Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten lennél, kiket küldené...

Ha Isten lennél, kiket küldenél örök kárhozatra és kiket a mennyekbe?

Figyelt kérdés
Miért? Melyik hely milyen lenne?

2017. ápr. 26. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Ha Isten lennék!...hát nem vagyok az.

Ez egy elég félresikerült kérdés...

2017. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha isten lennék a Földön teremteném meg az emberek személyes poklát és mennyét amíg élnek és tehetnek a vétkeik ellen, de akkor oda a szabadság... De sem örökkévaló büntetést vagy jutalmat nem adnék, mert a változatlanság unalmas.
2017. ápr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Senkit nem küldenék sehová, főleg nem kárhozatra.


Egyszerűen hagynám ugyanúgy tovább működni a reinkarnációt és a karmát, ahogy most.

2017. ápr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Örök kárhozatra nem ítélnék senkit, de mivel mindenható lennék, képes lennék a bűnösökkel megértetni és átérezni, hogy miért rossz, amit tettek. Ennél nagyobb büntetés szerintem nem is lehet.
2017. ápr. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten lennék, pontosan úgy cselekednék, ahogy a Bibliában le van írva.

4-esnek: a bűnösök pontosan tudják és átérzik, de mégsem kérnek Istenből. Mert szerintük a bűn cselekvése szabadság, haladás, tudás. És önként követelik az elkárhozást

2017. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha isten lennék, kvázi mindenható, akkor mindenki megmenekülne. a bűnösnek beláttatnám a bűneit, meg tudom tenni, mert mindenható lennék, minden embernek úgy mutatnám meg magam, hogy saját maga jusson a jó útra. hiszen mindenható lennék. most úgy érzem, hogy isten hagy bűnösöket a saját maga útján, és megbünteti majd őket. de nem lenne hatalma, hogy ezek az emberek belássanak dolgokat? ha nem, akkor nem mindenható ha igen, akkor nem jó, hogy ilyen állapotban vannak. tudom, emberi a gondolkodásmódom, bakker, én adtam magamnak emberi gondolkodást? sok a paradoxon...
2017. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vagyis másoktól szeretnéd megtudni, kiket kell gyűlölnöd, és kiket tisztelned.

Nos, ha ezekben a kategóriákban gondolkodsz, máris elkárhoztál. Itt a földön biztosan.

2017. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"a bűnösnek beláttatnám a bűneit, meg tudom tenni, mert mindenható lennék, minden embernek úgy mutatnám meg magam, hogy saját maga jusson a jó útra"

Ezt a módszert kicsit részleteznéd? Azért kérdezem, mert elég sok emberrel kommunikáltam életem során és elég nagy többségük maximálisan elutasítja, hogy bűnös lenne, jó embernek tartja magát.

Nem kötekedésképp, tényleg érdekelne, hogy mire gondolsz, hogyan láttatnád be, hogy ne alkalmazz csalást, varázslatot.


Nekem ez a történet jutott eszembe erről, lényeg a 16.31:

Lukács

16,19 Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:


16,20 És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.


16,21 És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.


16,22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.


16,23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.


16,24 És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e [Márk. 9,43.44. Ésa. 66,24.] lángban.


16,25 Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.


16,26 És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.


16,27 Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;


16,28 Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.


16,29 Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák [Ésa. 8,20.] azokat.


16,30 Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!


16,31 Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad. Van Mózesök és prófétáik; hallgassák [Ésa. 8,20.] azokat.


16,30 Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!


16,31 Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2017. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ezt a módszert kicsit részleteznéd? Azért kérdezem, mert elég sok emberrel kommunikáltam életem során és elég nagy többségük maximálisan elutasítja, hogy bűnös lenne, jó embernek tartja magát.

Nem kötekedésképp, tényleg érdekelne, hogy mire gondolsz, hogyan láttatnád be, hogy ne alkalmazz csalást, varázslatot."


Ha elutasítja, nem lenne hatalmam arra, hogy belássa a bűneit? Hogyan láttatnám be velük varázslat nélkül? Jézus talán nem tett varázslatot? Nem varázslatnak hívják, de a lényege ugyan az.

Jézus talán nem személyválogatással tanított?

Máté 13 10. A tanítványok pedig hozzámenvén, mondának néki: Miért szólasz nékik példázatokban?

11. Ő pedig felelvén, monda nékik: Mert néktek megadatott, hogy érthessétek a mennyek országának titkait, ezeknek pedig nem adatott meg.


Te ne legyél személyválogató, de ő még a tanításában is személyválogató volt. Hogy is van ez? Ha krisztusi akarnék lenni, akkor személyválogatónak kellene lennem, mert így követhetném Jézust.

2017. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kár, hogy támadásnak vetted a kérdésem, pedig nem volt az:(


Jézus nem volt személyválogató, a zsidókra teljesült az átok, mert nem tartották meg a szövetséget. Ésaiás próféciáját idézte Jézus. Ésa 6.9, 6.10. Ma is létezik ez. Aki hisz üdvözül, aki nem hisz, immár elkárhozott. Mondja Jézus.


"Ha krisztusi akarnék lenni, akkor személyválogatónak kellene lennem, mert így követhetném Jézust."

Nem, mivel nem vagy Isten (Jézus). Kevered az ember dolgát Isten dolgával. Mi a szeretetet követjük, Isten pedig megítéli a világot az Igéje szerint. Nekünk emiatt nem kell ítélkeznünk, mert Isten majd ítélni fog. Érted ezt így?


"Ha elutasítja, nem lenne hatalmam arra, hogy belássa a bűneit? Hogyan láttatnám be velük varázslat nélkül? Jézus talán nem tett varázslatot? Nem varázslatnak hívják, de a lényege ugyan az. " Csodákat tett, de csak azért, hogy higgyék el, hogy Ő Isten. Ez is engem igazol. képzeld, több tízezren látták, hallották a csodáit és mégsem hittek benne. Látod, még a varázslat is kevés az embereknek. És Jézus csodái nem befolyásolták az ember elméjét, azt nem befolyásolta. Mindenki szabad akarattal, szabad elmével mérlegelt, fogadta el, vagy utasította el Jézust. Belátható, hogy csak csalással menne a megtérítése minden embernek. Ha Jézusnak nem hittek, Neked sem fognak


Gondolom akkor a kérdésemre nem válaszolsz. Nem baj, vitát nem szerettem volna. Sajnálom, azért köszi

2017. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!