Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni berögzött Jehova Tanúi tanításoktól?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy jópár évig jártam közéjük és már majdnem megkeresztelkedtem amikor rájöttem hogy valami nem stimmel ezzel a vallással. Vagyis a szervezettel ami mögötte van. A testvérekkel semmi bajom nem volt, max. volt egy két olyan megnyilvánulásuk amivel abszolut nem tudtam azonosulni. De ezt mind betudtam annak hogy emberek vagyunk, másként gondolkodunk. Aztán rájöttem hogy itt nem lehet másként gondolkodni!!! Itt csak ugy lehet ahogy "Jehova szervezete" diktálja. Aztán elkezdtem olvasni több helyen a "tiltott irodalomban" vagy nevezhetném "hitehagyott irodalomnak" is, amikor rájöttem hogy a kételyeim nem alaptalanok. Igy nem csatlakoztam hozzájuk és egyre kritikusabban néztem őket. Mára már tudom és érzem hogy jó döntés volt "kijönni közülük" de állandóan ott motoszkál a fejemben hogy lehet Sátán műve ez az egész, hogy elhagytam a szervezetet, és rosszabb lesz a sorsom mint mielött megismertem volna az "Igazságot"? Hova menjek, kihez forduljak, baj-e hogy még mindig Jehovához imádkozom? Szóval ha van vagy volt valaki hasonló cipőben akkor kérem irjon pár sort. Kedves Tanúk! Kérlek benneteket hogy ti ne válaszoljatok erre a kérdésre, köszönöm.

2015. júl. 9. 14:09
1 2 3 4
 1/34 Bob the builder ***** válasza:
92%

Az hogy imádkozol az nem baj,szerintem a jehovák egykiba nagy szekta és sose bánd,hogy ott hagytad őket.

Több közük van a gonoszhoz mint a jóhoz.

2015. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én megtapasztaltam hasonlót. Egy másik szektából jöttem el. Évekbe telt, mire sikerült helyrejönnöm.


Azon időszakban sokszor vissza akartam menni, továbbá nyomást is gyakoroltak rám ott maradt tagok. Illetve nem voltak barátaim sem a közösségen kívül, így e téren valóban egyedül voltam, a nulláról kezdve újra.


Olvasd a Bibliát, Károlit vagy egy modernebb, könnyebb nyelvezetűt is akár. Keress olyan Igéket, amelyekből bátorítást kapsz, tudva, hogy ha Istenhez fordulsz, Ő ott van. Nem számít, eddig mit tettél, ha őszinte bűnbánattal bocsánatot kérsz és szíved-lelked legmélyéből akarod Őt megismerni, Ő tárt karokkal vár.


Nem lesz könnyű az út, de Ő így csiszol, mint értékes drágakövet. :)


Én azóta megkeresztelkedtem egy történelmi egyháznál és tudom, Kiben hiszek, Ki az, aki valóban megment.

2015. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
17%

2-es jó. Ajánlom az Újszövetséget olvasd naponta a követkeező módon: egyis részt (bárhol, vagy sorban, ahogy akarod) elolvasol. Majd még kétszer. Leírod azt a kifejezést, ami legjobban megfogott (néha ez olyan lesz: "Abban az időben" - tehát a szívedre hallgass, ne az eszedre (hogy tudod, ez és ez milyen fontos) Úgy olvasd, mintha te írtad volna, mintha minden szereplője te lennél...

Működik. Megtalálod magadban Istent, és szlogenek, szektás mondások leperegnek rólad. Felfénylik az Igazság maga.


Ezt is érdemes olvasni:

[link]

2015. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
0%
Miért kérdező, szerinted kihez kéne imádkoznod? ŐSZINTÉN? Helytelen-e Jehovához imádkoznod és ha igen, miért? Szóval csak teljesen őszintén.
2015. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Menj innen, négyes, amíg szépen mondom!

Ez most nem a szektába építés helye, ez most a szabadulási kísérlet helye. És elég nehéz is a szektákból szabadulni, ez a legkártékonyabb bennük.

2015. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%

a 4-es bátor, és joggal érezheti úgy, hogy Istennek kell engedelmeskedni, semmint embereknek. ha ő úgy érzi, hogy a kiírt kérésnek megfelel, azaz nem tanú, miért ne KÉRDEZHETNE?


kérdező. hidd el, a Teremtő tudja, ki imádkozik hozzá. meggyőződésem, mégha valaki krisnának szólítja is, de a szíve szerint a Teremtőt keresi,a szívek vizsgálúja TUDJA, hogy neki szól. az ima nem mehet félre, HISZ CSAK A TEREMTŐ AZ IMA MEGHALGATÓJA. Ha kétségeid vannak, menj vissza... majd elmúlnak. tudod ugye? kutyaharapást szőrével. amint szembesülsz a mostani tanításokkal, a friss megvilágosodásokkal, azt hiszem, ők fognak meggyőzni téged, hogy hogyan dönts. kihez menj?


Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad;


krisztushoz, testvérem. ő mindíg velünk van, és mindenhol találsz olyan személyeket, akik szívből őt akarják követni. bizony, minden gyülekezetben vannak ilyenek. szerintem a tanúk között is. de az aggodalmad miatt, hogy tévedtél, azt tanácsolom, menj vissza, mert ha nemmész vissza, mindíg aggasztani fog. mi történhet?


1: kiderül, hogy velük van Isten


2: kiderül, hogy nincs velük


a lényeg, csak a bibliának higgy.


„SEMMILYEN szél sem kedvező annak, aki nem tudja, milyen kikötőbe tart.”


ha már ki tudsz zárni egy célt, jobb helyzetbe fogsz kerülni. ment az ima is, remélem, segítettem. ne feledd: JÉZUS szabaddá tesz

2015. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok! Köszönöm a bátorító szavakat. Nem szeretnék visszamenni közéjük.....valamiért eljöttem....és ha a sok sok év alatt nem tudtam teljesen átadni magamat e vallásnak, ezután sem fogom. Egy esetben igen! HA: a Vezető Testület ugy dönt hogy mostantól tarthatok ünnepeket, Jézus Jézus marad és nem Mihály vagy Abaddon, ha életveszély esetén bűntudat nélkül elfogadhatom a vért és ha végre lesz Lelkem a testemtől függetlenül :) !!
2015. júl. 9. 16:24
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
nos, ajánlom neked bulgáriát, ott a zrt belement abba, hogy ne büntesse meg azokat a testvéreket, akik vért fogadnak el, hála a bolgár kormány határozott kiállásának. nem tarthatsz ünnepeket? ezt a bibliában olvastad? ja nem, írod, hogy a műsorvezető testület mondja... hát, ez szerintem LELKIISMERETI KÉRDÉS. Jézus= abbadon? igen, ez vicces. nem sokára kiigazítják ezt is, mint szinte minden eddigi tanításukat... akkor viszont nem értelek, mi ez a sátán műve dolog. csak amiatt van, hogy nem találtál másik gyülekezetet?
2015. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Ozmium42 ***** válasza:
38%
Tanulj matematikát, fizikát és informatikát (programozást). Eltereli a figyelmedet, új látásmódot kölcsönöz, ha ráérzel.
2015. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező!

Szerínted miért van neked most ez a belső harcod?

Menjek, ne menjek?

Igaz,nem igaz meg stb?

Ha a vádló, a hazug egyszer megkaparint valamilyen formában akár egy kicsit is, ő már a magáénak tud és kűzd érted. Mindent felhasznál, hogy ne veszítsen el, minden fondorlatot megpróbál, hogy vissza kerülj az ő körzetébe.

Legyen szó vallásról, okkultizmusról,vagy akár politikáról is ő nem fog hagyni addig amíg lát benned egy szikrányi kételyt.

Ha így folytatod nem lesz nyugtod mert látja benned az esélyt, és tudod mi a legnagyobb probléma, hogy nehogy vödörből csöbörbe csöppenj.

Légy nagyon óvatos, neked ott van Jézus és csak ez számít, bármi más hazugság!

Én azt ajánlom probálj meg rendet teremteni magadba és hozz egy végleges döntést és merj NEM-et mondani akár önmagadnak is.

Tarsd a Bibliát szem előtt, ez nagyon fontos(ne az UVF-t)!


Üdv!

2015. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!