Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a világegyetem 13,82...

Ha a világegyetem 13,82 milliárd éves, akkor mikor éltek Ádám és Éva?

Figyelt kérdés

Fizikából tanultunk ugye a fénysebességről: ha felnézünk a csillagos égre, nem a csillagok jelen állapotát látjuk, hanem a múltjukat.

Viszont ha a világegyetem kora 13,82 milliárd év, akkor a csillagok halála és születése csak Ádám és Éva bűnbeesése után következhetett be. Ezek szerint Ádám és Éva 13,82 milliárd évvel ezelőtt éltek???


2017. ápr. 9. 22:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%
milyen világegyetem az egész kamu a másik agybaj pedig az hogy a föld kerek és ő forog a nap körül
2017. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudjuk, hogy pontosan hogyan keletkezett az Univerzum.

Meggyőződésem, h Isten teremtette.

Lehet, h az Univerzum többi részét tényleg régebben, a Földet pár ezer éve. Ha Ádám az első napján már felnőttnek nézett ki, akkor bármi más kinézhetett úgy az első napján, mintha öregebb lenne (pl. hegységek, barlangok, csillagos és látványa stb.)


Sztm Ádám és Éva inkább pár ezer éve élhettek.

2017. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
21%

A föld egy korong. A nap és a hold fölött van a mennyország<3

A pokol meg a föld alatt. A világ még nincs 6000 éves.

2017. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom csak szeretnél egy jót trollkodni a kérdéseddel lefekvés előtt, de azért igyekszek rá röviden válaszolni. Bár ez a "fizikából tanultuk..." szöveg nagyon 5-6. osztályos szintre utal, szerintem sokat nem tévedhetek.


Ezek a Bibliában csak képletes, tanító jellegű történetek. Természetesen nem kell szó szerint venned őket, a vallásosak között is csak kevesen értelmezik úgy.

Nem is célja, hogy természettudományos leírásul szolgálljon, sokkal inkább az Istenhez vezető utat hivatott bemutatni.

2017. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

De miért? (kérdező) Nincs összefüggés a csillagok életkora és Ádám és Éva életkora között. Tehát létrejött az univerzum (csillagokkal) majd az első emberek a Földre kerültek, aztán bűnbe estek minek következtében Isten megnehezítette az életük.

A Bibliát is képletesen kell értelmezni nem szó szerint, mint ahogy előttem leírták.

Például "Aki azt mondja a másikra, hogy bolond az méltó a gyehenna tüzére". Nem az van, hogy lebolondozol valakit és szevasz, hanem nyilván ha megsérted akkor te is ugyan olyan elítélendő vagy. Ilyesmiket kell érteni.

2017. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#2-es köszi válaszod, de ez problémát vet fel, ugyanis a halál csak a bűnbeesés után lett ismertté. A csillagászok feljegyzik a csillagok halálát és születését, amelyek több millió évvel ezelőtt történtek meg. Hogy halhattak ki a csillagok Ádám és Éva bűnbeesése előtt?


#4-es szerintem te trollkodsz a válaszoddal. kérdezem, milyen keresztény vagy te és milyen alapon viselkedsz lenéző módon? Ha nem értetted meg a kérdésemet, akkor azt javaslom, hogy járd be újra az általános iskolát.

És még valami! Tévedsz, nagyon sokan szó szerint értelmezik a Bibliát és komolyan veszik Ádám és Éva történetét. Ha nem veszed szó szerint a teremtés történetét, akkor miért hiszed el Jézus csodáit?

2017. ápr. 9. 23:32
 7/35 anonim ***** válasza:
0%

Szíves elnézést, ha nem trollkodásnak szántad, hasonló színvonalú kérdéseket főleg trollkodó ateisták szoktak feltenni a hívőknek.


Az a "nagyon sokan", a keresztények egészen kis százaléka, manapság csak az erősen fundamentalisták és különböző szekták értelmezik szó szerint ezeket az őstörténeteket.


Kérlek engedd meg, hogy abban higgyek, amiben szeretnék. Jézus csodáit azok írták le, akik tanúi voltak, például az apostolok, tanítványok. Olvastad esetleg valahol, hogy a teremtéstörténetet Ádám és Éva írta? Felteszem nem.

2017. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

" A csillagászok feljegyzik a csillagok halálát és születését, amelyek több millió évvel ezelőtt történtek meg"

Ugye te sem gondolod komolyan hogy a csillagok élőlények lennének, és a haláluk szó szerint értendő?

2017. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Ne szóljátok le a kérdezőt.


(kérlek)


A tudását szeretné bővíteni.


Az meg nem "Ádám és Éva".

Csak egy példa.

2017. ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Az ábrahámita vallások Jóistene megteremtette Júdeát, Arábiát és Germániát. Meg itt némelyeket. A turáni sztyeppéket Hungáriától Dzsungáriáig, a szibériai fenyveseket az Uráltól az Altájig viszont Tengri teremtette meg. Én értem, hogy a habsburgok ideerőltették ezt a sok barokk templomot, a belevaló milliókkal, ettől még ezen a földön Jehova teremtésügyben vitán kívül áll. A Nagykönyv a bizonyíték rá, hogy azt se tudta, mi és ki van erre. Ahogy az indiánokat meg a polinézeket sem Ő teremtette. Ott, a többi térségben, arra a messzi Szentföldön lehet elemezgetni, hogy mi szépet alkotott Őatyaistensége.


Amúgy a természeti vallás nem valami elvont mese köré gyűlik, hanem a természet működését figyeli. "Felsőbb lényei" maga az ég - a világ, a Nap, a Hold, a bolygó- és állócsillagok, a folyó, a hegy, a fa, az állat. És ezek mély tisztelete. Hit ezen csodált "lények" saját teremtő- és változtatóképességében. Az Égisten égitesteket szül, a Napisten meleget teremt, a Felhőisten esőt gyárt - azt hiszem, ezen "istenek" létezése és alkotóképessége vitathatatlan tény.

2017. ápr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!