Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A megcsalast megbocsajtja Isten?

A megcsalast megbocsajtja Isten?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 7. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem igazán.
2017. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Pont annyira mint a kéményed.

Egyiket sem érdekli - bár a kémény legalább létezik.


Komolyan:

Ha vallásos vagy, akkor nem kérdezel ilyent, mert tudod a választ.

Ez egy troll-kérdés.

2017. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Minden olyan embertől átvállalt már előre minden bűnt, aki ezt az áttvállalást (a megváltást) elfogadja.
2017. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
96%
Tartozol valamilyen felekezethez? Ha katolikus vagy akkor úgyis tudod a választ meg kell gyónni, viszont azt csak teljes megbánás esetén lehetséges és valami jóvátételt kell tenned. Egyébként erről azt gondolom, hogy ha az ember tényleg megbánta és többet nem csinálja, plusz valamilyen jóvátételt csinál( pl adományozás stb.), akkor ez megbocsájtható.
2017. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
27%
Nem vagyok megkeresztelve, de szivesen meggyonnam egy papnak, bar igy nem lehet ugye? Jova tenni nem tudom mar. Nem tudom az adomanyozas ezt kompenzalna e. Milyen jovateteli formak vannak meg?
2017. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. Ezt a téma főként két oldalról nagyon problémás. Az az ember, aki megcsalja a párját az nem ápolja a kapcsolatát Istennel, mert ha ápolná, tudná, hogy ez eléggé súlyos vétek. A másik probléma, hogy volt e már egyáltalán az egyénnek kapcsolata Istennel, mert ha igen, nehezebb a vissza térés. Ez a két probléma kéz a kézben jár. Az már egy pozitív pont, hogy ha az emberben megindul az a kérdés, hogy "vajon Isten mit gondol erről?". A kérdés csak az, hogy a megbánás az szívből jön e.


Aki azt írta, hogy Isten nem nagyon bocsájtja meg a megcsalást, annak még soha nem volt része a kegyelemből fakadó szeretetnek. Nem ártana tudni azoknak, akik ítélkezvén Isten helyett akarják a kegyelem kiosztását személyenként leosztani, hogy Jézus egy rabló, gyilkosnak, és magának egy többszörösen is férjét megcsaló nőnek is megbocsájtott, és esélyt adott nekik.


Szóval egyértelmű, hogy Isten megbocsájtja a megcsalást, a kérdés inkább itt az, hogy az ember aki elköveti akarja e ezt a bocsánatot őszintén, mert ha igen, akkor Isten el kezd munkálkodni, és helyre állítja a beteg elmét, testet.

2017. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
47%
En pl. Ugy erzem helyre allitotta bennem, es tisztan latom mekkora orultseget kovettem el, mintha nem is en lettem volna...lehet,hogy ilyenkor megszallja valami sotet ero az embert?
2017. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
#7 Nem szállja meg, ez az ember hibája. Az elsődleges pont az, hogy ilyenkor az egyetlen felelős csakis az elkövető, ezt a szabad akaratodból cselekedted. Az ördög legravaszabb eszköze, hogy miután elkövetsz egy súlyos bűnt, még ha megbánásra is nyílik a szíved, elhiteti veled, hogy oké "elismerem, hogy ez rossz volt, nem kellett volna, de biztosan valami irányított közben" pedig egyedül a testi vágyaid, a hús-vér tested az, ami a bűnre vitt, nem befolyásolta ezt senki sem. Tehát az javaslom, hogy az első lépés, hogy belásd, hogy a teljes felelősség a tiéd ebben a dologban, majd ha ezt megtetted, akkor Isten is tud segíteni, mert amíg másra hárítjuk a vétkeinket, addig Isten nem tud segíteni.
2017. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Attila_the_hun ***** válasza:
28%
mindent megbocsájt amiről a vallásosak azt gondolják, hogy megbocsájt. Persze ettől még fiktív dolog marad a megbocsájtás, akárcsak isten létezése. Ám éppen ezért működnek jól a vallások. Kitalálunk valamit ami számunkra jó dolgokat ad, aztán valósággá képzeljük és onnantól kezdve király minden.
2017. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz vallásosnak lenni hogy tudd mekkora genyaság ha elszeded más nőjét vagy pasiját a buddhizmusba karmikus bűn és visszakapod a z ateistáknál semmi a többivallásnál is főben járó bűn ráadásul a muzulmánoknál halál járt érte most nem tudom mert már követni sem lehet ott mi megy.. az indiainál is azt hiszem a katolikusnál is főbenjáró de ott nem ölnek meg a saját lelkiismereted szerintem meg te itéled meg és te bünteted magad.. általába aki lyet csinál valami formába visszakapja..
2017. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!