Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miben hisztek? Mi az a...

Ti miben hisztek? Mi az a hitvallás, ami mellett kitartotok egész életetekben?

Figyelt kérdés
Nektek vannak elveitek, ami áthatja az életeteket, a döntéseiteket? Ha igen, mi az?

2017. ápr. 15. 07:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Református vagyok és Istenben hiszek.
2017. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos és nem is tartozom egy vallásos felekezethez sem, de hiszek Istenben, hiszek Jézus Krisztusban, aki az Atya Isten kinyilatkoztatása.


Nem csak hiszek, hanem meg is vagyok győződve Isten létezéséről, élő valóságáról.


50 éves vagyok, és immár 26 évvel ezelőtt belépett Jézus az életembe, beköltözött a szívembe, miután őszintén és alázatosan megbántam neki a bűneimet, behívtam és befogadtam Őt. Elfogadtam Uramnak, Istenemnek, személyes megváltómnak. Csodadolgokat tett velem, és azóta is vele élem az életem. Nap, mint nap megtapasztalom a közreműködését az életemben, a dolgaimban.


Mivel Isten örökkévaló és mivel mi emberek az Ő teremtményei vagyunk, nagy ígéret beteljesedése vár ránk a maga idejében. Az embernek helyt kell állnia ebben a múlandó és hiábavalóság alá vettetett világban, hitben, alázatban, szeretetben, szelídségben hisz van örök élet. Aki hisz és önzetlen szeretetben éli az életét az elnyeri jutalmát és Jézus örököstársa lesz.


Ne olyan kincset gyűjts, ami múlandó és elveszik. Gyűjts romolhatatlan kincset a mennybe, ami mindörökre megmarad. Ez pedig az önzetlen, személyválogatás nélküli szeretet és segítségnyújtás. Ha örömet szerzel másoknak, az nem veszik el.

2017. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 KZitus ***** válasza:

Szia


Hiszek Istenben, úgy tekintek rá mint Alkotómra, és ezért teljes mértékben elsimerem azt, hogy joga van uralkodni fölöttem, irányelveket, alapelveket és törvényeket adni nekem.

Mivel nem csak szeretem, de imádom és csodálom őt, mindent megteszek az életem során, hogy ne bántsam, sértsem meg, ne okozzak neki szomorúságot a tetteimmel.

Hiszem azt, tobbek között, hogy a miatyánkban kért Isteni akarat meg fog valósulni itt a földön is, és akkor Krisztus a Király tökéletességre viszi az embereiséget, és olyan életet élhetünk itt a földön,amelyet Ádám és Éva miatt elveszítettünk. Isten akaratának cselekvéséért élek, ami hatással van a családi életemre is, hiszen a Bibliában sok sok tanácsot találtam, hogyan lehetek jó feleség és anya :-) Sokkal jobb lett az életem, a családi életem minősége is.

2017. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!