Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni e...

Hogyan kell értelmezni e bibliai részt?

Figyelt kérdés

Jelenések könyve,:

Íme, eljön a felhőkön, és meglátja minden szem, azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen. Én vagyok az Alfa és az Ómega, így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható.


2017. máj. 4. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Első két válaszoló nem gondoltam volna, hogy ennyire aljas lehet egy ember.

Én megértem, hogy ti nem hisztek, azt is megértem, hogy utáljátok a keresztényeket, csak azt nem értem,hogy miért kell pont itt a vallás rovatban csorgatni a nyálotokat és befertőzni mindent amihez csak hozzá értek!?


Kedves kérdező!

A Jelenések könyve számomra is egy rejtély,mert például azt nem értem,hogy miért siratják Őt pont akkor amikor visszatér.

Egyébként meg akkor lesz a feltámadás mert mindenki meglátja Őt még azok is akik megfeszítették.

2017. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző: nem lehet, hogy azért, mert akkor jönnek rá, hogy nem lehetnek együtt a saját Istenükkel, mivel hiába jött el, megölték őt emberi testben?
2017. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"mert például azt nem értem,hogy miért siratják Őt pont akkor amikor visszatér"

Talán ez az Ige talán közelebb visz minket:

Máté

24,30 És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.


Gondolom sírnak, mert nem fogadták el Jézust

2017. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Első két válaszoló nem gondoltam volna, hogy ennyire aljas lehet egy ember.

Én megértem, hogy ti nem hisztek, azt is megértem, hogy utáljátok a keresztényeket,..."


Nem csak itt trollkodnak, minden témánál vannak ilyenek ...

2017. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Jelenések könyve középpontjában az Úr Jézus Krisztus dicsőséges visszajövetele áll. A látomásokban minden esemény ezt készíti elő, illetve ezt mutatja be célként. Ez a vers azt mutatja be, hogy az Úr Jézus Krisztus dicsőséges visszajövetele mindenki által láthatóan fog megtörténni.


Nem lélekben jön el, vagyis láthatatlanul, hanem szemmel láthatóan, ahogyan arról a Máté 24,30-ban is olvashatunk. A Luk. 17,23-24 leírása alapján látni fogják Őt azok is, akik keresztre feszítették, akik részesek voltak halálra ítélésében. Ezt meg is ígérte nekik a Máté 26,64-ben. Ez az a feltámadás, amiről Dán. 12,2-ben is olvashatunk. Visszajönni ugyanolyan módon fog, mint ahogy eltávozott tanítványai közül. (lásd ApCsel. 1,9-11).


A más igeversekkel való egybevetés arra enged következtetni, hogy nem Jézust siratják ezek az emberek, hanem Ő miatta sírnak. A Vele való találkozás, a Tőle való félelem készteti őket sírásra.


Üdv. Péter

2017. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok és én is köszönöm a segítséget!

Egyébként én is gondoltam arra, csak én azon filoztam, hogy vagy öröm könnyek lehetnek amiért visszatért az Úr vagy pedig a tagadás, a félelem könnyei.

Ezek szerint az utóbbi.

2017. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

3


E legyen a legnagyobb problémátok az életben! :D

2017. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"E legyen a legnagyobb problémátok az életben! :D"

Kívánom, hogy Neked ne legyen ez problémád, mikor az Úr visszajön!

2017. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%

#3

Te keresztény létedre aljasozol le embereket?


Te képmutató...

Mit nem merészelsz?!

2017. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Azért tette, mert aljas vagy. Ez egy tény, tényt pedig közölhet a keresztény.
2017. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!