Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány évet, napot pillanatot...

Hány évet, napot pillanatot kell Istennek morfondírozni, hogy egy ember helyét meghatározza? (Menyország, vagy pokol. )

Figyelt kérdés

Jézus tökéletes volt,és így halála után a Menyországot érdemelte,s -az Apostoli Hitvallás szerint-halála után a pokolba került,és csak hetek múlva,feltámadása után krült oda.


Hogy lehetséges,hogy Isten nem tudta Jézus helyét?

Lehet,hogy a pokol, csak téves értelmezés szerint az elkárhozottak,vagy az ítéletre várók szenvedésének helye?(Gazdag,és Lázár története.)


Mi értelme volt Krisztus feltámadásának,ha az igazak(megizítottak)azonnal a Menyországba kerülnek?



#pokol #kárhozat #igazságosság #mindentudó #tévtan #isteni döntés #mint büntetőhely
2017. ápr. 15. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Jézus nem kiérdemelte a mennyet, mert ő Isten. A pokolba azért szállt alá, hogy az üdvösségüket váró lelkeknek megvigye az örömhírt. Ahogy az olvashatod a Péter levélben.

Jézus, mint Örök Isten halála pillanatában feltámadt, csak földi teste került a sírba, lelke az Atyához szállt. Húsvétkor már az üdvözült, feltámadt testében jelent meg a tanítványoknak, amikor pedig mennybe ment, önmaga ment fel és nem az Atya emelte égbe, mint például Illést.


Szegény Lázár történetén nincs mit félreértelmezni, mert Jézus elég világosan fogalmazott benne.


A feltámadásában pedig előrevetítette, hogy milyen sors vár az Őt követőkre.

2017. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1.Hsz!


Tévedsz több ponton is!


Ezt írtad:

"Jézus, mint Örök Isten halála pillanatában feltámadt, csak földi teste került a sírba, lelke az Atyához szállt."

A Bibliában ezzel szemben ezt találom:

"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.”(Jn 20:17)

Itt is tévedtél:

"...amikor pedig mennybe ment, önmaga ment fel és nem az Atya emelte égbe,..."

A Biblia pedig ezt írja:

"És mikor ezeket mondotta, az ő láttokra felemelteték,(nem magától emelkedett fel) és felhő fogá el őt szemeik elől."(Acs 1:9)


Szerinted Ábrahám,és az elkárhozott gazdag, diskuráltak a Menny,és pokol közt?...Kapj a fejedhez,és gondolkozz!

Ez pont olyan hiteles mese,mint a farkas gyomrából elevenen kiszabadított nagymamáé!


Ez a gondolatod nem enyhén skizoid:

"Jézus, mint Örök Isten halála pillanatában feltámadt, csak földi teste került a sírba, lelke az Atyához szállt."


Hogy is van ez?Jézus feltámadt,és az Atyához ment halála pillanatában,aztán átugrott ugyanazon pillanatban a pokolba hulláknak prédikálni,s mindezek után harmadnap megint feltámadt?


Ha valaki skizoid,mindezt bizonyára megérti!

2017. ápr. 15. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező, lehet te tévedsz. Talán Szentlélek neked személyesen nyilatkoztatta ki, hogy kell érteni a Szentírás ezen szavatit? Biztos vagy abban, hogy te az Írás értelmezésében tévedhetetlen vagy?


Nem lehet, hogy Isten tér és idő felett van? Hogy nem Isten van alárendelve az időnek és térnek, hanem pont fordítva? Isten egyáltalán meghalhat? Emberi teste meghalt, mert ezzel váltott meg minket, de isteni lelke meghalhat? Szerintem nem. Azt tudjuk, hogy teste egy barlangban nyugodott, de halhatatlan isteni lelke nem fekhetett holtan. Mint írtad, a hitvallásban is írva van; "alászállt a poklokra". Egy holt, tehetetlen cselekedhet felfogásod szerint?


"Azután, hogy ezeket mondta, a szemük láttára fölemelkedett, és felhő takarta el szemük elől."

Nem látom írva, hogy az Atya emelte fel.


Valószínűleg azért példázat, mert a valóságban nincs ilyen párbeszéd a kárhozottak és üdvözültek között. De attól még én veled ellentétben hiszem, hogy Jézus igazat szólt.


Utólag is köszönöm, hogy skizoidnak titulálsz, neked is áldott húsvétot.

2017. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Örülnék,ha személyeskedés helyett bibliai érveket hoznánk fel pro,és kontra.


Az 1 Hsz.-ben egy tudathasadásos képet kaphattunk.Lehet azt értelmesen így Látni?


A Biblia Jézus halálával,feltámadásával félreérthetetlen képet ad.Ez nem értelmezés kérdése!


Jézus igazat mondott,amikor egy korabeli tanmesét mondott el,a hitetlenek hitetlensége mélységéről,és NEM leírást a pokolról!

2017. ápr. 16. 01:02
 5/6 világvége1 ***** válasza:
0%

Isten nem szokott morfondírozni. Látja, hogy valaki gonosz lett – és mindigis tudta, hogy az lesz –, ergo pokol. Jó maradt, menny.


Jézus maga is megmondta, hogy ő nem jó.


Az ítélet most van.

2020. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hogy lehetséges,hogy Isten nem tudta Jézus helyét?"

Hogyhogy nem tudta? Honnan veszed?

2020. júl. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!