Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos fiatalok! Van még...

Vallásos fiatalok! Van még olyan, aki azt gondolja, hogy a szexualitással várni kell/fog a házasságig?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem találtam jobb kategóriát:/

Trollok kíméljetek, és csak normális válaszokat:)

Ha úgy gondoljátok, meg is indokolhatjátok!

A fiatalokon olyan 14-26 év közöttieket gondoltam:)

Köszi!



2016. márc. 28. 13:58
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:
58%

Szia

Én vallásos vagyok és várni fogok vele

Nem csak a vallásom miatt, szerintem a szexualitás nem a legfontosabb és érdemes vele várni :)

16/L

2016. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok vallásos, de Istenben hiszek. 18 éves fiú vagyok, és szerintem szükséges egy kapcsolatban a szex. Ha biztonságos, akkor csak pozitív hatása lehet a szervezetre, és a kapcsolatra is, mert közelebb kerülhet a két fél egymáshoz. Ha meg várnak házasságig, lefekszenek egymással és kiderül, hogy nem passzolnak egymáshoz, akkor mi lesz?
2016. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Ha előtte lefekszenek? Semmi nem lesz, kivéve azt, hogy azt az ajándékot, amit Istentől kaptak, hogy a házasságban kibontakozhasson a szerelmük, elveszítik...

És köszönöm a válaszokat!:)

2016. márc. 28. 14:16
 4/45 anonim ***** válasza:
97%

Én vallásos (zsidó) fiatal vagyok és nem gondolom úgy.


F


Üdv!

2016. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
36%

Kettes

Sajnos ma már sokan elvlnak mer nem jó a szex de szerintem ez házasságban másodlagos

2016. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
38%

Én is szeretnék várni.:)


17/L (katolikus)

2016. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Akkor most: vannak olyan fiúk, akik úgy döntöttek, hogy várnak a házasságig? Mert eddig csak lányok mondták...

2016. márc. 28. 14:53
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Én igen. Ortodox zsidó vagyok, betértem. Előtte volt szexuális kapcsolatom, de mióta betértem, nem és nem is lesz házasságig. Több oka is van.

1, Ebben a közösségben nem elfogadott az ilyesmi. Senkit nem érdekel, hogy éltem a betérésem előtt, az számít, hogy most hogy élek, tehát nem mondhatom azt, hogy már úgyis mindegy.

2, A szex összeköt. Ennek biológiai okai is vannak, a testi kapcsolat során olyan hormonok termelődnek, amik a kötődést erősítik. Tehát utána leszáll a vörös köd és nehezebben tudod megítélni a másikat. A szakítás is nehezebb.

3, A szex ajándék. Csak olyannal szeretném megosztani, akivel tudom, hogy leélem az életemet.

4, Nem hiszek abban, hogy ki kell próbálni, összeillünk-e. Ha két ember szereti egymást és figyelnek a másikra és hajlandóak dolgozni az ügyön, előbb-utóbb jó lesz a szex. Az eltérő igények meg egy olyan dolog, hogy ez folyton változik, az elején mindenki folyton akarja, de nem lehet megjósolni, milyen lesz később. Hány olyan házasság van, ahol évekig éltek együtt a felek, de most, évekkel később az egyik csalja a másikat, mert nem elég a szex?

5, Az elején egyértelmű lesz így, hogy a házasság a cél. Nem lesz az, hogy ott állok 30 évesen egy 5 éves kapcsolatban és én már házasodnék meg gyereket szülnék, a párom meg kijelenti, hogy ő nem akar házasodni és a gyerek is korai.

Egyszóval ellentétben azzal, amit itt szeretnek hangoztatni a GYIK-en, én sokkal több előnyét látom, mint hátrányát.

2016. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: 23/N
2016. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!:)
2016. márc. 28. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!