Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy találhatok rá Istenre?

Hogy találhatok rá Istenre?

Figyelt kérdés
Eddigi életem során többek közt a nevelésem miatt, nem tudtam hinni istenben. Most nehéz helyzetbe kerültem és úgy érzem hatalmas űr van bennem. Szeretném megtalálni istent de sajnos még nem hiszek igazán benne. Félek úgy nekikezdeni imádkozni hogy nem hiszek. Mit tegyek?

2017. máj. 14. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
ennek ellenére kezdj el imádkozni, nincs mit veszíteni, csak nyerni, ha működik akkor működik és ez jó, ha nem működik pedig elmondhatod magadról hogy nem vagy fasisztoid módon ateista, aki már csak azért is elutasítja a másképp gondolkodást, hanem nyitott maradtál és megpróbáltad
2017. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Melyikre?
2017. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Számomra az lényegtelen
2017. máj. 14. 22:39
 4/20 anonim ***** válasza:
8%

Nem mindegy, mert vannak rosszindulatú, pusztító istenek is.

De ha nem hiszel, akkor kinek-minek imádkoznál?

Akkor inkább próbálj meg az életben boldogulni, az hasznosabb.

2017. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első hozzászóló javasolta, bátran imádkozz és nyitott szívvel. Nem fontos kötött imát mondanod, sőt szavakat sem fontos mondanod, csak tárd ki az elmédet, a gondolatok majd jönnek maguktól.

Javaslom látogass meg egy-egy keresztény közösséget is. Biztos van a közeledben katolikus vagy akár evangélikus, református gyülekezet, térj be egy misére vagy istentiszteletre. Ha már kezded megismerni Istent, akkor vegyél részt lelkigyakorlaton, szentségimádáson, ez utóbbin egészen különleges módon találkozhatsz Istennel és beszélgethetsz vele.


Érdemes olvasni a Bibliát is, különösen az Újszövetséget, például János evangéliumát vagy Pál leveleit. Interneten is könnyen eléred, pl [link]

2017. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm a választ a 4-esnek pedig csak annyit mondanék hogy természetesen lelki segítségért nem "rosszindulatú" istenhez fordulok... És mint mondtam úgy érzem hitre van szükségem.Hit nélkül értelmetlennek és üresnek érzem az életem.
2017. máj. 14. 22:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézus mindenkit befogad aki hozzá fordul segítségért.

Úgyhogy annyi a dolgod,hogy kérj!

Amikor válaszolni fog,(mert azt tudni fogod garantálom) akkor neked csak annyi lesz a dogod, hogy te is be engedd Őt az életedben és attól a pillanattól kezdve minden meg fog változni.

Ezt is garantálom!


(Mt 7:7-8)

"Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik."

2017. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"nem "rosszindulatú" istenhez fordulok..."

Miért tetted idézőjelbe?

És honnan tudod, ha megszólít valamelyik? Nyilván nem azzal kezdi, hogy "Húúúú! Én vagyok a Rosszindulatú Isten!"

2017. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
0%
Momentán itthon vagyok gyermekem.
2017. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj el istentiszteletre vagy misére.

Fontos, hogy inkább valamelyik történelmi egyház (református, evangélikus, római katolikus, görög katolikus)szertartására menj el, és jó messzire kerüld el a neo-protestáns és karizmatikus ill. egyéb szekta közösségeket!!!


Utóbbiak éppen az olyan emberekre "vadásznak", akik nehezebb helyzetben vannak, Istent keresik, még nincs kialakult saját istenképük, stb.

De ha bekerülsz egy neo-protestáns vagy szekta közösségbe, nagyon nehéz onnan kijönni. Ezt személyes tapasztalatból írtam le.


Nekem hála Istennek sikerült kijönnöm és már római katolikus vallást gyakorlom.

2017. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!