Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy a barátnőm...

Xtina... kérdése:

Lehetséges, hogy a barátnőm szülei jehovisták? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel. Eddig akárhányszor náluk voltam a szülei mindig a kereszténységről beszéltek valamit. Azt mondták olvassam el a bibliát, mert ettől okos leszek. Azt mondták fogadjam be az úrt, mert ő segít és az ő segítségével mindig okos leszek és sok pénzem lesz. Nem járnak templomba, helyette inkább ilyen gyülekezet szerüségbe, ahova egyszer engem is elvittek. Végig fura keresztény dalokat játszottak és politikáról volt téma, persze keresztény szemszögből. Jehováról soha nem volt szó, ezért nem tudom ezt eldönteni. Mikor megkérdeztem barátnőm apukáját miért nem járnak templomba azt mondta, hogy a templom átverés, mert az nem az úr otthona, mert az úr azt akarja, hogy az ember legyen az otthona és őt mindig síppal dobbal nádi hegedűvel várják.


Nagyon szeretem a metal zenét és minden alműfaját. Mikor elmentem hozzájuk metallicás pulcsiba az apukája elkezdett szídni, hogy a sátán metál együtteseket ragad fel, hogy ezek hírdessék a sátán igéjét. Egyszer mikor odaadtam ugyanezt a pulcsit a barátnőmnek az apja kiakadt és azt mondta, hogy ezt a pulcsit elátkozta a sátán, és hogy én a sátánizmust akarom rá eröltetni. Nem is értem mi a baja. Soha nem kérdezte a vallásom, de mindig mindenféle bölcs szövegekkel próbál rávenni hogy menjek a gyülekezetbe, hogy megtérjek, mert így soha nem lesz boldog kapcsolatom a barátnőmmel.


Valaki mondja meg, hogy ezek most jehovisták, vagy túlzottan keresztények. Nem nagyon értek a vallásokhoz, úgy hogy trollok kíméljenek, köszönöm.

17/f


2017. ápr. 20. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

túlzottan keresztények? nem hinném, a viselkedésük valami szektára illik, de nem feltétlenül Jehova tanúi.

a barátnődtől nem kérdezted, mi a gyülekezetük neve?

2017. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, de azt tudom hogy ezek a gyülekezetek be vannak tiltva franciországban és néha mikor budapesten is van akkor le szokták adni az atv-n vidám vasárnap néven. Azt mondták nézzem meg, de nincs az az isten, hogy ilyet mégegyszer nézzek.
2017. ápr. 20. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Vidám vasárnap? akkor Hit gyülekezetesek... háát, talán egy fokkal jobban jártál, mintha Jehovisták lennének :)
2017. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fhhuu, köszi. :D Igazából nem tudom eldönteni melyik rosszabb, de azt már régóta gondoltam, hogy nem normálisak. Félreértéss ne essen nem a keresztényekkel van bajom, hanrm az ilyen emberekkel.
2017. ápr. 20. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
meghiszem azt :D én is keresztény vagyok és az egyik legnagyobb traumát ebben az évben az okozta, hogy már elkeltek a Metallica jegyek a 2018-as Budapesti koncertjükre :D
2017. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

szimplán hülyék...

Metallica, mint sátánista, röhej.


egyes elvakultak szerint minden metál sátánista, de anno találtam olyan oldalt is, ahol gyakorlatilag mindenfajta zenét lesátánistáztak, ilyeneket, hogy Madonna, George Michael.

2017. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
ez in kább a hit gyülekezete nevű szektára utal pláne hogy "fogadd be az urat" meg "sok pénzed lesz"
2017. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Namost, ezek nem "hagyományos keresztények", ugye a nemtemplombajárás miatt - katolikusok, reformátusok, evangélikusok kilőve.


Jehova tanúi esetén meg látnád, hiszen ők "Isten" helyett "Jehovát" (esetenként "Jehova istent" használnak, meg tuti belefutottál volna ezekbe: Őrtorony, vének.


Mormonok esetén említették volna a Mormon Könyvét, így kiesnek.


Namost, az a helyzet, hogy még ígyis rengeteg lehetőség marad, pl adventisták, de leginkább a Hitgyülire gyanakszom én is. Szokták emlegetni Sanyibá'-t?


Amúgy, ha tetszik s kell a csaj, akk szerintem maradj a szüleivel tisztelt, de ne vedd fel az agymosásukat.

2017. ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Áh, ezt nem olvastam... Igen, Hitgyüli, Sanyibá'.

Agyszívó, pénzéhez banda (már ne feltétlen a szülők, inkább a szekta vezetősége). Csak okosan! :).

2017. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

"Soha nem kérdezte a vallásom, de mindig mindenféle bölcs szövegekkel próbál rávenni hogy menjek a gyülekezetbe, hogy megtérjek, mert így soha nem lesz boldog kapcsolatom a barátnőmmel. "


Az biztos is, mert az apa halálra fog szekálni téged is meg a lányát is, megmérgezve ezzel a kapcsolatotokat, ha nem leszel hajlandó beállni a szektába. Addig fog piszkálni meg okoskodni, meg erőltetni rád a vallását, amíg el nem menekülsz onnan. Tipikus vagy megszoksz, vagy megszöksz felállás. Fájó szívvel ugyan, de azt javaslom, hogy hagyd a csába az egészet, és nézz valami normális, épelméjű családba született barátnő után, mert ebből nagy valószínűséggel csak hosszas kínlódás várható, boldog és felhőtlen párkapcsolat aligha.

2017. ápr. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!