Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért figurázzák ki az iszlámo...

Miért figurázzák ki az iszlámot? Kinek az érdeke ez?

Figyelt kérdés

Interneten kering számos weboldal,ahol valótlanságokat állítanak Mohamed prófétáról és az iszlám vallásról,kifordítják a Korán verseit,összetévesztik a vallásosságot a vallási fanatizmussal,a konzervatív média megkísérli,hogy eltorzítsa az iszlám vallásról kialakított képet. Másrészről az iszlám terrorizmus egy válaszreakció a nyugati globalizációra,egy könyörtelen és hidegvérrel gyilkoló válasz,amit én nem támogatok,azonban meg tudom érteni. A muszlimok feszélyezve érzik magukat,főleg a szélsőséges szunniták,akik nem kifejezetten kedvelik a Nyugatot,ellenben a síiták már mérsékeltebbek,de erről sokan nem vesznek tudomást,sem arról,hogy mi is az iszlám tanításai.

A gond ott van,hogy az embereket manipulálják,az emberek 98%-a csak annyit lát,amennyit megmutatnak nekik,hagyják befolyásolni és megtéveszteni magukat.

Vagy itt van Merkel asszony elbaltázott migránspolitikája,ami megint csak egy szép történet... liberális multikulturalizmus és konzervatív manipuláció... mindkét oldal visszataszító.

Nem értem,hogy mire jó ez az állandó sz@rkavarás. Mégis mire megy ki? Mi lesz a végkifejlet? Az emberek meddig fordítják el a fejüket?



2017. márc. 30. 20:46
1 2
 1/18 Alain Delon ***** válasza:
56%
Utálják a Nyugatot, de a Nyugat technikai vívmányait nem, mi?
2017. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanazért, amiért minden más vallást is.

Gondolod hogy Jézusról kevesebb poén van, mint Mohamedről?

2017. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy te is benne vagy a 98%-ban csak nem veszed észre.
2017. márc. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Az ijesztő az, hogy állításod szerint simán meg tudod érteni, hogy miért gyilkolásznak, és csonkítanak meg embereket a szélsőségesek, (igen, tudom, nem támogatod, de akkor is) arra viszont valahogy nem tudsz rájönni, hogy Európában miért ellenségesek ezzel a vallással szemben... Hmm...

Amúgy nyugi, a keresztények sem ússzák meg a gyalázást (amit gondolom te is láttál már életed során milliószor, csak le se sz..rtad) szóval ennek a szellemében boldog húsvétot így előre is

[link]

2017. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig érdeket sejteni a háttérben. Valakinek biztos jól jön ez is, de egyszerűen csak arról van szó szerintem, hogy a felületes ismeretek, alaptalan félelmek teret kapnak könnyen.


A zsidókkal szemben ugyanilyen pletykák keringtek régen (meg most is). De még a keresztények is rosszul ismerik a saját vallásukat, és ha egyszer elterjed valami, akkor nehéz kijavítani. Pl. itt az utolsó kenet, amiről mindenki azt hiszi hogy tudja micsoda, aztán nem is... Szóval ha a saját kultúrkörükkel sincsenek tisztában az emberek, akkor egy másikkal szemben ez még kevésbé elvárható.

2017. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 imakommandós ***** válasza:
11%

Még azokban az országokban is ahol katonai rezsim harcol a szélsőséges dzsihádisták ellen, az iszlám vallás olyan szélsöségesen intoleráns, elnyomó társadalmakat hoz létre, hogy gyakorlatilag kereszténymentes övezetek jöttek létre a közel-keleten és egyes afrikai országokban. Világszerte 250 millió keresztényt ér erős vagy extrém üldözés, ezért beszélnek az emberek az iszlám terrorizmusról is többek között. Általában a dzsihádisták gyilkolják a keresztényeket, a diktatórikus ateista rendszerek pedig elnyomóan üldözik. (Észak-Korea, Kina)

(Nem kell kiforgatni a Korán szavait, mert köntörfalazás nélkül parancsba adja a dzsihádot.)

2017. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alain Delon ***** válasza:
imakommandós: Ne vidd félre a dolgot. El akarod terelni a témát a keresztény mártírkodás irányába, de nem erről szól a kérdés, hanem az iszlámról. Az iszlámok ugyanúgy üldözik pl. az ateistákat is, mint bárkit, aki nem olyan, mint ők. Sőt, még maguk között is azokat, akik máshogy akarják értelmezni iszlám tanításait.
2017. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez igaz az ateistákra, keresztényekre is, elég csak megnézni a politika kategóriát :p
2017. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Muszlimként szerintem két csoportra oszthatóak azok akik támadják az iszlámot:



1, Nem sokat tudnak az iszlámról és igazából nem is érdekli őket. Bűnbakra van szükségük ezért kitalálnak egy ellenségképet, ezzel pedig céljuk egyrészt hogy eltereljék az emberek figyelmét a valós problémákról, továbbá a megmentő szerepébe bújva akarnak előnyt kovácsolni. Ide sorolható például a magyar kormányzó párt illetve Európában a szélsőjobboldali pártok.



2, Ismerik az iszlámot, tisztában vannak azzal hogy az iszlám az igaz vallás, az ő hitük pedig téves. Félnek attól hogy elvesztik hatalmukat vagy a híveiket. Mindent megtesznek azért hogy az embereket távol tartsák az iszlámtól. Hazugságokat terjesztenek az iszlámról a médián keresztül és ők állnak az iszlamistának nevezett terrorszervezetek mögött is. Ide sorolnám egyes keresztény egyházakat, legnagyobb bankokat, multinacionális cégeket birtoklókat, vezető hatalmak politikusait.

2017. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%

#9


A válaszodat lefotóztam, és természetesen jelentem.

Persze nem a gyk elfogult moderátorainak.


Egy ilyen megnyilvánulásból joggal gondolhatom, hogy radikalizálódásra hajlamos személy vagy aki nemzetbiztonsági tényezővé válhat.

2017. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!