Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok isten felelősség...

Mit gondoltok isten felelősségéről, és a teremtett világ minőségéről?

Figyelt kérdés
2017. máj. 10. 20:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
10%

„Csak mi, érdekes módon, meg tudjuk oldani, hogy PONT ezek az eszközök (tehát nem törjük meg az akaratukat, nem változtatjuk meg az alap viselkedésüket) mégis azt csinálják, amit mi szeretnénk.

Az isten meg a végtelen tudásával és előrelátásával ezt nem tudja elérni?”


Az egyik gondolatmeneteddel azt mondod, hogy nincs Isten, a másikkal pedig azt, hogy az Isten mennyire de ejnye – bejnye, miket csinál. Nem érzed, hogy mennyire ellentmondásos a gondolkodásod?

Most akkor döntsd már el, hogy elhiszed-e azt, hogy van Isten, vagy nem hiszed el. De azt azért gondold már át, hogy ha nem hiszed el, akkor pedig rosszat miért tételezel fel róla? Mintha te jobban tudnád csinálni az Isten helyett, azt amit csinál.


Egyébként pedig nyugodtan bánthatod is az Istent, az Ő szeretetét feléd ez semmivel sem csorbítja. Mint ahogyan az édesanyák, akiket sokszor ütnek vágnak a gyermekeik, de ez sem érinti azt, hogy ők mindig szeretni fogják a gyermeküket, mert szeretetből vagyunk megalkotva.

2017. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Ejha ez aztán a parázs vita!


Kedves Emanuel, miből vontad le azt a következtetést, hogy szeretetből vagyunk megalkotva, és az anya, meg gyerek, stb. Nem állítom, hogy nincs anya aki szeretné a gyermekét, de például az a később állami gondozott gyerek, akit a szomszédok mentenek meg, mert folyton sír, és mztelenül a földről nyalja a kiömlött lisztet éhségében mert az anyja nem gondoskodik róla, sem atestvéréről másképp nyilatkozik a szeretet világról.

Megjegyzem azt sem tudom, hogy mire alapozod isten szeretetét. Aki a döntés felelősségét nem ismerő első emberpárt kivágja a paradicsomból, az nem tudom milyen szeretetet érez. Talán az anyáknak is így kellene tenni a gyermekeikkel?

2017. máj. 12. 18:58
 23/33 anonim ***** válasza:

"azt mondod, hogy nincs Isten, a másikkal pedig azt, hogy az Isten mennyire de ejnye – bejnye, miket csinál. Nem érzed, hogy mennyire ellentmondásos"

Ez a hívők szokásos maszatolása.

FELTÉTELESEN beszélünk, ugye?

Te is tudsz beszélni a Télapóról, pedig nem hiszel benne, nem?


...és most akár válaszolhatsz is a kérdésekre, ha tudsz. Ha meg nem tudsz, akkor légy már olyan bátyám, és írd meg ezt egyenesen, ne maszatolj.

Köszönöm.

2017. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem beteg anyákról volt szó, akik eldobják a gyermekeiket. Ebben az estben természetesen az anyának is majd gyógyulnia és fejlődnie kell a szeretetben.

Az Isten pedig nem vágta ki az első emberpárt a paradicsomból. Minden igyekezete arra irányult, hogy bent maradjanak a paradicsomban. Tehát ne az önzést, és a felelősség áthárítást válasszák, hanem a hitet és a bizalmat és a szeretetben való növekedést és fejlődést. Nézz utána ennek, de azt javaslom, hogy elsősorban az Evangélium olvasásával próbáld megérteni a lényeget, a Biblia többi részével csak akkor, ha már érted az Evangéliumokat, különben nagyon „bele lehet gabalyodni”.



#23


Szerintem ezt a télapós dolgot is összekevered, mert egészen más az, hogy hiszek valakinek, mint hinni valakiben. A két dolog nagyon nem ugyan azt jelenti.

Hinni valakiben azt jelenti, hogy ráteszem az életemet, mert hiszek benne.

Hinni valakinek azt jelenti, hogy elhiszem amit mond, de az életemet azért nem „teszem rá”.

A télapónak elhiszem azt, hogy szeretne kedves és jópofa lenni, de azért az életemet nem tenném rá, míg Jézusban igenis lehet hinni, mivel életével hitelesen igazolta azt, hogy amit mondott, az valóban úgy van ahogyan azt mondta és tanította.


Amikor rávilágítok arra, hogy már alapból összekevered azt a két alapvetően különböző kérdést, hogy van-e Isten, és ha van, akkor milyen ez az Isten, akkor ez nem maszatolás, hanem pontosan a maszatolásra történő rávilágítás.

2017. máj. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

emánuel13, ez megint csak maszatolás volt.

Egyenes kérdések:

1: TUDSZ válaszolni a kérdéseimre?

2: Szeretnél rájuk válaszolni?

3: FOGSZ rájuk válaszolni?

A többi nem érdekel.

2017. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Isten,felelős alkotásáért,s ezt a felelősségvállalást jelentette Egyszülött Fia áldozata.
2017. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nekem mindig ellentmondásos volt, az egyszülött fiú értelmezés. A teremtett ember csak kreáció? Minden kötözködés nélkül azt gondolom, hogy Jézus egy erkölcsi kinyilatkoztatás megtestesülése. A közvetítő kapcsolat isten, és ember között. Egy a sok közül! A kereszthalál, egy félreértelmezés, a hangsúly nem ezen kellene hogy legyen. Az isten és ember között a legrövidebb út nyilván Jézus. De Budha, Zaratúsztra, vagy Mohamed szintén ezt teszi. Ezt a kapcsolatot az egyházak és a kapcsolt vallási rendszer képviselői megszakítják.

A dogmák, és az istenfélelem, a szentségek imádása, szerintem eltérít az üzenet lényegétől.


A saját kérdésemre az én válaszom az, hogy Isten létező, a teremtett világot kitölti. Éppen ezért, a világ minösége sem jó, vagy rossz, hanem olyan, amilyen isten. Ha isten egy van, akkor ez a világ tökéletes.

2017. máj. 14. 08:02
 28/33 anonim ***** válasza:

Az Isten velünk és értünk mindenre képes, de helyettünk semmire sem!

A lelkünk megteremtése után örök boldogságát is felkínálta nekünk, választhattunk, szabad akaratból.

Azzal pedig, hogy önálló, szabad akarattal rendelkező szellemi lénynek teremtett bennünket, azt is jelenti, hogy tetteinkért mi vagyunk a felelősek, és nem az Isten. Amikor valaki a saját maga tetteiért Istent "teszi" meg felelősnek, ez nem más mint pont ugyan az a bűn(felelősség áthárítás), amit Ádám és Éva is elkövettek.

Ádám: Uram, nem én vagyok felelős, hanem az Éva.

Éva: Uram, nem én vagyok a felelős, hanem a kígyó... stb.



Tehát az Isten nem veheti át a mi felelősségünket, meg is alázna ezzel bennünket, az mellet ez szeretetlenség is lenne a részéről.


Szerintem Jézus nem egy a "sorban", nem Isten, hanem az Isten.

Jézusban az Isten született le a földre, mint egy egyszerű ember, de nem azért, hogy a felelősségünket vissza vegye, vagy magára vállalja, hanem, hogy UTAT mutasson, kivezető UTAT, abból a földi pokolból, ahová éppen az önzés és felelősség áthárítása miatt kerültünk.

2017. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 14. 18:40
 30/33 Ay carramba! ***** válasza:
Hát, Isten nem is olyan bölcs ha egy ilyen sz*r világot teremtett. :DDDD
2017. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!