Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vártak az házasságig az...

Akik vártak az házasságig az intimitás "azon" részével, hogyan bírták? Meddig jártak jegyben? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Azon gondolkodtam, hogy akik ilyen kérdéseket tesznek fel, azok miért nem teszik fel ezeket a szexualitás témában a "huszon... éves vagyok és még szűz"-kezdetű kérdések kiíróinak? Mert ott csomó olyan ember van, aki nem direkt vár vele, de nem tudja elveszíteni a szüzességét. Én is pl., aki 24 éves vagyok. Nem vallási okból, hanem más okokból, ugyanis aki eddig vár vele, nem feltétlenül direkt teszi (bár igaz, nekem is lett volna lehetőségem). És rosszul bírom, állandóan lehangolt és depressziós vagyok, és már egyre kevésbé hiszek a dologban.
2017. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan azért ide írom, mert vallásos vagyok és úgy hiszem ebben a kategóriában ugyancsak vallásos emberek fordulnak meg. Érdekel a személyes tapasztalatuk. Másé nem igazán, mert azok az emberek más okból kifolyólag nem létesítenek szexuális kapcsolatot. Ég és föld a kettő!
2017. ápr. 8. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, hogy a mai világban túl sok olyan pár lenne, akik házasságig megtartják a szüzességet.

A régi világban is csak "hivatalosan" tartották be, hiszen a szülői felügyelet, valamint a társadalom, a közösség normarendszere igen erősen érvényesült. De akkor is megoldották a dolgot, igaz titokban.


Ma viszont már semmilyen szabály nem köti az embereket ebben a kérdésben. Vannak vallásos emberek, akik állítólag betartják, de én ezt nem hiszem el. Van egy fiatal házaspár ismerősöm, akik szintén mélyen vallásosak, s már a házasság előtt 1 évvel összeköltöztek. A pap egyszer azt mondta nekem, hogy ők együtt élnek, de betartják azt, hogy nem élnek szexuális életet, mert várnak vele a házasságig. Hát ekkora marhaságot is csak egy olyan ember hihet el, akinek a cölibátusa miatt semmilyen tapasztalata nincs a témában. Ne mondja már nekem senki azt, hogy egy pár, akik szerelmesek egymásba, vágynak egymásra, kettesben élnek egy közös lakásban és kibírják azt, hogy ne szexeljenek. Ha valóban kibírják, ott bizony valami nagyobb baj van.


Szóval az lenne a legszebb ha betartanák a "szűzen az oltárig" elvet, de mivel emberek vagyunk, s Isten oltott belénk erős vágyakat, így nem hinném azt, hogy ezt bárki is e tudná tartani max akkor, ha valami nagyon erős külső kényszerítő erő van, ami ezt megakadályozza (pl. szülői szigor)

2017. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi 2 évig voltunk jegyesek,akkor még csak a párom volt keresztény,én meg azért vártam ki,mert még tizenéves voltam és meg akartam várni minimum a 20 éves kort,jegyesek is azért voltunk ilyen hosszú ideig,mert középiskolás fejjel még nem akartam asszony lenni,előbb le akartam tudni mindent,hogy teljesen készen állhassak elé :)
2017. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Érdekel a személyes tapasztalatuk. Másé nem igazán, mert azok az emberek más okból kifolyólag nem létesítenek szexuális kapcsolatot"


Tök mindegy, a tapasztalatuk ugyanaz. A szüzesség az szüzesség. Ugyanúgy nehezen bírják és önértékelési gondokhoz vezethet.

2017. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 4 év járás után házasodtunk össze, 1 évig jártunk jegyben, 2 hónappal esküvő előtt feküdtünk le, eddig bírtuk.

Ha érdekel részletesebben, hogy bírtuk ki a 4 évet, privátban leírom szívesen, de ez itt most hosszú és túl részletes lenne :)

2017. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16 hónapig jártunk, ebből a jegyesség 8 hónap.

kibírtuk. :)

ha valakinek ez komoly lelkiismereti kérdés, akkor inkább kitart a lelki békéje érdekében, mintsem h bűntudata legyen, ami megzavarná a tiszta imádságot, a szolgálatot stb. Az érintetlensége ajándék lehet a Párjának. jó erőpróba a leendő nehézségek idejére pl. ha betegség, terhesség, távollét alatt kell önmegtartóztatónak lenni, megnyugtató, ha tudjuk, h képesek vagyunk hűségesen várni.


ugyanakkor, ha valakik nem várnak - azért más a kicsapongás esete, meg megint más, ha a pár hónappal az esküvő előtt történik, szerelemből.

2017. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a megismerkedés után 3 hónappal történt az eljegyzés, akkor volt az első csók is. Ezután szintén 3 hónappal jött az esküvő, és csak a nászéjszakán az intimitás "azon" része. Ezt a néhány hónapot nehéz volt kivárni, de azóta is boldogan élünk (5 éve).:-)
2017. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!