Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nagyobb a...

Roliee kérdése:

Szerintetek miért nagyobb a mentes víz üvege és több is van benne szerintem mint a savas vízbe?

Figyelt kérdés
Kép itt: [link]

2016. okt. 20. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
végre egy jó kérdés
2016. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a titok a nyomásban van.

Ha pontosan megmérnéd a flakonok átmérőjét a savas nagyobb lenne.

2016. okt. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Szóval a térfogatuk egyenlő.
2016. okt. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
A szénsavat bele kell rakni a mentesbe, ami plusz költség, tehát ugyanazért a pénzért, valamivel kevesebbet kapsz.
2016. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

"A szénsavat bele kell rakni a mentesbe, ami plusz költség, tehát ugyanazért a pénzért, valamivel kevesebbet kapsz."

Leszámítva, hogy a kb fél cl víz árkülönbsége a gyárnak kb 1 fillér üvegenként, míg két féle flakon gyártani hatalmas pluszköltség.

Tehát ez akkora baromság, hogy fáj.

Annyi történik, hogy a savasban a nyomás oldalirányba kinyomja a flakon szélét, amitől picit alacsonyabb lesz.

2016. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 thuesday válasza:
Szerintem a sav miatt. A két víz között a magasságon meg a kupak színén kívül nagyobb különbség nincs :D ami magyarázat lehete. Biztos van rá valami biokémiai ok.
2016. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!