Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus keresztelőre baptist...

Katolikus keresztelőre baptista vallású keresztszülők nem kérhetők fel?

Figyelt kérdés
A templomban csak annyit kérdeztek h meg vannak e keresztelve.
2017. ápr. 6. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
elvileg nem, csak a "keresztelés tanúja" lehetne, de ez kb ugyan az csak máshogy hívjuk, illetve tök szabadon kezelik az ilyesmit
2017. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
elméletileg nem lehetne, de kérdezzetek rá a paptól, van, aki komolyan veszi azt, hogy a keresztszülő is katolikus legyen, van, aki kevésbé komolyan
2017. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az egyik templomban sztem nem lehetne a masikban a papot ismerjük, de a plébánián a néni elég mogorva volt.

Illetve még a kereszt szülőket sem kerdeztem meg. Világ életemben úgy gondoltam őket kérem meg, sose gondoltam bele h más a vallásuk. Ma utána olvastam, és a baptisták pont a keresztségről is másképp vélekednek. Azt hittem könnyebb lesz

2017. ápr. 6. 11:17
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Most ilyen alapon egy kutya vagy egy ruhásszekrény is lehetne keresztszülő, a funkciót kb. ugyanolyan mértékben töltenék be.
2017. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Evangélikus vagyok katolikus keresztgyerekkel
2017. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A baptista egyháznak alaptanítása, hogy a leöntéses keresztelés nem érvényes, és alámerítéssel kell keresztelni. Még az egyház neve is ebből ered (baptizo = alámerítés), van batista imaház, ahol még külön keresztelőmedence is található.

Tehát ez egy nehéz ügy, mind a két oldalról (szerintem nem szabad meglepődni, ha esetleg a baptista ismerőseid sem vállalják el).

2017. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi baptisták vagyunk és a gyermekeink keresztszülei evangélikus lelkészpár :)

Igen, szerintem is a saját döntésen alapuló keresztség a lényeg, de ahogy keresztapu mondta, a gyermekkeresztség egy meghívó, de nem ad üdvösséget. És ebben teljesen egyetértettünk. Testvérek vagyunk Krisztusban, és én ezt fejeztem ki ezzel, meg persze a szeretetemet irántuk, hogy őket kértem fel keresztszülőségre. Igaz, nekünk ez komoly döntés volt, mi tényleg Isten szeretetére neveljük közösen a gyerekeink.

2017. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ilyenkor csak mint keresztelési tanú lesznek berögzítve az anyakönyvbe, aztán, hogy a családban hogy hívjátok, az a ti dolgotok. A keresztelő keresztszülő nélkül is érvényes, azért nem nézik mindenhol, hogy meg vannak-e keresztelve.

Inkább az a gond, hogy a baptisták máshogy állnak a keresztséghez, mint a katolikus: nálunk szigorúan alámerítés van, és úgy tudom, hogy nincs gyermekkeresztség sem. Tehát a katolikus keresztelés jó eséllyel ellenkezik a keresztszülők véleményével.

2017. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tisztességes pap elvállalná, de minek ? Mégis hogyan segítené a gyermek katolikus hitre nevelését a baptista keresztszülő ? Ugyanis ez lenne a feladata.
2017. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Katolikus gyerek keresztszülője csak katolikus lehet. Ugyanis szükség esetén biztosítania kell a gyerek katolikus nevelését.
2017. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!