Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bántják, kritizálják...

Miért bántják, kritizálják sokan a "Jehova Tanúit"?

Figyelt kérdés

A Biblia nagyon sokat ír az emberbaráti szeretetről,sőt ez a legfőbb parancsolat egyke,és a Korintusi levél ís ezt írja:

A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.


Nincs elég bajuk szegényeknek?

Vagy írja valahol a Biblia ,hogy a tévtanítókkal foglalkozzunk? Nem inkább Krisztus ismeretében kellene növekedni?


2017. máj. 3. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
És nekik ehhez nincs joguk? Nézd, az őrtorony tanítása hazug. Becsalja ebbe a szerencsétleneket, akik keresik Istent és hagyja elveszni. Mutass nekem egy olyan igét, ahol le van írva, hogy hagyni kell a hazugságot és nem szabad a Biblia által cáfolni.
2017. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Általában utálják az emberek azokat, akik megszólítják őket, és valamiben meg akarják változtatni a véleményüket, vagy valaminek a vásárlására rá akarják venni őket.

Tehát nemcsak a Jehova Tanúit, hanem más ilyen "megszólító" szektát sem szokták kedvelni.

Éppúgy, ahogy a telefonos ügynököket sem.


Láttam olyat, hogy utcán, piacon kis standot csináltak, egyértelmű felirattal, hogy Istenről, vallási dolgokról lehet velük beszélgetni. Így eleve az ember maga dönti el, hogy oda megy-e hozzájuk beszélgetni. Azt gondolom, ez a helyes hozzáállás, így biztos nem keltenek ellenszenvet maguk iránt.

2017. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Mert erőszakosak, rá akarják erőszakolni másokra a nézeteiket, a saját otthonukban zargatják az embereket.
2017. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Például azért, mert 2 hét alatt már harmadszor írják ki ezt a kérdést. Nem jó dolog ez, nem szeretjük.


...persze azokon kívül, amit már megírtunk.

2017. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem szeretem az erőszakos, értetlen embereket, akik még jönnek utánam az utcán, és hetente minimum egyszer becsöngetnek a lakásomba és tukmálják az ő hitüket, amikor többször elmondom hogy nem érdekel.
2017. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy írja valahol a Biblia ,hogy a tévtanítókkal foglalkozzunk?"


Hasonlóképpen ahogy én nem foglalkozom a tévtanítókkal, nekik sem kellene foglalkozniuk velem! De ezt nem tudják megállni sajnos...

Permetezés közben csengetnek. Kicaplatok a kapuhoz, megnézni ki az. A jóhírrel jöttek. Ott roskadozok a 20 kilós permetezőgép alatt, és kezdené tolni a szöveget. Mire elnézést kérek, hogy most nem alkalmas, mert permetezek éppen. Mire beszól az egyik, hogy kár hogy a permetezés fontosabb mint Isten...

Szóval velem ne legyen erőszakos és arrogáns. Nem szolgáltam én rá erre...

2017. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert pont egy olyan szekta, akik nagy hangon ócsárolnak mindenkit, aki nem úgy gondolkozik, mint ők. Ezt pedig kevesen nézik jó szemmel.

Másrészről a házalással sok esetben kéretlenül zaklatják az embereket, akár erőszakosan is. És hát a legtöbben ezt se nézik jó szemmel.

Harmadrészt kereszténynek titulálják magukat, mégis olyan tanításokat próbálnak beleerőltetni a Bibliába, ami több esetben is nyíltan hazudtolná meg a kereszténység egyes alapvetéseit. Ezt meg a keresztények nem nézik jó szemmel.


Másrészről pedig Jehova Tanúi imádnak mártírkodni és mindent túlreagálni. Ha egyszerűen egy vitában konkrét bizonyítékot dugsz az orra alá arról, hogy valamiben téved, akkor nem elgondolkozik azon hogy talán tényleg téved, de legalábbis az Őrtorony valótlant állít, hanem nagy hanggal nekiáll terjeszteni hogy őt üldözik, pont mint Jézust, tehát neki van igaza. És hát erre is csak azt tudom mondani, hogy a legtöbb ember ezt a fajta viselkedést sem nézi jó szemmel...

2017. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően jó szándékú emberek csak fogyatékosok.
2017. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Kiss Éva Judit ***** válasza:
6%

Válasz, a BIBLIÁBÓL:


"János 15:17 Ezeket parancsolom nektek, hogy szeressétek egymást. 18 Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ."

és

Lukács 21:9 Továbbá, amikor háborúkról és zűrzavaros állapotokról hallotok, ne rettenjetek meg. Mert ezeknek előbb meg kell történniük, de nem következik be azonnal a vég.”

10 Akkor folytatásképpen ezt mondta nekik: „Nemzet támad nemzet ellen, és királyság királyság ellen, 11 és lesznek nagy földrengések, és egyik hely után a másikon járványos betegségek meg élelmiszerhiányok, továbbá lesznek félelmetes látványok, és nagy jelek az égből.

12 De mindezek előtt rátok vetik kezüket, és üldözni fognak titeket, kiszolgáltatva benneteket a zsinagógáknak és börtönöknek, és királyok meg kormányzók elé hurcolnak titeket az én nevemért. 13 Tanúságtételre fog ez szolgálni nektek.


Mi nem bánkódunk miatta. Senkire semmit nem erőszakolunk, bár sokan szeretnék ezt gondolni. Mi a sürgősség érzetével prédikáljuk a szót, mert ez a feladata a kereszténynek amellett, hogy távol tartja magát a világtól, és annak minden kívánságától, mint pénz szeretete, paráznaság, hazugság, bálványimádás stb..


Nem támasztom alá ezt is a Bibliával, mert itt a legtöbb troll úgy sem fogadja el Isten szavaként a Bibliát, azaz Igazság-ként.


De mindenkinek legyen meg a maga akarata/hite szerint. ;-)

Ha tanú vagy - ahogyan itt feljebb sejtettették, bár a bibliavers amit idéztél nem az ÚV-ből van - akkor úgy gondolom, hogy tényleg felesleges itt ezen "rágódni" :-)

2017. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Mi lenne ha a saját szavaiddal mondanád el a véleményedet, és nem bibliai utalásokkal??
2017. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!