Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi volt az ősrobbanás előtt...

Mi volt az ősrobbanás előtt mondjuk 1000000 milliárd éve? Mikor volt az idő kezdete? És mikor lesz vége? Sajnos nem értem ezeket a dolgokat.

Figyelt kérdés

2015. jan. 12. 16:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
senki se érti ;)
2015. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 TallandThin Boy ***** válasza:
Még a legnagyobb tudósok sem tudják, szóval ne keseredj el. Persze ez engem is piszkál, de ez nagyon bonyolult dolog, csak találgatni tudunk.
2015. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Az ősrobbanás "előtt" nem létezett az az idő, amit te most ismersz - ezért nincs is nagyon értelme megkérdezni, hogy mi volt előtte.

Lehetséges, hogy létezett egy másik világ, amiből ez az ősrobbanás született, és akkor annak nyilván volt egy saját ideje is.


Az időnek valószínűleg nem lesz vége, mivel a világunk folyamatosan, gyorsulva tágul. csak, ha ismét összeesne egy ponttá, akkor lenne vége a mi időnknek.

2015. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%
Az ember nemm mindenható ,az agyának korlátozott a képessége és a véges volta miatt nem tudja felfogni a végtelent !!Tudom,hogy ez olyan vallásosan hangzik,de így van .
2015. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%

Akkor van vége az agyadnak, ha egysíkúan gondolkodsz.

A "tudósok" hajlamosak túlbonyolítani a dolgokat.


A CIKLIKUSSÁG mindennek az alapja, ami a fizikai világot illeti (némileg azon "túl" is). Ha visszamész adott dolog kezdetéhez, az egyben önmagának vége is. 2D-ben úgy mondanám: spirál, 3D-ben: pl. rugó. (Egyébként meg végtelen számú dimenzió létezik, természetszerűleg).

2015. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%
Utolsóra ne hallgassatok, nagy butaságokat ír.
2015. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
mondani se kell ;)
2015. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok és az 5-ös reagálását hülyeségnek tartom.

Az emberi agy véges ,agondolkodásunk véges ,ez biztos.

Ez nem jelenti azt,hogy nem tudunk kitalálni mindenféle bonyolult dolgokat,de a végtelent nem tudja felfogni.

Azért nem tudja felfogni ,mert számokkal kifejezni sem tudja.Mennyi km,fényév a fekvő nyolcas ? Képzelük el mennyi a végtelen ,hol van az univerzum vége ? Nincs vége ,de mi van ott ? Hova tágul állandóan a világegyetem ? Ha tágul,akkor valahol vége kell legyen !

És az sem felfogható,hogy amikor sűrűsödik egy bolygó és a végén nagyon kis mérete lesz ,végtelen nagy tömeggel.

Nem lehet ezeket a dolgokat felfogni .Vagy ötöske ,te tudod a válaszokat ?

2015. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Ha tágul,akkor valahol vége kell legyen !"

Ez nem igaz.

Az pedig, hogy a végtelent TE nem tudod felfogni, a te korlátod. Van, aki fel tudja fogni, és pl. tud vele számolni is.

Már sokszor leírtuk: úgy képzelheted el a világ végtelenségét, mint egy lufi felszínének végtelenségét.

Van vége? Nincs.

Tud tágulni? Igen.

Hova tágul? Azt a lufi felszínén nem lehet megmondani.

2015. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A lufi végtelenségét nem egészen értem ,ezt magyarázd el ,légyszíves !

Adott átmérőjű lufi felülete nem végtelen ,hogy érted,hogy végtelen ?

Végtelen átmérőjű lufi felülete végtelen,de ez már feltételezi,hogy ez az egész gömb alakú Egyáltalán nem biztos,hogy mindenfelé egyformán tágul a világegyetem.

Abban a pillanatban ,amikor felfogod (nem megérted,ez más ) a végtelent ,te leszel az atyaúristen.

2015. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!