Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Pál és a többi...

Kedves Tanúk! Pál és a többi keresztény miért a Jézus nevet hirdette?

Figyelt kérdés

ApCsel 9,13-17

"Anániás így válaszolt: „Uram, sokaktól hallottam erről a férfiról, mennyi rosszat tett a te szentjeid ellen Jeruzsálemben, és ide is meghatalmazást kapott a főpapoktól, hogy elfogja mindazokat, akik segítségül hívják a te nevedet.” Ezt mondta neki az Úr: „Menj el, mert választott eszközöm ő, hogy elvigye a nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai elé. Én pedig meg fogom mutatni neki, mennyit kell szenvednie az én nevemért.” Anániás pedig elment, és bement abba a házba; rátette kezét, és ezt mondta: „Atyámfia, Saul, az Úr küldött engem, az a Jézus, aki megjelent neked az úton, amelyen jöttél, és azért küldött, hogy újra láss, és megtelj Szentlélekkel.”


Ugye itt végig Jézus nevéről van szó, kezdve azzal, hogy kezdetben Pál a Jézus nevét segítségül hívó keresztényeket üldözte, aztán pedig az Úr, aki Jézus, azt a feladatot adja neki, hogy az Ő nevét hirdesse mindenfelé.


"A vándorló zsidó ördögűzők közül is megpróbálták néhányan, hogy a gonosz lelkektől megszállottakra ráolvassák Urunk Jézus nevét, ezt mondva: „Kényszerítlek titeket Jézusra, akit Pál hirdet.” Egy zsidó főpapnak, Szkéuasznak hét fia is így tett. De a gonosz lélek visszavágott: „Jézust ismerem, Pálról is tudok, de ti kik vagytok?” (ApCsel 19,13-15)


Ugye itt is az van, hogy Pál Jézust hirdette. De kérdezhetném azt is, hogy miért Jézus nevére történtek a démonűzések? Miért nem a Jehova névre? Ezeket a kérdéseket csak azért teszem fel, mert ti folyton a Jehova névvel foglalkoztok, Jézus nevét még csak segítségül sem hívhatjátok. De ezen versekből kiderül, hogy a legelső keresztények bátran használták, hirdették Jézus nevét. Vajon miért van ez az ellentmondás a ti tanaitok és a Biblia között?


2017. máj. 3. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a keresztények Krisztust követik, és Istent tekintik Atyjuknak. :)
2017. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Mert Jézus a megváltó, vagy is a messiás azonosításán volt a hangsúly. Ezért tűnik úgy mint ha nagyobb hírverést kapott volna.


Minden Jézus nevében történik. Mert Ő a közben járó Isten és emberek között. Ezzel bizonyították, hogy felismerték és elfogadták a megváltót,


Jézus mindig ki is emelte, hogy az Atyától az Ő nevében lehet kérni.

2017. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pietrosol válaszát nem én töröltettem. Annyit azért leírok neki, hogy egyáltalán nem az önigazolás a célom ilyen kérdések kiírogatásával, hanem hogy felébresszem őket. És addig szerintem nincs gond, ameddig a Jehova tanúival kapcsolatos kérdések kiírogatását jószándék vezérli.
2017. máj. 4. 08:51
 4/7 A kérdező kommentje:

Livingnek:

Ha minden Jézus nevében történik, akkor miért nem hívhatjátok segítségéül a nevét? Az első századi keresztények rendszeresen megtették ezt. Őket Jézus nevéért üldözték.


"Jézus mindig ki is emelte, hogy az Atyától az Ő nevében lehet kérni."


És persze tőle is. Vagyis az, hogy nevében és általa kérünk, mert ő a közbenjárónk, az pontosan azt jelenti, hogy tőle is, vele is megbeszélve. Jézus maga mondja, hogy kérjünk tőle:


,,és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem.” (János 14,13-14)


Pál többször is kérte az Urat (Jézust):


"Emiatt háromszor kértem az Urat, hogy távozzék az el tőlem. De ő ezt mondta nekem: „Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz.” Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem. Ezért a Krisztusért örömöm telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban; mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős." (2Korintusz 12,8-10)


Ti miért nem kérhettek tőle semmit?

2017. máj. 4. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Pietrosol válaszát én töröltettem. Ocsmány volt, káromkodott és sértegetett.
2017. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én el sem tudom képzelni, hogy hogy nem látják azt amit még a vak is meglát!


2Tim 2:19

"Mindazáltal megáll az Istennek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja."


ApCsel 2:38

Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


Siralmas amit az őrtorony művel azokkal a becsapott emberekkel!

2017. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiába írod le a bibliai igéket, őket nem hatja meg az igazság.
2017. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!