Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok egy képet nagyobb...

Hogyan tudok egy képet nagyobb fájlméret növekedés nélkül elmenteni?

Figyelt kérdés

Van egy képem a következő adatokkal:

- Név (példa kedvéért): A.jpg

- Formátum: JPG

- Bitmélység: 8

- Szín: szürkeárnyalatos

- Felbontás: 3402×2381 px (300 dpi)

- Fájlméret: 931 KB (953 506 bájt)

- Megjegyzés: Ez a kiinduló, azaz eredeti fájl.


Ezt a fájl megnyitom több programmal is és változás nélkül elmentem más néven. Semmi sem módosul (színmélység, dpi, felbontás, jpg minőség, stb). Viszont a fájl mérete feltűnően különböző:

- Eredeti fájlméret: 931 KB (953 506 bájt)

- Photoshop [CS4]: 1,46 MB (1 535 232 bájt)

- Photoshop [CS4] (meta és exif adatok nélkül): 1,45 MB (1 521 214 bájt)

- PhotoDemon [6.6]: 1,56 MB (1 644 481 bájt)

- ImageCool Free Image Converter: 1,79 MB (1 880 778 bájt)

- PhotoFiltre Studio X [10.9.2]: 2,31 MB (2 429 015 bájt)


A kérdés: Miért lesz nagyobb a fájl, ha semmit sem módosítottam? Hol keressem a hibát? Mi módosul? Mit nem veszek észre? Mi történik, ami miatt ilyen nagy lesz a fájlméret?


Ami miatt kérdezem: Természetesen szeretném módosítani a fájl, de nagyon nagy lesz a fájlméret az eredetihez képest. Ezért kipróbáltam, hogy mi történik, ha nem változtatok semmin és látom, hogy ekkor sincs másképp. Pár KB eltérés nem számít, na de majdnem a duplája?!


Válaszaitokat előre is köszi!



2015. jún. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A képtömörítés egy adott algoritmus alapján történik, és az eredmény különböző fájlméretet ad. Más programban más az alapértelmezett interpolációs algoritmus, ezért lesz más a fájlméret.


Itt egy elméleti anyag, felsorolja a 12 algoritmust is és azok hatásait:

[link]

2015. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert minden program más algóval vagy ratioval tömörít. Nade itt egy kis [link] , ami próbálja a legkisebb minőségromlással a legkisebb méretet elérni. Ebbe bedobhatod a végeredmény file-okat, és hasonlóan kicsiknek illene kijönniük belőle.
2015. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a válaszaitokat! :)


[1. válaszoló]:

Köszönöm a cikket. Érdekes, igaz még nem jutottam a végére, de el fogom olvasni. Viszont a cikk a képek veszteséges tömörítéséről, átméretezéséről szól. Én nem szeretném átméretezni és a minőségén se akarok rontani.


[Ipor Sircer]:

Köszi a linket, jó kis online kép tömörítő. Viszont itt is igaz, az hogy én nem szeretnék további minőségromlást.

Azért kipróbáltam, hogy mi van akkor, ha nem állítok be minőségromlást és méretezést. És 2,29 MB (2 401 924 bájt) lett, mindenféle módosítás nélkül...


[r3d4me]:

Photoshop! :D Találkoztam már jó párszor vele. :) Itt természetesen a 12-es, azaz a maximumot állítom be, mert nem akarok minőségromlást. A felsorolt algoritmusokat próbáltam, de mindegyik 1,4 MB fölött van.



A KÉRDÉSEM ÚJRA:

--------------------------


Alap felállás:

- Nem szeretnék minőségromlást! Minden marad a maximumon.

- Nem szeretném átméretezni a képet.

- A képen nem módosítok semmit.


A kérdésem:

- Ha megnyitom pl. Photoshopban a képet és minden további nélkül elmentem másként JPG-be (12-es max minőség!), akkor miért lesz majdnem a duplája a fájlméret?

- Ugyan az a kép, nem módosítok semmit, nem rontok a minőségen, nem méretezek. Egyszerűen csak "Fájl > Mentés másként".


Felvetések:

- Az [1. válaszoló] belinkelt cikke alapján a tömörítési algoritmusok lehetnek a háttérben. Kérdés, hogy ez akkor is igaz-e, ha én semmilyen minőség romlást nem szeretnék és nem kívánom átméretezni. Tudtok olyan programot (lehetőség szerint nem online, hanem valami Windows /vagy Linux/ rendszeren futtatható), ami több algoritmust is ismer vagy jól tömörít veszteségmentesen JPG-be?


A további válaszaitokat is köszönöm!

2015. jún. 20. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért lesz nagyobb, mert az eredeti képfájl már tömöritve van. Nem tudom milyen arányban, de a példa kedvéért azon a jpeg quality csúszkán 9-esre van állitva a csúszka, te pedig elmented újra, úgy hogy a maximum 12-esre állitod, temészetes hogy ez nagyobb fájlméretet eredményez.
2015. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[r3d4me]:


Köszi a gyors választ.


- Igen az eredeti kép már tömörítve van (sajnos nem tudom milyen arányban és milyen algoritmussal).

- Azért állítom 12-esre, mert már nem szeretnék rajta tovább rontani, így a jelenlegi állapothoz viszonyítva állítom a legjobbra.

- A példádnál maradva ha a kép (valamikor) 9-es quality-val volt elmentve és én most újra a 9-essel mentem, azzal nem rontom tovább a kép minőségét?

2015. jún. 20. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

A jpeg definíció szerint veszteséges tömörítés. Ha ugyanazzal algoval tömöríted oda-vissza ezerszer, akkor is mindenképpen széjjelhullik. Ez van.

A PNG van erre kitalálva, hogy ne legyen veszteség. Azt használd, ha ez az igényed. Azt milliószor is oda-vissza mentegeted, és egy pixel sem mászik arrébb.

2015. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!