Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a gonosz jelenlétében?

Hisztek a gonosz jelenlétében?

Figyelt kérdés

Itt nem kizárólag a megszállásokra,kísértetekre meg a sok hókusz-pókuszokra gondolok, hanem valójában arra,hogy a gonosz jelen van a mindennapjainkban.

Pl próbál befolyásolni döntéseinkben, próbál eltéríteni a helyes útról meg ehhez hasonlók.

Én néha nagyon úgy érzem, hogy igenis itt van. Nem hallok én hangokat meg hasonlókat, de érzem, hogy valami nincs rendjén.

Jó pár évvel ezelőtt jártam egy közösségbe ahol keleti tanok gyakorlásába kezdtem(nem szeretnék írni megnevezést). Nem is volt semmi gond, olyan szép egyenes síkon haladt az életem mint még soha. Minden akadály elgördült az utamból. Ha munkahelyről kellett hiányoznom szabad utam volt, a főnökség megértő és segítőkész volt, tehát egyszerűen minden még a magán életemben is szinte tökéletes volt. Egy idő után viszont kezdtem érezni egy hatalmas ürességet, egyedüllétet meg elégtelenséget az életemben mindannak ellenére, hogy minden amire szükségem volt megadatott.

Ez idő alatt megismerkedtem egy lánnyal (aki most már a feleségem) nagy változások következtek az életemben. Ő egy Baptista családból származott és így ő általa engem rávezettek erre az útra ami bizony már egyáltalán nem volt olyan "kátyú mentes" mint az az előtti életem. Csüggedések, kételyek, álmatlan éjszakák, munkahelyet munkahellyel váltottam szinte félévenként röviden mondva borzalmasak voltak azok a hosszú hónapok. Aztán elérkezett az igaz megtérésemnek a pillanata amikor teljes mértékben meg tudtam érteni el tudtam fogadni Jézus Krisztus áldozatát és tiszta nyitott szívvel térdre tudtam rogyni előtte. Felszabadultan és szabadnak éreztem magam. Megesküdtünk, boldogok vagyunk az életünk egyáltalán nem könnyű, rengeteg akadállyal kell szembesülnünk, tehát még csak nem is hasonlít a mostani életem az akkori életemhez, de eltűnt az az üresség a lelkemből és boldog vagyok.

A minap úgy "adódott", hogy lett egy új munkatársam, hívő ember. Sokat beszélgettünk már első nap amikor megtudtam, hogy ő is hívő. Nem is volt semmi gond egy adott pillanatig amikor valami olyant mondott ami szinte KO lett számomra, mert egy olyan furcsa érzést ébresztett fel bennem amit azt hittem, hogy többet soha nem is fogok érezni. Nem szeretnék most sem gyülekezet megnevezést írni, de én utána néztem a gyülekezete tanainak és egyáltalán nem lepett meg, hogy ez az ember ilyen szinte"elfeledett" érzéseket váltott ki belőlem néhány szavával.

És ez a feltett kérdésemnek az oka!

Én most már szinte biztos vagyok abban, hogy a gonosz nagyon is jelen van az életünk minden napjaiban és figyeli minden mozdulatunkat és csak azt tanulmányozza, hogy kit milyen módon tud a saját táborába át csalni. És szinte abban is biztos vagyok, hogy aki már egyszer ott volt az ő táborában, az az ember egyáltalán nincs biztonságban mert nem mond le róla olyan könnyen.

Nekem most kezd összeállni ez az egész kép és a hiányzó legó darabok kezdenek a helyükre kerülni.

Mindezt azért írtam le és minél rövidebben próbáltam megfogalmazni a lényeget mert nem szeretném ha azt gondolnátok, hogy csak egy kamu kérdés meg hasonlókat.

Csak annyit szeretnék tudni,hogy van még valaki aki esetleg hasonló tapasztalatokkal rendelkezik, vagy olyan aki nem kizárólag csak azért hisz a gonosz jelenlétében mert esetleg látott egy megszállott embert vagy valami hasonlót?

Nekem most már nagyon nagyot nőttek szemeimben Pál szavai;


Ef 6:12

"Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak."


Köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 24. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Nem is volt semmi gond egy adott pillanatig amikor valami olyant mondott ami szinte KO lett számomra, mert egy olyan furcsa érzést ébresztett fel bennem amit azt hittem, hogy többet soha nem is fogok érezni. "


Mit mondott?

2017. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem.Tudom.Tapasztaltam.
2017. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1 válaszoló!


Ne haragudj de nem írhatom le,hogy mit mondott..

Röviden talán annyit elmondhatok,hogy Jézus hatalmával van problémája.

2017. ápr. 24. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem haragszom. Az angyalokkal sok a gond:)
2017. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én kizárólag Isten jelenlétét érzem a mindennapjaimban. Ott van gyönyörű hajnalban, a madarak csicsergésében, a tavaszi virágokban, a csillagos égben, az esőben, mindenben. Még a munkában is.


Lehet, hogy te nem vagy képes ezeket a dolgokat érzékelni? Mintha egy filmből azt a részletet néznéd végtelenítve, amikor már lefut a szereplőgárda a végén és csak fekete képernyő van 1-2 másodpercig?


A gonoszság csak az emberi fejekben van jelen, és annak sem az ördög az okozója, hanem a tudatlanság.

2017. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Hiszek, igen. Sajnos túl könnyű dolga van.
2017. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6 válaszoló!


"Ott van gyönyörű hajnalban, a madarak csicsergésében, a tavaszi virágokban, a csillagos égben, az esőben, mindenben. Még a munkában is."


Néhány dologgal egyetértek, de ha már itt tartunk akkor azt is figyelembe kellene venni,hogy azok a gyönyörű hajnalok meg azok a csillagos egek nem mindig annyira gyönyörűek meg békességesek mert néha bizony zivatarok, mennydörgések meg csúnya fekete felhők borítsák el az eget, a madárcsicsergéseket meg villámok váltják fel.

Sajnos elég nagy tévedésben vagy ha azt hiszed,hogy csak a jó létezik. Nézz csak körül a világban kedves barátom és meglátod,hogy mennyire is tévesen állsz hozzá ehhez a témához.

De legyen hited szerint!

2017. ápr. 25. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos elég nagy tévedésben vagy ha azt hiszed,hogy csak a jó létezik."


Azzal, hogy azt mondtam, hogy Isten ott van mindenben, nem állítottam, hogy csak "jó" létezik.


A jó és a rossz viszonyfogalmak, valamihez képest jó, valamihez képest rossz. A viszonyítási alapunk az éppen aktuális tapasztalataink összessége.


Az, hogy milyen az emberi társadalom, az emberek hogy bánnak egymással, nem a "sátán" műve, hanem az emberi tudatlanság következménye. Persze nyilván könnyebb mindig minden tévedés forrását a "sátánra" fogni és babonás hülyeségekben hinni a saját felelősségvállalás helyett.

2017. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Milyen hatással vannak ránk a szellemteremtmények? [link]
2017. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!