Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már saját Isten-élményete...

Volt már saját Isten-élményetek, amit szívesen meg is osztanátok?

Figyelt kérdés

Kicsit gondban voltam ezzel, hogy a Vallás vagy a Valláskritika témakörbe tegyem ezt a kérdést. Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, olyan élményekre, amelyek minden kétséget kizáróan bizonyították SZÁMOTOKRA, hogy Isten létezik. Nem Bibliaidézetekre és nem is véleményekre lennék kíváncsi, hanem konkrét történésekre, tapasztalatokra, amik VELETEK történtek meg.


Köszönöm előre is azoknak, akik megosztják a történetüket :)



#Isten #Isten-élmény
2017. ápr. 7. 20:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Volt. Nem osztom.
2017. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1-es, privátban is jöhet, ha esetleg úgy belefér.

Ha nem fér bele, vedd úgy hogy nem szóltam, megértem, ha nem akarsz vagy nem tudsz róla beszélni.

2017. ápr. 7. 22:24
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Nekem rengeteg volt, bár én sem túl szívesen osztom meg őket, mert volt már egy-két rossz tapasztalatom ezen az oldalon. A "minden kétséget kizáróan bizonyították számotokra" kifejezést sem érzem túl megnyugtatónak (bocs ezért), mert ettől még bárki jöhet, és beírhat ide, hogy szerinte ez nem bizonyíték, és főleg nem "minden kétséget kizáróan".


De azért néhány példa, dióhéjban.

Isten egyszer csodával mentett meg a lakásom elvesztésétől, mikor rámszállt egy lakásmaffia. Elfoglalták a lakást, mikor éppen csak két barátom volt ott (akiket korábban befogadtam, mert nem volt hol lakniuk), és várták, hogy hazaérkezzek. Ha akkor hazamegyek, vsz. addig vertek volna, amíg mindent alá nem írok. De hazafelé jövet, a város egy pontján, kb. 3 km-re a lakástól, pont belefutottam a frissen kidobott barátaimba, úgy, hogy ők is és én is mehettünk volna másfelé, és természetes szinten minimális lett volna az esélye, hogy pont akkor és pont ott találkozzunk. De mivel találkoztunk, beszámoltak mindenről, és így már nem haza, hanem egyből a rendőrségre...

De volt, hogy megmentett éjjeli leütéstől (az illetőre lelkiismeretfurdalás jött), többször volt, hogy állást és más áldásokat kaptam Tőle. Jézus Krisztus egy sor alkalommal kihozott lehetetlen vagy nehéz élethelyzetekből, megszabadított problémáktól, lelki terhektől, sokszor személyesen vezetett vagy tanácsolt, nagyon sokszor megadott imakéréseket...


Láttam egy rakás csodát, pl. hittel gyógyításokat, sőt a nagymamám is 81 évesen, kórházban feküdve, 3 nap alatt meggyógyult a vsz. halálos betegségéből, mikor odavittem neki egy zsebkendőt, amit Németh Sándor elôtte beimádkozott.


De gyakorlatilag már az elején, újjászületéskor ill. megkereszteléskor (alámerítéskor) is minden kétséget kizáróan érzi az ember, hogy itt valami természetfeletti történt vele. De érzik ezt hívők gyakran istentiszteleteken és imádkozás közben is.

Röviden ennyi, csomó konkrét esetet tudnék mondani, de nem vagyok biztos benne, hogy helyesen tenném, ha itt elmondanám. És bocs, de az előbb említett esetekről sem fogok további részletezésekbe, vitákba vagy kérdezgetésekbe belemenni, a korábban leírt okokból. Szíves elnézést kérek ezért Tőled!

2017. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#3: köszönöm, hogy leírtad.

Senkinek az élményeit nem szándékszom megkérdőjelezni, vitára sem szeretném bocsátani (ezt a később olvasóktól is kérem), egyszerűen csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.


Köszi még 1x.

2017. ápr. 8. 00:04
 5/28 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon szeretném nyilvánosan,maradnék a privátnál :)
2017. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Jöhet privátban, köszi :)
2017. ápr. 8. 09:50
 7/28 imakommandós ***** válasza:
100%

Nekem is van tengeteg de ezek csak számomra "minden kétséget kizáró bizonyitékok", lehet más ember megveti ha elolvassa ezért nem szivesen irom ide le. Amúgy ezek nélkül is hívő lennék, mert nem a létezésére adnak nekem bizonyitékot, hanem a gondviselésére és a szeretetére. Viszont az is tény, hogy csak Isten szeretetének a felismerésén és viszonzásán keresztül tud a hit erősödni. Sőt minden keresztényt Isten szeretete vonz és tesz a hit emberévé.

2-szer menekültem meg motorbalesetből gyakorlatilag kis karcolással. Egyszer autó kanyarodott elém, egyszer meg éjjel kutyát gázoltam halálra. Mindkétszer a baleset közben halkan segitségül hivtam Istent, és utána csak csodálkoztam, hogy teljesen egybe vagyok, semmi bajom. A kutyás esetnél pl. a rendőr azt mondta, hogy 50 métert estem. (85-el mentem)

A 2. eset után volt aki terminátornak nevezett. :d

Természetesen Istené a dicsőség, hogy nem kellett hónapokig táppénzre menni, stb.

Anyagi téren is sok bizonyságot kaptam. Hencegni nem akarok és nem is tudnék velük, mert ezek is lehet csak számomra evidenciák Isten szeretéről.

A cég ahol dolgozom egy időben nagyon megzuhant, és haláleset miatt tulajváltás is volt. Az új tulaj kilátásba helyezte, hogy ezután 8 óra helyett 6 órába fogunk dolgozni, és aki teheti nézzen másik munkahelyet. Elég rossz a hangulat ilyenkor egy munkahelyen, főleg, hogy mi is tisztában voltunk vele, hogy alig van megrendelés.

De én nem félretenni kezdtem a pénzt a nehéz időre, hiszen 6 órás fizuból épp hogy kijöttem volna, hanem még a félretett pénzemet, plusz minden extra pénzem beadakoztam, hogy még kajára is alig maradt pénzem. Annyi munka lett, hogy túlóráznunk kellett. Pár hónap után már csak emlék volt, hogy a főnök 6 órába akart dolgoztatni minket.

A másik főnöknél meg volt olyan, hogy lelkiismeret furdalásom volt a feketepénz miatt. Egyszer fizu után bementem hozzá az irodába, és visszaadtam neki a kiszámolt feketepénzt. Meg voltam győződve, hogy vagy kigúnyol vagy csak simán elteszi és belekezd a mondókába, hogy neki mennyibe kerül a rezsi meg a munkabérek, stb.. Ehelyett rögtön azt mondta, hogy ne viccelj, akkor megemelem a fizetésed. Abbam az időben nekem volt messze a legmagasabb fizetésem papiron, pedig én voltam a legfiatalabb munkatárs.

Ezen kivül 3 esetre emlékszek, amikor abban az évben nem volt béremelés a cégnél, csak nekem emelkedett valahogy a fizetésem. Mindig a főnök furcsán nagyvonalú volt velem. Hiszem, hogy Isten nyomott egy Escape-t a fösvénységére. :d

2017. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 imakommandós ***** válasza:
Régen én is tékozló voltam, de most már tényközlő. ;)
2017. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Imakommandós, köszi szépen :)

Attila_the_hun, kérlek ne offold szét a topicot. Köszönöm! :)

2017. ápr. 8. 11:41
 10/28 Attila_the_hun ***** válasza:
77%

"Attila_the_hun, kérlek ne offold szét a topicot."


Nem offolom. Kommenteltem, az nem off. Az off az ami nem érinti a témát.


Éppen ezért etikátlan törölni a hozzászólásomat, csak azért mert a véleményem nem szimpatikus.

2017. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!