Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hívő férfiak...

A keresztény hívő férfiak miért nem köszöntik fel nőnapon a női hozzátartozóikat, ill. anyák napján az édesanyjukat, nagymamájukat? Ennyire hímsoviniszták lennének? Vagy ennyire ellaposodott a nők iránti tisztelet és becsület?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 15. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismersz kettő db. ilyen férfit? Én még nem találkoztam ilyennel.
2017. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan szekták, amik bűnnek tartják.

Egyébként meg mire alapozod? Egy ismerősödre? Mert én egyáltalán nem tapasztalom zt az állítást.

Én felszoktam köszönteni akár mekkora baromságnak tartom az összes ünnepet.

Ha meg logikusan gondolkodok, az anyáknapja még oké ha jó anyuka volt az anyukád. De egy vadidegen nővel mit kell foglalkozni?

2017. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény férfiak nem csak egy napon gondolnak női hozzátartozóikra. De ettől függetlenül fel szokták őket köszönteni! Nálunk pl. szokás hogy a gyülekezet nőtagjai is kapnak egy szál virágot nőnapkor!
2017. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Te miről beszélsz?!
2017. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne köszöntenék fel? Ekkora ökörséget kérdezni....

Sőt tartanak sok helyen már apák napját is Szent József ünnepekor.

2017. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
He? Apám és az öcséim is felköszöntöttek nőnapon, mind hívő katolikusok vagyunk. Esetleg a Jehova tanúi nem köszöntenek fel senkit nőnapon, de ők alapból semmilyen ünnelet nem tartanak.
2017. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. Aki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és aki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek." (Rm 14,6)


Amúgy az általad számonkért rituálé emberi parancsolat, amelynek a gyökerénél részben egy pogány isten (Rhea) tisztelete, részben pedig a feminizmus (értsd: nősovinizmus) van.


Az, hogy ezen rituálék megtartása bűn lenne, ugyanakkora baromság, mintha azt mondanánk, hogy szent. Sem ez, sem az. Ezért tartoznak a Róma 14,6 kategóriájába. Nem bűn meg nem tartani, és nem erény megtartani, és viszont, nem bűn megtartani, és nem erény nem megtartani.

2017. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen megszokásból eredő köszöntésekből általában a megbecsülés hiányzik a legjobban.
2017. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sok ilyen semmiből előrángatott kérdés van mostanában. Vagy eddig is volt, csak nem tűnt fel?
2017. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
dehát ezeket mind csinálják a keresztények :D
2017. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!