a kérdéseket és egy világo ember már örjöngene, de a hívőnek nem árt.


"és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik,"

Jézus az élet vize, tehát a világ a halálé. Itat minket minden nap, mégsem halunk, mert hiszünk.


"betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."

Bizony, mindenki beteg (értük jött el Jézus) és ha kezünket rájuk téve imádkozunk, akkor meggyógyulhatnak és élhetnek.


Te szeretnél élni?

2017. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!