Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi tanításról? Azt, amelyre a kérdésem irányul KAPITÁLIS betűkkel emelem ki, hogy elkülönítsem.

Figyelt kérdés

"A srutik [szentírások] és a bölcsek azt mondják, hogy az OBJEKTUMOK CSUPÁN MENTÁLIS PRODUKTUMOK. SZUBSZTANCIÁLIS LÉTTEL NEM RENDELKEZNEK. Vizsgálja meg a kérdést, és ismerje fel e kijelentés igazságát.

Mindebből pedig az következik, hogy AZ OBJEKTÍV VILÁG A SZUBJEKTÍV TUDATBAN LÉTEZIK. Vagyis az Önvaló az egyetlen valóság, az Önvaló az, ami az egész világot áthatja s ugyanakkor körülveszi. S mivel [az Önvalóban] nincs kettősség, a gondolatok sem fogják megzavarni békéjét. Ez az Önvaló megvalósítása. Az Önvaló örökkévaló, s így a megvalósítás is örökkévaló."


Ramana Maharshi tanításából egy részlet.


Ez most csak egy ezós maszlag, vagy annál több?



2017. ápr. 23. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a tárgyak bizonyos részben valóban mentális produktumok, de szerintem igenis rendelkeznek szubsztanciális léttel.


Az éppen most előttem lévő tárgy asztal vagy monitor mivolta részben csak mentális projekció, amit a tudatomban lévő absztrakt képpel azonosítok. Ha ez a kép nincs a tudatomban, azaz nem tudom, hogy mi az az asztal, vagy mi az a monitor, akkor az előttem lévő tárgyak sem tudnak számomra asztal vagy monitor lenni, hiszen ezen fogalmak nem léteznek számomra.


De, az elvitathatatlan, hagy valami igenis van előttem. Lehet arról vitatkozni, hogy bizonyos észlelt dolgoknak mi a szubsztanciájuk, de ha minden bizonyosságot elvitatok az észlelt világtól, akkor az egész paradoxonba vált, hiszen nem is állíthatok semmit a világról, még azt sem, hogy nincs objektív valóság, hiszen az is egy egyéntől független kijelentés.


Ez a posztmodern gondolkodás nagy ellentmondása: megkérdőjelezni mindent, de közben meg nem állítani semmit.

2017. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
nekem tipikus ezoterikus maszlagnak tűnik, keveri az álltudományt és a félművelt módon másoktól kukázott filozófiát
2017. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Vizsgálja meg a kérdést, és ismerje fel e kijelentés igazságát."


Szóval?

2017. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves Pietrosol!


Örülök, hogy benéztél ehhez a kérdéshez is!

Kifejtenéd jobban, Te mit gondolsz a témával kapcsolatban?

Előre is köszönöm szépen!

2017. ápr. 30. 23:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy az emberek nem értik ezt az egyszerű, nyilvánvaló igazságot – mindennapi, állandóan jelenlevő, örökös tapasztalásuk igazságát. Ez az igazság az Önvaló

igazsága. Van-e olyasvalaki, aki nincs tudatában Önmagának? Ők azonban mégsem szeretnek hallani erről az igazságról, ellenben mohón keresik a választ arra, hogy

mi van a túlvilágon – a mennyben, a pokolban –, s hogy mi a reinkarnáció.

2019. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!