Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mi a ti hitvallás...

Jehova Tanúi mi a ti hitvallásotok?

Figyelt kérdés
Hadd tudják meg az emberek "saját kézből",hogy miben is hisztek ti és akkor talán megszünnének a Jehova Tanúi ellenes kérdések.

2017. jan. 25. 16:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%

Gondolod?


Mert hát, nagyon régóta beszélünk erről itt, és máshol is, és ettől még nem hiszem hogy bármi változna.


Amit Jehova a Bibliában leíratott az embereknek, azt hisszük.

Hogyan kezdődött az élet, miért és hogyan történt az első lázadás, milyen ígéretet tett ennek a megszüntetésére, addig is mit vár el azoktól, akik mellette állnak, és hogyan valósítja meg az idők alatt, hogy vissza álljon az eredeti élet a Földön, amit annak idején eltervezett.

2017. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


Egyet értek Living Witness-szel abban hogy nem fognak megszűnni a Jehova tanús kérdések.

Ez csak akkor valósulhatna meg ha a tanúk egyáltalán nem válaszolnának semmilyen kérdésre. De mivel ez nem fog bekövetkezni, így marad ez a helyzet.

2017. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Látod kedves living vitness ez a baj veletek, hogy soha nem a feltett kérdésre válaszoltok mint ahogy most sem arra válaszoltál ami a kérdésben áll.

Csodálkozol, hogy az emberek nem kedvelnek benneteket?

Tényleg olyan nehéz kérdést tettem fel amire nem lehet adni egy egyszerű választ?

2017. jan. 25. 18:34
 4/22 A kérdező kommentje:
Kedves Vidiripi azt hiszem egyet kell értenem veled.
2017. jan. 25. 18:35
 5/22 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted nem ebben hiszünk?


A kérdésedre ez a válasz.

abban hiszünk amit a Biblia Isten szava ír.

Nem értem, mi ebben a rossz.

2017. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Te miben hiszel? kedves Kérdező?
2017. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves living megismétlem kérdésemet.

Azt kérdeztem, hogy mi a ti hitvallásotok?

Tudod, mindenki mondhatja, hogy hisz a Bibliában söt még az ördögök is.

És én el is hiszem neked és nincs is ezzel semmi problémám, de egy hitvallás az egy ember és Isten közözti személyes dolog és engem az a hitvallásotok érdekelne amit ti fel mertek vállalni.


És, hogy a kérdésedre is választ adjak az én hitvallásom ez;


Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek teremtőjében.

És a Jézus Krisztusban, Ő egyszülött Fiában, mi Urunkban, ki fogantaték Szentlélektől, születék Szűz Máriától, szenvede Poncius Pilátus alatt, megfeszítteték, meghala és eltemetteték; szálla alá poklokra; harmadnapon halottaiból feltámada, felméne mennyekbe: ül a mindenható Atya Istennek jobbján; onnan lészen eljövendő ítélni eleveneket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben. Hiszek egy közönséges keresztyén anyaszentegyházat; hiszem a szentek egyességét, bűneinknek bocsánatát, testünknek feltámadását és az örök életet. Ámen.


Elégedett vagy?

2017. jan. 25. 21:19
 8/22 anonim ***** válasza:
17%

ÁÁÁ értem. :)


Tehát ha egy ilyen mondókát megfogalmazok és mondogatom, akkor az lesz a hitvallásom?


Csak hogy egy keresztény hitét, nem ilyen módon vallja meg.

2017. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%

Vissza térek az első válaszomhoz.


Mi Jehova Tanúi, azt hisszük el, amit a Bibliában Isten leíratott magáról, és a szándékáról, és ezt valljuk, és teszünk is érte az életünkben, hogy ezt ne csak szavakban de tettekkel is megvalljuk.


Egyetlen egy Istenként hisszük a teremtőt, Aki Jehova néven mutatkozik be a Biblia lapjain, aki nem egyenlő az első teremtésével akit Fiának nevez, és a Jézus nevet viseli.

Jézust megváltónknak és Jehova által kinevezett királyunknak valljuk, engedelmességgel tartozunk neki, aki feje a gyülekezetnek.

Az imádatunkat az egész életünk minden területén Istennek Jehovának ajánljuk.

Reménykedünk az örök életben amit eredetileg is a földre tervezett, és elhisszük, hogy ezt meg is fogja valósítani, a szent szellemével, ami Istennek azon képessége, amivel végre hajtja a szándékait.

S ezt azoknak az embereknek fogja megvalósítani, akiket a népeként egységben és szeretetben vezet, minden nemzetből.

2017. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az a "mondóka" az apostoli hitvallás ezt csak megemlítem!


Na szóval;


"Egyetlen egy Istenként hisszük a teremtőt, Aki Jehova néven mutatkozik be a Biblia lapjain, aki nem egyenlő az első teremtésével akit Fiának nevez, és a Jézus nevet viseli.

Jézust megváltónknak és Jehova által kinevezett királyunknak valljuk, engedelmességgel tartozunk neki, aki feje a gyülekezetnek.

Az imádatunkat az egész életünk minden területén Istennek Jehovának ajánljuk.

Reménykedünk az örök életben amit eredetileg is a földre tervezett, és elhisszük, hogy ezt meg is fogja valósítani, a szent szellemével, ami Istennek azon képessége, amivel végre hajtja a szándékait.

S ezt azoknak az embereknek fogja megvalósítani, akiket a népeként egységben és szeretetben vezet, minden nemzetből."


Ez már egészen jól sikerűlt végre! :)


Köszönöm a válaszod!

2017. jan. 25. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!