Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mért mitől hisztek istenben?

Ti mért mitől hisztek istenben?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nagy betűvel írod, hogy "Istenben", akkor a Teremtő Istenre utal a kérdésed.

Amikor valaki kis "i"-vel írja ugyan ezt a főnevet, akkor általános alanyt kell érteni alatta: kinek a pénz, kinek a mámor, kinek az arany, kinek az ékszer, kinek a gazdagság stb. az "istene".


"Ti mitől hisztek Istenben?" - amennyiben így gondoltad kérdésedet feltenni, akkor Isten hívő emberektől vársz választ.


Amikor az ember elkezd gondolkodni, akkor már a megfogalmazásokra is kezd ügyelni. És önmagára, és a másik emberre is. A neveltetés, a saját életben zajló események hatására történő belátás, "isteni" közbeavatkozás. Értelmi meggyőződés.


Amit felsoroltam, rám is érvényes.

Magam is megdöbbentem azon, amilyen válaszokat olvastam, egy teljesen hasonló módon feltett kérdés alatt.

Itt olvashatod el,

különösen figyelmedbe ajánlom az #5 alatti hozzászólást.

Ilyen élmény a Bibliában Saul megtérése - lásd: Ap.Csel.9:3 "...és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül a mennyből"

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


F.B.

2017. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
akire hivatkozol egy szellemileg teljesen instabil személy
2017. máj. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Mert az élet nem jött létre magától.


Ahogy a háznak is van építője, úgy az élet sem magától alakult ki,

2017. máj. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Isten léte logikus, a Biblia egyedisége, tévedhetetlensége, filozófiai bizonyítékok, természettudományok is Istenhez vezetnek, saját megtapasztalások az életben, a bennem lévő lélek, ami a személyiségemet adja, stb...
2017. máj. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Semmiféle bizonyíték nincs Isten létezése ellen.
2017. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
az ellen sincs bizonyíték, hogy nincs hétfejű sárkány és hogy nem egy lézerszemű lila pávián isten mégse hiszed azt, hogy így van
2017. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali,

Én ugyan azon oknál fogva hiszek Istenben, ami miatt mások meg nem hisznek. Míg másoknak érthetetlen és felfoghatatlan, hogyan lehet hinni egy teremtőben, addig számomra is ugyan ilyen érthetetlen, hogyan nem lehet megérteni, felfogni és látni azt, hogy van egy teremtő.


Ugyanis, számomra teljesen értelmét vesztené maga a létezés is teremtő nélkül. Mindennek a világon valamilyen célja és funkciója van. Maximum mi nem értjük a célját és a funkcióját. De megértve dolgok létének okát, az addig kaotikusnak hitt dolgok is rendezetté válnak.


Ez a miértre a válaszom.


A mitől kérdésre pedig az, hogyha a világra nem vagylagos szemmel tekintesz, hanem IS-IS nézőpontból, akkor sok dolog a helyére kerül. És innentől kezdve az analogikus megfeleltetés a világegyetem legtágabb és legnagyobb formájától, világunk legapróbb létezésééig úgymond, "önhasonlóan" épül fel. Matematikailag ezt fraktálnak nevezik.


Így aztán adott, hogy van egy teremtő. Ez a legtöbb természeti hitvilág alapköve. A világ teremtőjét a legfőbb teremtőnek tartják, de az ember közvetlen teremtőjének a Földet és a Napot. Ezért tisztelnek mindent, amely a Földön létezik, a kövektől kezdve a szeleken át az összes többi élőlényig.

2017. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
55%
Mitől Isten az Isten? Egy ősembernek a mai ember istennek számítana. Én nem hiszek benne. Semmi bizonyíték nincs a létezésére.
2017. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 követ62 ***** válasza:
62%
Isten létezésére VAN bizonyíték!
2017. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Keito ***** válasza:
44%
Szerintem Isten hite az emberi tudat és az emberi érzelmek egyik kényszeres megnyilvánulása, de ha úgy tetszik, akkor a tudat és az érzések menedéke az értelmetlen, egymást felzabáló létezés és a megsemmisülés felismerése elől. Reményt adhat a reménytelenségben, magyarázatot szolgáltathat a megmagyarázhatatlanra és értemet adhat az értelmetlennek. Ezért van az, hogy a nagyobb biztonságban, jólétben élő és gazdagabb ismeretekkel rendelkező társadalmakban a többség eltávolodik a hittől, inkább hedonista és alig vannak meggyőződéses vallásgyakorlók, illetve, csak érzelmi traumák miatt erősödik fel némelyekben a mélyben szunnyadó hitük.
2017. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!