Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudnak egyes kereszt...

Miért nem tudnak egyes keresztények 1-1 függőségtől megszabadulni éveken keresztül, pedig ők is meg lettek mentve?

Figyelt kérdés
4 éve tértem meg, sokat változott az életem, de a maszturbálással egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Imádkozok, próbálom lefoglalni magam, de ezek csak késleltetik legfeljebb... Beszéltem már pásztorral is, imádkoztunk. Ő szerinte nem baj ha 1-2x hibát követünk el, bánjuk meg, és lépjünk tovább. De ez nem 1-2, hanem rendszeres sajnos, és nem tudom az imádkozáson kívül mit tudnék még tenni, azt hittem ennyi elég :/

2015. jún. 8. 09:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
22%

én testi vagyok, eladva a bűn alá. 15 Amit ugyanis véghezviszek, nem ismerem. Mert amit akarok, azt nem cselekszem, hanem amit gyűlölök, azt teszem. 16 Ha azonban azt teszem, amit nem akarok, egyetértek azzal, hogy a Törvény jó. 17 De most már nem én viszem azt véghez, hanem a bennem lakozó bűn. 18 Mert tudom, hogy bennem, azaz a testemben, semmi jó nem lakik; mert az akarat megvan bennem, de hogy véghezvigyem, ami jó, nincs meg. 19 Mert a jót, melyet akarok, nem teszem, hanem a rosszat cselekszem, melyet nem akarok. 20 Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, már nem én viszem azt véghez, hanem a bennem lakó bűn.

21 Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. 22 Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, 23 de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet. 24 Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve e halálnak? 25 Hála az Istennek Jézus Krisztus, a mi Urunk által! Így hát én magam az elmémmel Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének vagyok rabszolgája.

2015. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

a függőségtől nehéz megszabadulni, sőt szerintem egy ros zszokása ha nem si függő valaki valamennyire kell legyen mindenkinek, mert ha valamit teljesen eltüntetsz máshol jön ki, pl soha nem iszol alkoholt nem dogányzol, keményen csinálod a sportodat, és lekiismeretesen dolgozol akkor azon kapod magad, hogy bulvárlapot olvasol, vagy barátokköztöt nézel és rájösz h talán most vagy nyomorúságosabb helyzetben


a keresztény ember is ember, ezért ha függő, különösen ha pl alkoholista (az alkohol egy rendkívül erős függőéget okozó kábítószer) a keresztény is nehezen szokik le és könnyen visszaesik, én ismerek több olyan embert aki leszokott az alkholról, de nekik is évek kemény munkája volt, és sokáig utána ők sem ittak szeszt, mert féltek a visszaeséstől, ma már lazán lehet velük koccintani :)


na tévesszen meg az a nyálverás hogy xy milyen könnyne letette, mert az ember szervezete különböző módon érzékeny, ezért is van h valaki akár 10 év dohányzás után azt mondja letesz ia cigarettát, és attól a pillanattól fogva soha többet nem dohányzik, más ember meg akár el is ájulhat az elvonástól, előbbi ember valószínűleg soha nem is volt függő mert a szervezete rezisztens, utóbbi pedig valóban függő


ez egy kemény és hosszas munka, ne keserdjél el, ha elbotlasz álj fel és menj továb


sok sikert!

2015. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, hosszú munka, de én már nagyon unom ezt az állandó körforgást, de megtanultam, hogy feladni nem szabad. Utóbbi félévben is nagyon sokat változtam, hiszem, hogy ez folytatódik. Imádkozok tovább mást úgysem tudok, csak sokszor már elegem van az egészből, és nem értem miért kell eddig várnom, annyiszor kértem már imában, és mégsem. Nem hiszem, hogy erről szól a keresztény élet, hogy minden nap ezen kell szenvedni, hogy na akkor megint egész nap oda kell figyelnem, nehogy elkövessem ... Jó lenne átélni azt a szabadságot, amit másokban látok :)
2015. jún. 8. 10:23
 4/27 anonim ***** válasza:
48%
kérlek, mutasd meg a bibliából, hol itéli el Isten a maszturbálást. nem gond, hogy meg akarsz tölle szabadulni, dícséretes. egy kérdés: ha annyira meg akarsz szabadulni tőlle, minek neked az internet? ha nem lenne interneted, nem lenne kísértés, nem? kérd meg egy jó barátodat, hogy telepítsen szűrőt rá, ami nem engedi át ezeket a tartalmakat.
2015. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Mert a maszturbálás nem egy kársos szenvedély, csak vannak lelkisérült emberek, akik elítélik a szexualitást.
2015. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy egyből jönnek a fikázók is, oké, ha máshogy gondolkodunk, de attól egymást leszólni nem muszáj.


Amúgy van rá utalás a Bibliában "aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele a szívében." és gondolom maszturbálás közben senki nem a gazdasági válság legnagyobb problémáira gondol. Másrészt ha függőséget okoz, akkor meg nem kérdés, mivel minden függőség bűn, mert azt helyezed az életedben az első helyre Isten helyett.


A szexualitást meg nem utasítom el, csak a feleségemmel szeretném majd megélni, teljesen más érzés a kettő.

2015. jún. 8. 11:30
 7/27 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, hallottál már az akaraterőről, céltudatosságról, természet törvényeiről? A megoldás ezekben van. A baj pont az, hogy nem hiszel ebben. A függőségednek pedig egyszerű oka van. Hiányod van belőle, és a szükségleteket ki kell elégíteni. Akár pótcselekvéssel. Ez történik. Hogy miért? Nem ismerem a körülményeidet, életviteledet, így csak gyaníthatom, mi a probléma.
2015. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Ha függőség, akkor mindenképpen kezelni kell valahogy, mindegy, hogy keresztény valaki vagy sem, a függőség nem jó.
2015. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem fikázlak. Csak zavar, hogy bűnösnek akarnak éreztetni teljesen normális embereket.


Gondoltam, hogy egyből jönnek a fikázók is, oké, ha máshogy gondolkodunk, de attól egymást leszólni nem muszáj.


Az utalás amit bemásoltál pedig a házasságtörésről szól.

Férfjes nőről meg kívánságról van szó.

Magyarul, nem a cselekedet végrehajtása a bűn, hanem már maga az elterveztt szándék, döntés a végrehajttása mellett.


A maszturbáció nem okoz függőséget, ahogy az evés és ivás sem. Nem hiszem, hogy evés és ivaás közben a gazdasági válság van a fejdben.

Azt sem hiszem, hogy Isten azt várja, hogy üres fejű zombik legyünk, akik kihagynak minden jót az életükből és csak egy szó van a fejünkben, hogy Isten.

Magunkkal is szabad foglalkozni és másokkal is.

De ahogy gondolod..

2015. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%
Jól írtad, hogy "aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele a szívében." Ebből meg lehet szabadulni, de áldozatot kell hozni. Ne tévézz, ne internetezz, vagy csak nagyon korlátozottan. A másik pedig, hogy minél előbb meg kell házasodni.
2015. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!