Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez az igazi ördögűző szöveg?

Bagyika2003 kérdése:

Ez az igazi ördögűző szöveg?

Figyelt kérdés
"Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legio, omnis congregatio et secta diabolica... Ergo, draco maledicte et omnis legio diabolica, adjuramus te ... cessa decipere humanas creaturas, eisque ?tern? perdition?s venenum propinare... Vade, satana, inventor et magister omnis fallaci?, hostis human? salutis... Humiliare sub potenti manu Dei; contremisce et effuge, invocato a nobis sancto et terribili nomine... quem inferi tremunt... Ab insidiis diaboli, libera nos, Domine. Ut Ecclesiam tuam secura tibi facias libertate servire, te rogamus, audi nos."
2017. ápr. 17. 16:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Na ilyen válaszra vártam köszi :D
2017. ápr. 19. 08:23
 22/28 gaal1210 válasza:
100%

Kedves kommentelők! A sátán igen is létezik. Eredetileg az Arkangyalok egyike volt, de a lázadás során kegyvesztett lett és Isten Mihály Arkanygal és annak serege által letaszította őt a mennyek magasából.

Az ördögűzés szertartása nagyon is valós dolog és az Egyház régóta bevett szertartásai közé tartozik. Csak és kizárólag a klérus tagjai végezhetik. Azonban ők is csak külön engedéllyel. A szertartás szövege pedig meg van határozva és írásba van foglalva. Az Apostoli Szent Szék adta ki ezt a szertartáskönyvet Roman Rituale néven. Később azonban Rito Degli Exorcismi néven adta ki. Még a mai napig is rengeteg jelentés fut be az Ördögűzők Világszövetségéhez. Ezt az ún. "szervezetet" az Apostoli Szent Szék hozta létre a papok képzéséhez. Exorcisták új nemzedékének a kiképzéséhez.

Remélem, hogy hasznos a válaszom.

2020. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Dik, ez mi a f*szom? XDD

Aki ezt komolyan veszi, az mire gondolhat ilyenkor? Xd

2020. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha gyanúd van arra, hogy szükséges az ördögűzés, akkor keress meg egy papot. Ő tudni fogja, hova kell menni.
2020. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Tribrid 82 válasza:

Ez is egy igazi ördögűző szöveg:

In nomine Patris et Filii et Spiritus sancti

2020. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Tribrid 82 válasza:
És igen a Constantine a démonvadászban is ez van de az nm jelenti azt h nm igazi egyebkent azt jelenti h: Atya Fiú Szentlélek nevében
2020. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
9/26 A kérdező kommentje: Meg szokták keresztelni Én meg megkeresztelek téged az atya nevében! Én meg megkeresztelek téged a fiú nevében! Én meg megkeresztelek téged a szentlélek nevében! a semminek Ámen! így lehet a gonoszt meg szentelni hogy el veszítse a hatalmát és még szokták ezt is mondani Meg parancsolom az Jézus Krisztus nevében Hagy el ezt a testet és ezt a házat és meny vissza oda ahová tartozol a sötétségbe mig az Ur meg nem dorgál!!
2022. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Az a sok “kipróbáltam” válasz!!! Nem vagy ördögűzésre felhatamazott pap, tehát nem teheted meg. Egyébként is, ezt csak püspöki írásos felhatalmazás melett lehet végezni.

A KEK említi az ördögöket (démonokat), igenis léteznek, többnyire bukott angyalok, mivel Isten nekik is szabad akaratot adott.

Szerintem ez az eredeti latin szöveg.

2022. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!