Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa komolyan gondolja,...

Ferenc pápa komolyan gondolja, hogy a muszlimok át fognak térni a békés keresztény hitre?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. máj. 12. 18:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

A Katolikusok szerint nem kell áttérniük, mert szerintük a muszlimok is "az egy élő igaz Istent imádják".


Akkor miért nem térnek át testületileg az iszlámra, ha Mohamed is Isten prófétája volt?

2017. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Az iszlám a kereszténységet elfogadott vallásnak tartja. Szóval inkább az a kérdés, miért gondolod, hogy nem tudnának békében élni egymással?"



Ha az iszlamisták elfogadják a kereszténységet, akkor egyes arab országban miért tiltott könyv a Szent Biblia?

2017. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem ismerem valamennyi ország összes törvényét. De nem árt különválasztani az iszlámot a politikától.


Ugyanilyen alapon visszakérdezhetnék, hogy egyes keresztény országokban miért nincs betiltva az istenkáromlás?

2017. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13 A muszlim országokban az iszlám A Politika.

Ez nem csak a csunya gonosz szélsőségesek miatt van így, hanem a lakosság is így vélekedik.

[link]


Még nyugati értelmiségi muszlimok is azon az állásponton vannak, hogy az iszlám vallásnak létszükséglet lenne a változás, mert már tarthatatlan, ami sok országban, vagy akár nyugati országok muszlim közösségében zajlik.

Ezt kimondani nem azt jelenti, hogy rühellsz és megvetsz minden egyes muszlimot, hanem azt, hogy törődsz azokkal az embermilliókkal annyira, hogy belásd, hogy a hitük negatívan befolyásolja az életüket.


A kereszténységet meg azért nem érdemes idekeverni, mert a keresztényeknél a radikálisabb csoportokat mindenki megveti. A westborosok az elrettentő példa, az utcán embereket szórólapokkal zaklató hittérítők a viccek csattanói, és hónapokig, sőt évekig emlegetik az emberek, ha kiderül egy papról, hogy pedofil (teljesen jogosan).

Ezzel szemben, ha azt mered mondani, hogy "nem szép dolog gyerekekre bombákat kötni" rögtön neked ugranak, hogy miért vagy ilyen iszlámfób

( [link] )

vagy ha azt mondod, hogy elfogadhatatlan a muszlim honour killing, meg a tény, hogy még a mai világban is léteznek gyerekfeleségek, akkor megkapod, hogy fogd be a pofád, mert az iszlám igazából nem ilyen vallás. Most képzeld el mi lenne, ha a keresztények gyilkolnának le évi több ezer nőt valami utolsó soviniszta vallási indok miatt.

Persze nem védem a kereszténységet, (személyes nézetem, hogy annál előbb lesz normális a világ, minél előbb kipusztul minden vallás) de nagyon agymosottnak kell lenni, hogy ne lásd a különbséget.


Ahogy előttem már megfogalmazták: "Only idiots think all Muslims are terrorists. Only even bigger idiots think that there's no link between Islam and terrorism."

2017. máj. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

:DDD


Már hogy lenne az iszlám politika, az iszlám egy vallás :D

Ne keverj össze fogalmakat.


Aztán azt állítod, hogy az iszlámnak változnia kell, mert negatívan hat az emberek életére. Nevezzék ki istennek Semjént vagy Mohamedet vagy mégis hogy érted ezt? :D


És ki beszélt radikális keresztényekről? Arra mutattam rá, hogy egy ország törvényei nem feltétlenül vannak összhangban a lakói többségének vallásával.


Az a baj, hogy nyugati felületes közhelyeket puffogtatsz és zavaros logikával próbálsz valamit kihozni ahelyett, hogy arra reagáltál volna, amit ténylegesen írtam. Itt mindenki azt hiszi, hogy ismeri az iszlámot, mert van egy általános képe róla az alapján, amit a híradókban lát, miközben lassan 2 milliárd muszlim van a világ minden országában ezernyi világképpel. Érdekes, az iszlámról mindig egy arab terrorista képe lebeg a szemetek előtt a brit popénekes helyet, míg a keresztényekről sose a nigériai terrorszervezetek...


De ha ennyi önjlelölt szakértő van, biztos szívesen folytatnának teológiai vitát valamelyik pesti mecsetben egy imámmal, hátha ők is megvilágosodnak.

2017. máj. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15 "Már hogy lenne az iszlám politika, az iszlám egy vallás :D

Ne keverj össze fogalmakat. "


Az egyház, és az állam képes összeolvadni, ami a világtörténelem során rengetegszer megesett már. Ezt kb 5. osztályban tanítják, nem tudom, hogy hogy vegyelek komolyan, mint vitapartnert, ha még ezzel sem vagy tisztában (pláne ezekkel a szmájlikkal).


[link]

What is Islam?

>>Islam is a cultural, religious and political system.<<

Nem én találom ki, ők is ezt mondják.


[link]


"Aztán azt állítod, hogy az iszlámnak változnia kell, mert negatívan hat az emberek életére."

Igen, mert

[link]


[link]


[link]

stb stb stb...



"mert van egy általános képe róla az alapján, amit a híradókban lát"

Híradót nem nézek, általában külföldi oldalakról szedem az értesüléseimet, és ha magyar híroldalakra megyek, akkor sem a kormánypropagandát olvasom, viszont nem fogom behunyni a szemem, ha valós tényeket látok. Unalmas már, hogy mindig a fideszes "agymosásra" fogjátok, ha valaki nem ért egyet veletek. (Amúgy nem tudom, hogy a kommentem melyik részét definiálnád "puffogtatásnak", miközben te sokkal személyeskedőbb hangnemben írsz, és a semmire épülő általánosításokat teszel - amikkel ironikus módon az általánosítások ellen akarsz küzdeni.)


" lassan 2 milliárd muszlim van a világ minden országában ezernyi világképpel"

Ez természetesen igaz, de naiv dolog azt hinni, hogy az ugyanazon vallásban hívők nem osztoznak legalább valamilyen szinten ugyanabban az ideológiában... Hiszen ezt jelenti a vallási és kulturális összetartozás...


"Érdekes, az iszlámról mindig egy arab terrorista képe lebeg a szemetek előtt"

Nekem ebben a pillanatban egy éppencsak pubertás korú kislány képe ugrott be, akit hijabba öltöztettek, ami rendeltetése szerint arra való, hogy megóvja a nőket a férfi tekintettől. Általánosítasz....


"míg a keresztényekről sose a nigériai terrorszervezetek"

Megint csak általánosítasz, bár tény, hogy többször jut eszembe róluk a KKK, és a westborosok akik valamennyivel felkapottabb keresztények a nigériaiaknál. Bár kb 10ből 7szer tényleg a nagyanyám képe ugrik be, ha a keresztényekről hallok, akit nem hat meg különösebben a holokauszt (annak ellenére, hogy élt, mikor megtörtént) viszont a pokolba kívánja a zsidókat, mert "felfeszítették a Megváltót"


Mindegy, lényeg az, hogy nem érdemes így általánosítani.


"De ha ennyi önjelölt szakértő van, biztos szívesen folytatnának teológiai vitát valamelyik pesti mecsetben egy imámmal, hátha ők is megvilágosodnak."

Úgy beszélsz, mint anyám, ő egy pappal akart összehozni egy találkozót, amikor megmondtam, hogy ateista vagyok.

Úgy tűnik önálló gondolatnak nincs helye, ha a vallás a téma.

De tessék, itt vannak gondolatok olyan emberektől, akik többet tudnak a muszlim létről, mint mi ketten együtt véve, és úgy döntöttek (/olyan helyre születtek, ahol volt lehetőségük dönteni), hogy ebből ilyen formában nem kérnek: [link]

2017. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
40%

"Az egyház, és az állam képes összeolvadni"


Az iszlámban nincs egyház, nem tudom hogy nem buktattak meg ötödikben :D


"Islam is a cultural, religious and political system"


Ez nagyon nem azt jelenti, hogy az iszlám = politika.


" [link]


Szóval az iszlámnak változnia kell, mert egyes, pl. nem muszlim országokban a homoszexualitás tiltott, más muszlim országokban meg nem az? Aha, értem, tök logikus... És amúgy ettől miért kéne még megváltoztatni? Nálunk pl. egy időben vasárnap tilos volt boltba járni, ettől én még nem fogom a kereszténység megváltoztatását sürgetni :D


Ha valóban tájékozott szeretnél maradni, ajánlom az arab, indonéz, pakisztáni... stb. híroldalakat. Egy új világ fog feltárulni a szemed előtt. A nyugati média értelemszerűen a saját szemszögéből tudósít.

2017. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az iszlám lehet maga a politika, ahogy számos országban így is van napjainkban. Ezen iszlám országokban a saria a törvény.


"Ugyanilyen alapon visszakérdezhetnék, hogy egyes keresztény országokban miért nincs betiltva az istenkáromlás?"


Ez a kérdésed meg kicsit öngól szagú. Pont azért nincs betiltva, mert a nyugati civilizációban vallásszabadság van, az egyház és az állam különvált. Míg több iszlám országban azért tiltott a Biblia, mert nincs vallásszabadság, hanem a politika ott pont egyenlő az iszlámmal.


Például Szent István idejében kötelező volt templomba járni, az egyházi törvények egyben világi törvények is voltak. Sok mohamedán országban ugyan így iszlám törvények uralkodnak.


"Ha valóban tájékozott szeretnél maradni, ajánlom az arab, indonéz, pakisztáni... stb. híroldalakat. Egy új világ fog feltárulni a szemed előtt. A nyugati média értelemszerűen a saját szemszögéből tudósít."

Ennyi erővel olvashatunk hivatalos észak koreai vagy hivatalos kínai híroldalakat is. Pont annyira hitelesek ezek is. Hogy nevezhetjük ezen oldalakat hitelesnek, ha nincs szabad sajtó? Jelenleg is zajló folyamat, Törökországban minden ellenzéki médiát felszámolnak. Vajon miért? Hogy csak a "hiteles" állami médiát olvashassák az emberek?

2017. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem tudom mit gondol Ferenc pápa, de van aki azt gondolja, nincsen szükség a kereszténységre:


[link]

2017. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A muszlimokat bármelyik nyuhati országban éljenek is, a váallásuk akadályozza meg abban, hogy asszimilálódjanak.

Soha nem fognak alkalmazkodni teljesen. Békés együttélésre mindenhol van bőven jelenség. De ez addig lesz így, amig az adott országban dívik a gazdasági jólét. Hiszen a muszlim ennek örül, hiszen van lehetősége meggazdagodni egy keresztény orszhágban, főképp a keresztényeken, és eközben szép lassan gyarapodhatnak, szaporodhatnak, majd kijelentik, hogy az adott ország, amelyik meggazdagította őket, az muszlim ország. És sok-sok jogot fognak követelni. Többek között azt is, hogy az adott országot, asmely gazdaggá tette őket és ahova családot alapítottak, legyen muszlimmá, tehát iszlám állammá nyilvánítva. Így működnek.

2017. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!