Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyvalamit nem értek! Amikor...

Egyvalamit nem értek! Amikor Jehova tanúi úgy hivatkoznak Istenre, hogy "Jehova isten" kitől akarják megkülönböztetni Istent mikor a Biblia szerint nincs más isten?

Figyelt kérdés

Többször hallom, és olvasom, hogy "Jehova isten", és mikor rákérdezek erre akkor általában azt a választ kapom, hogy "a hamis istenektől" van megkülönböztetve.

Csak azt nem értem, hogy miért van szükség a Teremtőt egy kategóriába tenni a nemlétező hamis istenekkel?

Én mikor azt mondom, hogy "Mi Atyánk!" akkor tudom kire gondolok és kihez szólok nincs szükségem egy névre és nincs szükségem se megkülönböztetésre hanem egyszerűen csak azt teszem amire Jézus is tanított.

Tévedek!?



2016. ápr. 7. 02:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Pèldàul azt modja Jèzus a tanitvànyainak"Ime jön a föld Istene de ènbennem nincs semmije".Pàl azt mondja "A vilãg Istene megvakitotta a hitetlenek elmèjèt,hogy fel ne ismerjèk a Krisztu evangèliumànak a fènyessèget ami az Isten kèpe".

Ez a kèt biblia vers igazolja,hogy Jèzus Sàtànt a föld Istenènek nevezi.

Meg sok bizonyitèk van,hogy több isten van pld.Indiába minden közsègnek van egy istene.

Egy-kèt hamis isten pld.Szaturnàlia,Zeusz,Boal stb.

Ezèrt szerzett a teremtő magànak nevet,hogy ezektől meg tudjàk Őt Jehovàt külömböztetni az emberek.

2016. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekik csak így egyértelmű
2016. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Bár az előző válaszolót valaki nullázta, részben ezért is adott magának nevet.De sok egyéb oka is van.

Mindenkinek van neve.

Embernek, állatnak, növénynek, még a nem létező emberek által kitalált isteneknek is adtak nevet, akiket egy tulajdonság alapján neveztek úgy ahogy...


A Jehova névnek a jelentésével Isten a teremtői mivoltjára is utal. valamint arra, hogy képes azzá válni, amivé a célja érdekében válnia kell.


Jézus nem tanította volna az imájában hogy Isten nevét szenteljék meg, ha lényegtelen volna.

Sőt minden ember aki az igaz Isten nevében szól, azonosítja azt.

PL:

(Mikeás 4:5) 5 Mert minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké.


(1Sámuel 17:45) 45 Dávid erre így szólt a filiszteushoz: „Te karddal, lándzsával és dárdával jössz felém, de én a seregek Jehovájának, Izrael csatasorai Istenének nevében megyek feléd, akit te gúnyoltál.

(2Krónikák 33:18) 18 Manassé egyéb dolgai, Istenéhez intézett imája és a látnokok szavai, akik Jehovának, Izrael Istenének nevében beszéltek hozzá, íme, megtalálhatók Izrael királyainak krónikájában.



ezen kívül egyik próféciája így szól:

(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.


mindenkinek meg kell tudnia az ki az Isten, mi a neve, és mi a szándéka.

(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.

2016. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező.a te Bibliádba is benne van Isten neve bemutatkozott nekünk...olvasd kérlek a 83 Zsoltar 18 versét, Károli fordítás
2016. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet,. . .


Jézus nem csak ismerte használta Isten nevét, hanem megmutatta, milyen Isten Jehova, ezért mondta, hogy ismerni fogják Őt, ha Jézus munkásságára tekintenek, mivel Jézus bemutatta a tetteivel, mint egy tükör, milyen Isten az Atya, s nem magát mutogatta, vagy magasztalta

2016. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Egyvalamit nem értek! Amikor Jehova tanúi úgy hivatkoznak Istenre, hogy "Jehova isten" kitől akarják megkülönböztetni Istent mikor a Biblia szerint nincs más isten?


Többször hallom, és olvasom, hogy "Jehova isten", és mikor rákérdezek erre akkor általában azt a választ

kapom, hogy "a hamis istenektől" van megkülönböztetve.

Csak azt nem értem, hogy miért van szükség a Teremtőt egy kategóriába tenni a nemlétező hamis istenekkel?

Én mikor azt mondom, hogy "Mi Atyánk!" akkor tudom kire gondolok és kihez szólok nincs szükségem egy névre és nincs szükségem se megkülönböztetésre hanem egyszerűen csak azt teszem amire Jézus is tanított.

Tévedek!?"



Hát, igen, tévedsz, kedves kérdező, mert az apostol szerint "ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, a minthogy van sok isten és sok úr [tehát vannak sokan, akiket az emberek Istendknek vallotak az antik, világban] "mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség' "1Kor 8:6)


Tahát bár sok hamis Isten van - nekünk, keresztényeknek csak egy igaz Istenünk lehet. Vajon ki az?

2016. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 sanyo98 ***** válasza:
na most... isten sok felekeppen jelentette ki magat. eggomi , ha jol emlekszem mindenhatot jelent. majd dadsaddhaj vagy valami ikyesmi, regen olvastam ezt a rezt, ha jol tudom mindent lato isten. es mozesnek JHVH ezt lehet ugy is higy jehova vagy jahve. aminek jelentese orokkevalo isten. na most ahogy egy valaszolo irta pl-kent.: "de en a seregek uranak jehovanak a neveben jovok ellened. itt itt magyarul azt mondja hogy az orokke valo isten neveben. ebbol mit vonsz le? es a tobbibol? ugyan igy neztetik, de ezek mint pl a jehova nem egy kulonleges konkret nev, csak egy jelzo. a jehova nem erdemel kivetelesebb nevet mint az eggomi, vagy stb. igaz sokszor van a bibliaban a jehovq nev , aki szerint ujra lett forditva, de kerdem az atya jelzo hanszor van benne? az is egy jelzo meg a masik is. annyi higy a jehovat nem magyarul, hanem heberul mondod. de ha en azt mondom hogy orokkevalo isten, akkor csak magyarul mondom hogy jehova. mert ezt jelenti. szoval mikor valaki azt mondja jehova , en meg azt mondom orokkevalo isten , ugyan arrol beszelunk, csak mas nyelven. gyakran mondjak a jehova tanui: illik neven szolitani akivel beszelsz. ismet kerdem. apadat ugy nevezed hogy sanyi? mert en apakent szolitom meg. ha meg minden aron.mas jelzobel akarod illetni vagy ha ugytetszik nevvel, akkor mer ne lenne jahve. mert pont jahova? nem kulonlegesebb semmivel sem mert igaz kicsivel mingyik mast jelent, de ismetlem. ezek jelzok!!! nem konkret nev, hanem sok sok jelzo, annyi minden jo van benne!!!. vagjatok?
2016. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Sanyo:En a nèv jelentèsèt nem ugy látom mind te.

Ha azt mondom örökkèvaló utalhatok sokmindenre pld.földre,csillagra,napra,törvènyre,vizre stb.

De szerintem ha azt mondom Jehova nem tudok senkire utalni csak a Teremtőre.

De ha már Krisztusnak is van neve Jèzus,akkor a Teremtőnek,Mindenhatonak mièrt nem lehet neve Jehova.

-Pld.A 2Moz.6:3.szerint:"Abrahámnak,Jákobnak es Izsàknak ugy jelentem meg mint Felsèges Isten de az Èn Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes".Ő ezt a nevet magànak kijelentette,nem kèrte senkitől,akkor mièrt akarja az ember elvenni töle?

2016. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sanyo98 ***** válasza:

senki nem akarja elvenni tőle ezt a nevet. de örökkévaló már hogy lehet a föld? nezzetek korul, fel az egre, amit csak lattok, semmisem orokke valo. mert meg van irva " lesz uj fold es uj eg". amit latunk.mind el fog mulni.na most. abrhamnak ugy nem jelentette ki magata mint jehova. mert eddig ilyen felekeppen tette: jahve dadsaddaj es egyebek, pontosan nem tudom oket leirni magyarul viszont ezeket jelenti. - isten az orok forras, isten a kegyelmes, isten a mindent kato, isten a mindenhato, es majd kesobb isten az orokkevalonak is kijelentette magat, vagyis JHVH. es itt lehet akar jahve is. csak anno egy fordito, eoa-t tett bele. szoval nem tagadom, higy jehova, az egyik jelzoi nev, de nem kulonlegesebb mint barmelyik, ahogy maskor masnak kijelentette magat. orokkevalo csak az isten. es az o beszede. az ige.

"kezdetben vala az ige es az ige vala istennel, es isten vala az ige.

es az ige verrel hintett ruhaba oltozott vala, es lakozek kozuttunk".

tehaz az isten az ige. es verrel hintet ruhat vett, vagyis teste lett, es koztunk lakott. itt akkor kirol is van szo? egyertelmuen jezusrol. nem azt mondom hogy maga az atya szemelye jott le, es a menny meg uresen maradt, hanemhogy jezus egylenyegu vele, o is isteni szemely, tehat egy vele, mert jezus maga a teljes iras, az istennek igeje, aki maga az isten. de jezus megis elismeri hogy az atya nagyobb mint o, bar jezusnak is megvan az isteni hatalma. ez a lenyeg. alazatossag. mikor kerdeztek a tanitvanyai jezust. "mester de ha te nem leszel velunk hogyan ismerjuk meg az atyat? jezus igy vaszolt: annyi ideje veletek vagyok, es meg mindig nem ismertek?." vagy mikor jezus azt mondta: "en te benned, es te enbenned. Hogy megdicsoitessek az atya a fiuban." vagod? szoval nem egy ugyanazon szemely, de egylenyegu, egyek, mert mindketten az ige.

2016. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kèrdező akkor mièrt mondta Jèzus " Ime jön a föld Istene de nincs bennem semmije"Vagy az apostol Pál "Van sok Isten es sok Ur".Vagy "A világ Istene meg vakitotta a hitetlenek elmèjèt".

Akkor ezek szerint sok Isten van akitől Jehova Tanui megakarjàk külömböztetni Jehova Istent.

De mièrt olyan szenzáció,hogy a biblia szerint megakarják külömböztetni Jehova Istent a többezer hamis istentől?

2016. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!