Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden keresztény hívő ember...

Minden keresztény hívő ember hisz az ördög létezésében?

Figyelt kérdés

Azok akik hisznek,szerintük hol vannak ezek a lények?

A mennyben biztos nincsenek,itt lennének közöttünk vagy pedig van egy olyan hely ahol ezek a lények "élnek" vannak,léteznek?



2014. jún. 3. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény hit alapja a Biblia. Ott megtalálod a válaszokat is.
2014. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves első és egyedüli válaszoló. :) Én arra lennék kíváncsi,hogy te mint hívő ember(persze ha nevezhetlek annak)mit gondolsz ezekről a lényekről. Mi a te személyes véleményed az ördögröl. Vannak,léteznek és hol?

Van valami tapasztalatod velük kapcsolatban?

2014. jún. 3. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van tapasztalata velük, mivel ők kísértenek.

Pl. nézd, itt egy kés szúrd le magad, nyugi még átértsz a piroson, hú de jó csöcse van, csak úgy..., stb, stb...

És hol vannak?? Hát itt a földön. De nem úgy mint mi, emberek, mivel ők szellemlények, nincs testük nem látjuk őket. Amúgy a mennyben is voltak(volt bejáratásuk), de már nincsenek(vagy nem lesznek, most nem vagyok benne biztos).

2014. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

A gondolkozásban az Ördög, a hitben Isten lakozik.

Ördög az agyban, Isten a szívben rejtőzik.

2014. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jézus egyértelműen beszél róla, sőt párbeszédet is folytatott vele a pusztában. Igen, én hiszek benne, de tudomásom szerint nem minden ember hisz benne.
2014. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még valami: János apostol látomásában egyértelművé vált, hogy Sátán a mennyből való kivettetése után a földre került. Ez az ő területe.
2014. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Aki olvassa és érti a Bibliát, az mind hisz.

Aki hisz, az még inkább hisz.

Az nem hisz, akiben lakozik, mert elhiteti vele, hogy övé a világ és neki mindent szabad.

2014. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon elvakult vagy:)

Én nem hiszek, és egyáltalán nem érzem úgy, hogy enyém lenne a világ és nekem mindent szabad. A hozzád hasonlók mégis minek nézik a "pogányokat", sötét démonoknak?

Talán nehéz elhinni, de "nem hívő" létemre is törődök másokkal, és segítek másoknak, ha alkalmam van erre.


Amúgy én régen nagyon hittem Istenben, a Bibliában is, de a sátánt szimbólumnak gondoltam már akkor is.

Szerintem a pokol is egy olyan állapot, amit már itt a Földön megtapasztalhatsz, a pokol egy lelkiállapot, amelyben nagyon rosszul érzed magad.

Ezek a "lények" nem léteznek. Szimbólumok csupán. Szerintem.

2014. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sátán, az Ördög valóságos, nem kitalált személy. Nem is csupán az összes emberben meglevő gonoszság, mint sokan vélik. Az emberek természetesen nem láthatják az Ördögöt, mint ahogy nem láthatják Istent sem. Miért? Mert az Isten is, az Ördög is szellemszemély; magasabb rendű életformában léteznek az embernél, és szemünk számára láthatatlanok (János 4:24).

Jézus Krisztus valóságosnak hitte az Ördögöt. Jézust nem valamiféle benne lakozó gonoszság kísértette meg. Egy valóságos személy támadta, akit később a világ uralkodójának nevezett (János 14:30; Máté 4:111). Abban is hitt, hogy Sátánt szellemteremtmények támogatják gonosz mesterkedéseiben. Démontól megszállt embereket gyógyított meg (Máté 12:2228

Jézus Krisztus 1914-ben Király lett az égben (Dániel 7:13, 14). Röviddel azután, hogy Királyság-hatalmat kapott, ténykedni kezdett. Háború tört ki az égben: Mihály [Jézusra utaló név] és angyalai harcra keltek a sárkány [Sátán, az Ördög] ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt tudósít a Biblia. Sátán és gonosz angyalai, a démonok elveszítették a háborút, és levetették őket az égből a földre. Isten hűséges szellemfiai örültek neki, hogy megszabadultak Sátántól és a démonaitól. Az embereknek viszont nem volt okuk az örömre. Ellenkezőleg, rájuk nézve a Biblia ezt jövendölte: Jaj a földnek . . . , mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van (Jelenések 12:7, 9, 12).

Az égi háborúnak tehát az a következménye, hogy Sátán dühében bajokat bocsát a földön élőkre. Mi éppen ezekben a bajokkal terhes időkben élünk. Ez azonban viszonylag rövid idő lesz, amivel Sátán is tisztában van. A Biblia utolsó napoknak nevezi ezt az időszakot (2Timóteusz 3:1). Milyen boldogok lehetünk, hogy Isten nemsokára megszünteti az Ördög befolyását a földön! Az utolsó napokban élünk, és hogy Isten Királysága hamarosan örök áldásokat hoz azoknak, akik szeretik Jehovát.

2014. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Honnan tudhatjuk, hogy valóban létezik ilyen szellemszemély?


A bizonyíték fő forrása a Biblia. Ismételten név szerint hivatkozik rá. (A Sátán elnevezés 52-szer, az Ördög 33-szor fordul elő.) A Szentírás ezenkívül még szemtanú vallomására is hivatkozik Sátán létének bizonyítására. Ki volt ez a szemtanú? Jézus Krisztus, aki a földrejövetele előtt az égben élt, és többször is nevén nevezte ezt a gonosz személyt (Máté 25:41; Luk 10:18; 22:31).


Amit a Biblia Sátánról, az Ördögről mond, annak van értelme. A gonoszság, melyet az emberiségnek el kell szenvednie, nincs arányban az emberi rosszindulattal. A Biblia felvilágosítása Sátán eredetéről és tevékenységéről érthetővé teszi, hogy miért sújtja évezredek óta gyűlölet, erőszak és háborúskodás az emberiséget, noha a legtöbben szeretnének békességben élni, s hogy miért öltött mindez olyan mértéket, hogy most az egész emberiséget pusztulás fenyegeti.


Ha a valóságban nem lenne Ördög, akkor a Biblia róla szóló kijelentéseinek az elfogadása semmilyen maradandó hasznot nem hozna az embernek. Sok esetben azonban a korábban okkultizmussal foglalkozó személyek, vagy olyanok, akik spiritiszta csoportokkal tartottak kapcsolatot, elmondják, hogy abban az időben igen sokat szenvedtek a láthatatlan forrásból érkező „hangok” miatt, vagy mert emberfeletti lények „szállták meg” őket, és így tovább. De amikor megtudták, hogy mit mond a Biblia Sátánról és a démonairól, s követték a spiritiszta szokások elhagyását szorgalmazó bibliai tanácsot, valamint imában Jehovához fordultak segítségért, igazi megkönnyebbülést éreztek.


Sátán létezésének elismerése nem azt jelenti, hogy abban az elképzelésben hiszünk, hogy szarvai és hegyes farka van, és az embereket a tüzes pokolban vasvillával sütögeti. A Biblia nem ilyen leírást ad róla. Ez csak a középkori művészek agyában született meg, akiket a görög mitológia Pán istenéről alkotott elképzelések és az olasz költő, Dante Alighieri Pokol című műve befolyásolt. A Biblia nem beszél tüzes pokolról, hanem világosan kijelenti: „a halottak semmit sem tudnak” (Préd 9:5).


Mint ahogyan már írták, jelenleg Sátán és a démonai itt a föld közelségében vannak.(A Jelenések könyve ír erről) Látható a földön zajló eseményekből, milyen mértékben kesrtik meg az emberek életét, és milyeen dolgokra özstönzik őket. Nem csoda, hiszen Sátán pontosan tudja, hogy már csak "rövid ideje van" Jel. 12:12

2014. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!