Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberben mi okozza a...

Az emberben mi okozza a lelkiismert-furdalást?

Figyelt kérdés
A Szentléleknek köze van hozzá?

2017. ápr. 8. 23:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Biológia úgy tudom, hogy a tükörneuronokkal magyarázza, míg a kereszténység a szentléleket adná rá válaszul. És szerintem nem is zárja ki egymást a kettő. Úgy hívod, ahogy akarod, mind a kettő igaz lesz együtt is és külön is.
2017. ápr. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A állati közösségek, és a főemlősök vizsgálata alapján azt találták, hogy a lopás genetikailag beletáplált az emberbe."

Csakhogy egyáltalán nincs bebizonyítva, hogy a genetika kihatással van a viselkedésre. Ez csak materialista kényszer, mivel a lélek létezését elvetik, így kénytelenek valamilyen viselkedésszabályozó dolgot kitalálni. Csakhogy ezzel végképp zátonyra fut és elsüllyed a materializmus, mert a lelkiismerettel sem tud mit kezdeni.

Nincs meg sem a homoszexualitás génje, sem a lopás génje, sem semmi már viselkedés típusé.

Azonban ezzel mégis közvetve egyetértek: "lopás genetikailag beletáplált az emberbe". Csak pontosítom: a bűn van "genetikailag" benne az emberben, azaz a lelkét megfertőzte. A materialisták nem veszik figyelembe azt, hogy a Biblia pontosan nyilatkozik az emberiség pszichés állapotának miértjéről és a hasonló szellemi dolgokról

2017. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

A 'lelkiismeret' tulajdonságát Istentől kaptuk. A lelkiismeret figyelmeztet minket, ha valami rosszat akarunk tenni.

Ezzel a tulajdonsággal minden ember rendelkezik.

De: a lelkiismeretet el lehet nyomni, a lelkiismeret eldurvulhat, érzéketlenné is válhat.

Tehát ezt az ajándékot ápolnunk kell. Iskolázni kell, hogy minden pillanatban figyelmeztessen minket, ha valami rosszat akarunk tenni.

És hogyan tudjuk 'kiiskolázni a lelkiismeretünket'? A Biblia tanulmányozása által. Megismerjük Isten törvényeit, és ha közeledni akarunk hozzá, akkor ezeket a törvényeket be is kell tartani.

Ahogy a világban is vannak törvények amiket ha áthág valaki, megteheti mert szabad akarattal rendelkezünk. Viszont ebben az esetben számolnia kell a következményekkel. Na, de ez egy másik téma.

Remélem tudtam neked megfelelő választ adni? Üdvözlettel: Judit!

2017. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tisztelt 12 #


Nem állítottam, hogy csak a genetika áll a viselkedés mögött, de valóban nem fogalmaztam pontosan.

Genetikailag adott, ( de talán ez így nem is annyira pontos ) amit azonban nagyban befolyásolnak a tanult társadalmi viselkedési formák,szocializációs folyamatok.


Sem a materialista, sem az idealista gondolkodás nem bukott meg, csak egész egyszerüen nem állják meg a helyüket önnálóan. Csak együtt működik a kettő.


Hogy lenne már az emberi lélekbe betáplálva a "bűn" ?!

Bűn, isten,jóság,élet, halál, lepke, elefánt,lélek,test, materializmus,idealizmus stb...

Ezek emberi fogalmak amiket ráhúztunk valamire de ezek megeggyezés szerint bármikor , bármilyen permutációban felhasználhatók.

Miért is bűn az élet? Agyrém . Ezért(is) nem szeretem, sőt utasítom el a bíbliát.


Ami mindenre jó,az semmire! Igy van ez a bibliával is.

2017. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, ha valakit bűnösnek mondunk nem fedi le a valóságot.

Mondjuk ki. Ez megölte a gyerekét, amaz elárulta a barátait. Tények vannak.

2017. ápr. 13. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!