Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus keresztelkedés...

Katolikus keresztelkedés menete felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Hiszek Isten létezésében, de nem gyakoroltam a vallást kifejezetten életem során. Sajnos gyermekkoromban nem került sor a megkeresztelésemre, ezt szeretném pótolni.

Valamint Isten színe előtt szeretnék a jövőben megházasodni. De nem tudom, hogy mi a keresztelkedés menete.

Kell járni hitoktatása vagy akármi?

Ha valaki tudja, hogyan megy felnőtt korban a keresztelkedés kérem segítsen. :)



2017. ápr. 25. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Visszautazol két évezredet az időben és olyan lesz, mint az első századok keresztényeinél :)


Egyébként tényleg. Először katekumen leszel, ez egyfajta hitoktatás felnőtteknek, ahol megtanulod mit jelent kereszténynek lenni. Majd ezt követi a keresztelés, később pedig a többi szentség. Az alábbi linken egy ilyen képzésről olvashatsz:

[link]


Bár ez Gödöllőn van, biztos van lehetőség hasonlóra lakhelyed közelében is. Esetleg beszéld meg a helyi plébánossal, ha nem indulnak ilyen csoportok, biztos segít majd valami egyéni felkészítésben.

A linken lévő 3 évfolyam ne rémítsen meg, ez a katekumentől is függ, valamint, hogy mely szentségekben szeretne részesülni.


Szerintem a keresztség mellett nagyon fontos, hogy időről időre találkozzunk Jézussal az Oltáriszentségben, amiként mondta: "Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért."

2017. ápr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el arra a plébániára, amelyik templomban szeretnél majd keresztelkedni és ott keresd meg a papot, majd ő elmond mindent.

Én is úgy tudom hogy hosszabb időt vesz igénybe a felkészítés vagy hitoktatás kb. 1 - 2 év is lehet a katolikusoknál, de majd a pap megmondja.

2017. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

huuuha. nem gondoltam, hogy ez ennyi időt vesz igénybe meg évekig tartó tanfolyam :O

nagyon köszönöm!

2017. ápr. 26. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!