Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a baptistákról?

Franz Müller kérdése:

Mi a véleményed a baptistákról?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 12:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nekem vegyes érzelmeim vannak, itt Mo.-n csak pozitívat tudok róluk mondani még ha a hitelveikkel nem is értek egyet de a többsége hiteles és jó ember, az USA-ban viszont valami egész mást jelent a baptistaság mint nálunk, oké hitelvekben talán hasonlóak (még csak ebben sem teljesen ugyna olyanok), de az alapvető életszemlélet kb az ellentéte, minden prédikáció gyűlöletbeszéd kb, meg nem állnak szóba más felekezetű keresztényekkel, a magyar baptisták pedig ilyen szempontból is nagyon nyitottak
2017. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az a westboro baptista gyülekezet, valami förtelmes szekta. Tiszta szégyen társaság. Olyan hitelveket vallanak, amiknek semmi köze Krisztushoz. De hát sajnos a baptista nevet viselik. Ez van.
2017. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Üzleti kapcsolatba akarok velük lépni, de sokan óvnak, hogy nem tisztességesek és biztos, hogy át akarnak verni.
2017. márc. 4. 16:29
 4/20 anonim ***** válasza:

mondjuk én pont nem rájuk gondoltam de ők is jó példa, az USA-ban van sok "független" baptista közösség, ami azt jelenti hogy kb egy templom = egy egyház, és mind baptistának nevezi magát de nagyon eltérőek lehetnek


üzleti szempontból pedig ha becsapnak az független a baptista mivoltuktól, mondhatni növeli a tisztességesség esélyét hogy baptisták, már ha valóban azok, azt kéne megvizsgálni hogy csak az adott csoporttól intettek óva vagy úgy álltalában a baptistáktól(utóbbi esetben ugyanis csak hisztizésről van szó)

2017. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon sokan nem is tudják mit jelent az, hogy valaki baptista. A katolikusok lenéznek minket, mert szerintük szekta vagyunk. Mondjuk engem nem zavar más tudatlansága, mert értelmes ember úgyis utánanéz.


Kivel akarsz üzleti kapcsolatot? Milyen területen?

2017. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem,csupa jó véleményem van a baptistákról,bár Amerikában is,csak magyar baptistákkal van kapcsolatom,egy kivételével.


Azt,hogy minden baptista jó keresztény,nem merném állítani,de ha a Krisztus követésének csak egy kritériuma lenne,hogy egymást szeretik,akkor őket mindenképpen azoknak tartanám.


Nyilván köztük is akadnak,akik úgy gondolják,hogy minél többet vétkeznek,annal több megbocsájtásban,s így szeretetben is részesülnek,s ez kiprovokálják Megváltónktól,miközben a bűn rabjaivá válnak.Ez,nem csak köztük fordul elő.


A baptisták üzleti tevékenységéről sem tudok rosszat mondani.Az biztos,hogy nem "olcsójánosok".Tisztességes munkáért,szolgáltatásért tisztességes fizetést várnak el.


Legtöbb tapasztalatom,a békési baptistákkal van.Kiválló közösség!A nagy viharokat is rendszerint szeretetben oldják meg.Jól szervezett közösség,akik minden korosztály szükségleteire figyel.


A baptistáknak nincs olyan dogmatikai és szervezeti rendszere,mely meghatározná minden baptista hitelveit,más közösségekhez való viszonyát.A helyi közösségeknek igen nagy szabadsága van.

2017. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

"Nagyon sokan nem is tudják mit jelent az, hogy valaki baptista. A katolikusok lenéznek minket, mert szerintük szekta vagyunk. Mondjuk engem nem zavar más tudatlansága, mert értelmes ember úgyis utánanéz."


Nem néznek titeket le a katolikusok, csak az eltérő hitvallás és az újrakeresztelések miatt (elvetitek a keresztény egyházak keresztségét) nem fodják el a baptista gyüleketet olyan keresztény egyháznak, mint pl. az evangélikusok, reformátusok, anglikánok.

2017. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3%

Na erről beszéltem, mint pl a 7es :)))

Milyen eltérő hitvallás? :))))

2017. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az újprotestánsok meggyőződése,a keresztségről,lényegében tér el a katolikus,és reformált közösségekétől.


Az újprotestánsok,a hitvallásos keresztséget hiszik,vagyis azt,hogy a keresztség,a Krisztus megváltásában való hit megpecsételése,kinyilvánítása.Egy szövetségkötés Isten,és az egyén között,melyet senki sem végezhet el,az egyén akarata,vágya nélkül.

Az előbbiek,-kvázi-varázslatként hiszik,mely a csecsemőn,az ő akarata ellenére is működik.


A másik lényegi különbség,a keresztség módja.

A teljes bemerítés,a régi életnek való halált,és a vízből való feljövetel,a Krisztusban való új élet feltámadása jelképe,mely a meghintéses keresztelésben nem jelenik meg.Az,mintegy varázslat hat a csecsemőre.

2017. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Le lehet pontozni amit írtam, ez is egyféle magatartás :)


Nézd meg 8-as a baptista hitvallást ( [link] és nézd meg az apostoli vagy Nicea-konstantinápolyi (keresztény) hitvallást, majd vesd össze. Nem teljesen ugyan az...


De ettől függetlenül ismerek néhány baptistát; kedves, rendes emberek. Ami például pozitívum számomra ennél a felekezetnél, hogy az imaházat helyénvalón imaháznak és nem templomnak nevezik.

2017. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!