Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúkat állítólag Jehova...

A tanúkat állítólag Jehova nevéért üldözik. Akkor Jézus nevéért kiket üldöznek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A keresztényeket és ez benne van a Bibliában.

Jézus nevéért a keresztényeket üldözik.

2017. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresztényeket.
2017. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Jehova-Jahve-Isten-Úr-Jah

Mindegyik ugyanazt jelenti.

2017. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Jehova az nem ugyanaz!
2017. máj. 7. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg, hogy hasonlítanak egymáshoz a szavak. Véletlen?
2017. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező.


A Biblia vers így szól:


(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Ha megfigyeled, Jézus leírja, hogy miért bántják azokat akik Jézus nevében cselekednek.


Jézus Krisztus követői az ellenségeskedés célpontjai, mivel olyan világban élnek, amely elutasít mindent, ami az igaz krisztusi hittel áll kapcsolatban.

Jézus hozzáfűzte, hogy az ellenségeskedés abban gyökerezik, hogy az üldözők ’nem ismerik azt, aki őt elküldte’ — vagyis nem hajlandók elismerni Jehova Istent a világegyetem Egyeduralkodóját.

2017. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Jézust az atyja Jehova kente fel királyának, a Krisztus szó felkentet jelent, ami kiválasztottságra utal.

Isten különleges feladatra választotta ki a fiát.


Ezért Jézus nem a saját nevében beszélt, vagy a saját nevében jött, hanem annak a nevében aki küldte.


Jehova Tanúi nem utasítják el Jézust, nem is lehet, mert Isten választotta ki a királyi méltóságra, és neki tartozunk engedelmességgel.

Hogy Jézus az Atyját képviseli, és a nevében szól attól még nem lett magasabb posztban, vagy nem lett egyenlő egyenrangú mindenben az Atyjával.


Ha mindenkit akit Jehova kiválasztott egy feladatra és felkente, mint prófétát vagy királyt akkor Isten helyett Őket kellene imádni, ahogy azt Jézussal is Teszik az Atyja helyett.

2017. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Nézd meg, hogy hasonlítanak egymáshoz a szavak."


Terepszállás, terpeszállás. Ezek is hasonlítanak. Na de a jelentésük?


Living! Vidiripi vagyok! Szóltam neked hogy írok ki egy kérdést s itt is vagy a válaszoddal!


"(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem."


De kinek a nevéért teszik ezt velük? Jézus Krisztus nevéért! Miért az ő nevéért? ApCsel 4:12


Jehova tanúi! Miért ez a név? Az Őrtorony állítása szerint az Ézsaiás 42:12 miatt vették fel a nevet! S ott világosan le is van írva hogy kinek a tanúi lesznek. Ez érthető. De ha elolvassuk az Ézsaiás 62:2 ott az szerepel hogy lesz egy új név ami majd Isten népét nevezik. A Jehova vagy inkább Jahve tanúi biztosan nem az hiszen az már le lett írva az Ézsaiás 42:12-ben egyértelműen. Ezzel maga Ézsaiás is tisztában volt. De arról fogalma sem volt hogy mi lesz az új név. Miért? Azért mert annak még nem jött el az ideje. AZ Ézsaiás 62:2 egy prófécia. S ez a prófécia az Újszövetségben teljesedik.

S az isteni gondviselés az be is teljesíti ezt a próféciát. Új nevet kapnak az Isten népéhez tartozók.

Cselekedetek 11:26



"Ha megfigyeled, Jézus leírja, hogy miért bántják azokat akik Jézus nevében cselekednek."


Nem figyelem meg. Van saját tapasztalatom.


"Jézus Krisztus követői az ellenségeskedés célpontjai, mivel olyan világban élnek, amely elutasít mindent, ami az igaz krisztusi hittel áll kapcsolatban."


Tudom!


"Jézust az atyja Jehova kente fel királyának, a Krisztus szó felkentet jelent, ami kiválasztottságra utal."


Jehova biztosan nem. Jahve volt az kérlek a pontos ismeretnek megfelelően használd Isten nevét!


"Ezért Jézus nem a saját nevében beszélt, vagy a saját nevében jött, hanem annak a nevében aki küldte."


Akire hogyan utal Jézus? Mennyei Atyaként! (Máté 10:32) Jézus nem a nevét használja Istennek amikor elmondja a tanítványoknak a minta imát.


"Jehova Tanúi nem utasítják el Jézust, nem is lehet, mert Isten választotta ki a királyi méltóságra, és neki tartozunk engedelmességgel."


Nem tűnt fel hogy ilyesmit nem állított senki?


"Hogy Jézus az Atyját képviseli, és a nevében szól attól még nem lett magasabb posztban, vagy nem lett egyenlő egyenrangú mindenben az Atyjával."


Ezt meg ki kérdezte? Szellemeket látsz? Mert olyasmikre írsz amik nincsenek is ott!

2017. máj. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!